chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

MAXDINAMIT CEMENT

Zaprawa do wyburzeń

  właściwości  

MAXDINAMIT CEMENT jest wysoce ekspandującą zaprawą zapewniającą duże bezpieczeństwo przy wyburzaniu, jest niezbędna i skuteczna w przypadkach, w których materiał wybuchowy nie może zostać użyty.
MAXDINAMIT CEMENT stanowi ostateczną alternatywę dla tradycyjnych środków wybuchowych, będąc nie tylko bardziej bezpiecznym ale także w wielu przypadkach bardziej ekonomicznym środkiem.

  zastosowanie  

Wyburzanie luźnych skał, mocno osadzonych skał macierzystych z dostępem lub bez, łamanie belek, kolumn, ścian, wyburzanie budynków, mostów, zbiorników wodnych, sejfów, silosów, kominów itd.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
MAXDINAMIT CEMENT (- S - wersja letnia lub W - wersja zimowa) jest dostarczany w 15 kg plastikowych torbach wewnątrz metalowego pojemnika, w celu zapewnienia lepszych i łatwiejszych warunków mieszania.
MAXDINAMIT CEMENT zmieszać tylko z wodą w ilości 3,75 - 4,20 L na każde 15kg opakowanie produktu ( 25-28% maksymalnie).Można odnieść wrażenie, że MAXDINAMIT potrzebuje więcej wody, jednakże nie należy jej dodawać.
Zaleca się używanie mieszadła wolnoobrotowego o dużej mocy w celu uzyskania lepszej mieszanki. Zawsze dodawać wodę do proszku. Zalecane jest aby pojemnik używany do mieszania miał objętość dwukrotnie większą niż proszek. Mieszanka nie powinna zawierać grudek. Pracownik po rozpoczęciu mieszania ma 5 minut na wymieszanie i wylanie zaprawy do wywierconego otworu.
Długość wiertła musi być prawie równa elementowi mającemu ulec zniszczeniu, jednak nie należy przewiercać na wylot, aby nie dopuścić do wycieku materiału od spodu. Nie należy przekraczać głębokości 1,8 m.
Minimalna długość wiertła musi być równa pięciokrotności jego średnicy.
Maksymalna średnica wiertła musi wynosić 40mm, gdy temperatura otoczenia jest poniżej 22ºC, i 35mm gdy temperatura jest wyższa.
Nie wykonywać aplikacji powyżej 35ºC i poniżej 5ºC.
Przy temperaturze w zakresie 15-30ºC musi być użyty Maxdinamit Cement - S (letnia wersja).
Przy temperaturze w zakresie 5-14ºC musi być użyty Maxdinamit Cement - W (zimowa wersja).
Temperatura wody nie może przekroczyć 10ºC, gdy temperatura otoczenia jest wyższa niż 22ºC. Gdy temperatura jest niższa niż 22ºC, woda użyta do mieszania powinna mieć temperaturę 10 - 20ºC.
Przy temperaturze powyżej 30ºC, zabezpieczyć MAXDINAMIT CEMENT w chłodnym miejscu.
Przy temperaturze powyżej 25ºC, nie mieszać jednorazowo więcej niż 15kg.
Zużycie na 1 metr bieżący dla otworów 30 - 40mm wynosi 1,1 - 2,0kg produktu.
Przy wypełnianiu otworów należy pamiętać o pozostawieniu przestrzeni niewypełnionej o długości około 2 do 3cm.
Zaleca się postępowanie zgodne z powyższymi instrukcjami przy aplikacji MAXDINAMIT, aby uniknąć nagłej eksplozji typu wulkanicznego.
Po wypełnieniu otworów MAXDINAMIT, obszar aplikacji należy zabezpieczyć przed dostępem ludzi. Używać okulary i rękawice ochronne.
Przez pierwsze 8 godzin po aplikacji nie zaglądać bezpośrednio w wypełnione otwory.
WYPEŁNIENIE OTWORÓW POZIOMYCH
A - Jedną z najprostszych procedur byłoby wywiercenie otworów z nieznacznym spadkiem w celu wypełnienia w konwencjonalny sposób
B - Zapakować MAXDINAMIT CEMENT w plastikowe tuby tworząc naboje.
C - Wcisnąć MAXDINAMIT CEMENT w wywiercony otwór przy pomocy pompy i całość zamknąć szybkowiążącą zaprawą typu MAXREST lub MAXPLUG, z dwoma otworami, jeden do wypełnienia a drugi dla ujścia powietrza i kontroli wypełnienia.

WYPEŁNIANIE OTWORÓW PIONOWYCH
Wylać MAXDINAMIT CEMENT bezpośrednio z pojemnika lub używając lejek. Wypełnić otwór do poziomu 2 - 3cm od jego krawędzi. Dla dużych robót i dla wygodniejszej aplikacji można stosować pompę.
MAXDINAMIT CEMENT zacznie działać natychmiast. Spękania pojawią się po 24 – 48 godzinach od aplikacji. Maksymalna ekspansja będzie miała miejsce czwartego dnia.
Przy planowaniu wyburzeń należy pamiętać, że najwolniejsza operacja to wiercenie i cykl operacyjny należy opracowywać w taki sposób aby usuwanie rumowiska skalnego miało miejsce czwartego dnia.
Pomyślność pracy zależy od prawidłowości wykonania wierceń.
- Podczas pracy należy pamiętać o stosowaniu gumowych rękawic oraz okularów ochronnych. Należy pamiętać, aby nie zbliżać twarzy do otworów po ich wypełnieniu przez pierwsze 8 h
- Nie używać więcej wody niż zalecono
- Nie dopuszczać do ruchu pieszego w pobliżu aplikacji.

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt