chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Grunt pod tynki mozaikowe SATYN PP-85

  właściwości  

Preparat Gruntujący SATYN PP-85, zwiększa przyczepność wyprawy tynkarskiej, wzmacnia podłoże, zmniejsza i wyrównuje chłonność podłoża, nie zmniejsza paroprzepuszczalności, ułatwia nakładanie tynku i wyprowadzanie faktury, posiada bardzo dobrą przyczepność do podłoży mineralnych, nie zawiera rozpuszczalnika, odporny na czynniki atmosferyczne. Zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń i przebarwień z podłoża do tynku zewnętrznego, wysoce elastyczny.

  zastosowanie  

Barwiony fabrycznie preparat na bazie dyspersji akrylowej i wypełniaczy mineralnych, przeznaczony do właściwego przygotowania podłoża pod Tynk Mozaikowy SATYN PTM-56. Preparat Gruntujący SATYN PP-85 produkowany jest w postaci gotowej do użycia gęstej zawiesiny o białym kolorze. Służy do gruntowania warstwy nośnej i zbrojonej przed naniesieniem tynku mozaikowego. Można go stosować na wszystkie podłoża mineralne na zewnątrz i wewnątrz budynku.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Wiaderko 10 litrów.
Sprawdzić podłoże i usunąć wszystkie luźne elementy wykazujące słabą przyczepność do podłoża. Podłoże betonowe o dużej gładkości i niewielkiej chłonności, zanieczyszczone środkami antyadhezyjnymi, oczyścić z kurzu i zatłuszczeń poprzez zmycie wodą z dodatkiem detergentu. Podłoża powinny być odpowiednio wysezonowane. Miejsca zagrożone występowaniem mikroorganizmów (glonów, pleśni, wykwitów itp.) zabezpieczyć Preparatem Biobójczym SATYN PPB-10 i oczyścić mechanicznie. Wszelkie ubytki i nierówności, należy uzupełnić i wyrównać Zaprawą Klejową SATYN POS-26, SATYN POS-27, Zaprawą Wyrównującą SATYN PR-03. Tak przygotowane podłoże powinno być wolne od wszelakich zanieczyszczeń, rys, wykwitów solnych, wstępnie wyrównane i jednolicie suche na całej powierzchni. Powierzchnie nie gruntowane zabezpieczyć. Przed zastosowaniem preparatu w systemie ociepleń, należy wykonać warstwy podkładowe systemu zgodnie z technologią bezspoinowego ocieplania ścian zewnętrznych budynków. Preparat można nakładać dopiero po całkowitym wyschnięciu warstwy nośnej lub zbrojonej, co w normalnych warunkach następuje po ok. 3-4 dniach. Opakowanie zawiera produkt gotowy do stosowania. Preparatu nie wolno rozcieńczać. Czas wysychania/utwardzenia preparatu gruntującego do 24 godzin. Tynkowanie można rozpocząć gdy warstwa gruntu jest całkowicie sucha tj. po około 24 godzinach. Podłoża silnie nasiąkliwe i pylące zaleca się zagruntować środkiem gruntującym SATYN PP-80, odczekać do wyschnięcia i nanieść właściwy preparat gruntujący SATYN PP-85.
Prace prowadzić przy temp. podłoża i otoczenia +5°C do +25°C. Preparat gotowy do użycia, nie rozcieńczać. Środek gruntujący SATYN PP-85 nakładamy za pomocą pędzli lub wałków. Nowo naniesioną powłokę chronić przed opadami atmosferycznymi, aż do jej całkowitego związania. Podczas nanoszenia i wiązania preparatu powinna panować bezdeszczowa pogoda z temperaturą powietrza powyżej +5°C. Niska temperatura i wysoka wilgotność mogą powodować wolniejsze wiązanie preparatu. Należy wówczas odczekać z nakładaniem masy tynkarskiej, aż do całkowitego związania i utwardzenia preparatu gruntującego. Bezpośrednio po zakończeniu prac narzędzia należy umyć wodą. Należy unikać pracy na powierzchniach bezpośrednio nasłonecznionych i przy silnym wietrze. W celu ochrony niezwiązanej warstwy preparatu przed szkodliwym oddziaływaniem czynników atmosferycznych zaleca się zastosowanie na rusztowaniach odpowiednich siatek ochronnych.
WYDAJNOŚĆ: ok. 0,20 l/m²
TEMPERATURA PODŁOŻA, OTOCZENIA, STOSOWANIA: od +5 do +25°C
TEMPERATURA PRZECHOWYWANIA: od +5 do +30°C
PROPORCJA MIESZANIA: NIE ROZCIEŃCZAĆ
GĘSTOŚĆ OBJĘTOŚCIOWA: ok. 1,5 kg/dm³
ZAWARTOŚĆ „LZO” < 30 g/l
BAZOWY ŚRODEK WIĄŻĄCY: dyspersja akrylowa.
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt