chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Klej cementowy uniwersalny SATYN PK-22

  właściwości  

Zarobiony materiał jest plastyczny i bardzo łatwy w obróbce. Klej jest uelastyczniony, po związaniu odporny na działanie czynników atmosferycznych: mrozu i wody. Klej można stosować do przyklejania na powierzchniach pionowych i poziomych, nieodkształcalnych.

  zastosowanie  

Klej Uniwersalny SATYN PK-22 służy do przyklejania płytek ceramicznych i terakoty, płytek: gresowych, klinkierowych i kamionkowych na zewnątrz i wewnątrz budynku. Nie należy przyklejać płytek nienasiąkliwych klejem PK-22 układanych na tarasach i elewacjach zewnętrznych, w tym przypadku należy użyć kleju SATYN PK-23.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Worek 25 kg.
Większe nierówności wyrównać Zaprawą Wyrównawczą SATYN PR-03, a podłoża o dużej chłonności należy zagruntować i odczekać do wyschnięcia. Do gruntowania używać odpowiedniego preparatu gruntującego np. Emulsji Gruntującej SATYN PP-80. Wilgotność podłoża powinna być mniejsza niż 4%. Przy przygotowaniu podłoża obowiązują wytyczne i zalecenia norm budowlanych oraz zasad techniki budowlanej.
Klej rozrabia się z zimną, czystą wodą najlepiej przy użyciu mieszadła elektrycznego wolnoobrotowego, do uzyskania jednorodnej masy, pozbawionej grudek. Proporcja mieszania ok. 0,25 I wody na 1 kg mieszanki (6,25 I wody na 25 kg). Po rozmieszaniu pozostawić klej na ok. od 5 do 10 minut, po czym ponownie krótko wymieszać. Przygotowaną zaprawę należy rozprowadzić na podłożu pacą zębatą, a następnie przystąpić do układania płytek, które należy silnie docisnąć tak, aby powierzchnia płytki była pokryta klejem w minimum 75 %. Czas nakładania płytek na przygotowaną powierzchnię wynosi 10-20 minut, przed utworzeniem się warstwy naskórkowej. Zabrudzenia klejem zmywać wodą, a stwardniałe usuwać mechanicznie. Przygotowaną ilość kleju zużyć w ciągu 3 godzin. Nie należy moczyć płytek przed klejeniem. W przypadku płytek nienasiąkliwych zalecane jest uprzednio przesmarowanie spodniej części płytki klejem. Przy układaniu płytek obowiązują wytyczne i zalecenia norm budowlanych oraz zasad techniki budowlanej.
SKŁAD: cement, wypełniacze mineralne i środki modyfikujące.
TEMPERATURA STOSOWANIA: prace należy wykonywać przy temperaturze otoczenia, materiału i podłoża od + 5°C do + 30°C.
CZAS DOJRZEWANIA: ok. 5 do 10 minut.
CZAS PRZYDATNOŚCI DO UŻYCIA: ok. 3 godzin. Zaschniętego kleju nie należy używać ponownie przez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżym klejem.
SPOINOWANIE: po 48 godzinach.
CZAS KOREKCJI PŁYTKI: 15 minut.
GRUBOŚĆ WARSTWY KLEJU: do 8 mm.
PRZYBLIŻONE ZUŻYCIE: od 1,8 kg/m2 do 3,5 kg/m2 w zależności od rodzaju podłoża i rozmiarów zębów pacy.
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt