chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Zaprawa klejowa SATYN PO-24 (system standard)

  właściwości  

Zaprawa jest uelastyczniona i łatwo urabialna, po stwardnieniu wodo- i mrozoodporna. Dobrze przyczepna do podłoży mineralnych i płyt styropianowych. Ekonomiczna w użyciu.

  zastosowanie  

Zaprawa Klejowa SATYN PO-24 służy do przyklejania płyt styropianowych do podłoża na zewnątrz budynku przy docieplaniu budynków tzw. „metodą bezspoinową". Jest odpowiednia zarówno do obiektów nowo wznoszonych, jak i poddawanych termorenowacji. Do wykonania na płytach warstwy zbrojonej tkaniną szklaną należy zastosować Zaprawę Klejową SATYN POS-27.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Worek 25 kg.
Sprawdzić jakość podłoża. Podłoże powinno być nośne, stabilne, równe, suche, pozbawione zanieczyszczeń zmniejszających przyczepność np. kurzu, olejów, tłuszczów, itp. Większe nierówności wyrównać, ewentualne pęknięcia uzupełnić, a podłoża o dużej chłonności wody należy zagruntować i odczekać do wyschnięcia. "Głuche" tynki trzeba odkuć, resztki powłok malarskich i powłok o niskiej przyczepności należy usunąć całkowicie, np. za pomocą myjek ciśnieniowych. Miejsca będące siedliskiem glonów i mchów należy oczyścić i zagruntować. Stosujemy Preparat Biobój-czy PPB-10 oraz Emulsję Gruntującą PP-80. Prawidłowość przygotowania podłoża potwierdzi próba przyklejenia na ciągłej warstwie zaprawy kostki styropianowej 10 x 10 cm do podłoża. Odrywany po 4 dniach styropian powinien się rozwarstwić. Przy przygotowaniu podłoża obowiązują wytyczne i zalecenia norm budowlanych oraz zasad techniki budowlanej.
Zaprawę rozrabia się z zimną, czystą wodą najlepiej przy użyciu mieszadła elektrycznego do uzyskania jednorodnej masy pozbawionej grudek. Proporcja mieszania ok. 0,19 - 0,21 I wody na 1 kg mieszanki (4,75 - 5,25 I wody na 25 kg). Po rozmieszaniu pozostawić zaprawę na ok. 10 minut, po czym ponownie krótko wymieszać. Na płyty styropianowe w metodzie bezspoinowej zaprawę klejową nakłada się pasmami o szerokości 3-4 cm w odległości ok. 3 cm od krawędzi płyty. Na pozostałej powierzchni nałożyć 10-7-12 placków o średnicy 8 cm, tak aby uzyskać przynajmniej 40 % zapełnienia zaprawy na płycie. Następnie płytę należy bezzwłocznie przyłożyć do ściany i docisnąć, aż do uzyskania równej płaszczyzny z sąsiednimi płytami, przy zachowaniu mijankowego systemu układania styków pionowych. Po związaniu tj. po około 2 dniach płyty można szlifować i mocować kołkami w ilości 4 szt./m2 , a przy krawędziach budynku 8 szt./m2 - jeśli projektant nie zaleci inaczej. Wymogi, jakie muszą spełnić płyty styropianowe i siatka zbrojąca, a także inne szczegóły prac dociepleniowych opisane są w aktualnej instrukcji ITB dotyczącej ocieplania budynków „metodą bezspoinową". Należy się także stosować do zasad sztuki budowlanej i polskich norm. Przy wykonywaniu prac należy unikać opadów deszczu oraz silnego nasłonecznienia. Narzędzia po zakończeniu pracy umyć ciepłą wodą. Przy wykonywaniu prac budowlanych należy postępować zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i polskimi normami.
SKŁAD: cement, wypełniacze mineralne i środki modyfikujące.
TEMPERATURA STOSOWANIA: prace należy wykonywać w temperaturze otoczenia, materiału i podłoża od +5°C do +30°C, należy unikać opadów deszczu oraz silnego nasłonecznienia. CZAS DOJRZEWANIA: od 5 do 10 minut.
CZAS PRZYDATNOŚCI DO UŻYCIA: ok. 2 godzin. Zaschniętej zaprawy nie należy używać ponownie przez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżym klejem.
CZAS WIĄZANIA: około 2 dni.
KOŁKOWANIE: po 2 dniach od przyklejenia.
PRZYBLIŻONE ZUŻYCIE: od 4 kg/m2 do 5 kg/m2.
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt