chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Gładź natryskowa SATYN PGN-31

  właściwości  

Gładź Natryskowa SATYN PGN-31 jest gotową suchą mieszanką spoiwa gipsowego, wypełniaczy mineralnych, modyfikowaną najwyższej jakości dodatkami poprawiającymi plastyczność i łatwość stosowania. Zmieszana z wodą tworzy plastyczną masę o wyjątkowo wydłużonym czasie wiązania i bardzo dobrej przyczepności. Gładź Natryskowa SATYN PGN-31 po rozrobieniu z wodą tworzy gotową masę szpachlową, która zachowuje podobieństwo właściwości aplikacyjnych gotowych mas szpachlowych. Wyższością suchej mieszanki nad gotowymi masami szpachlowymi jest to, iż może być ona przechowywana w temperaturze poniżej 0°C. Charakteryzuje się wyjątkowo wysokim współczynnikiem białości. Nowatorską właściwością szpachli jest wydłużony czas gotowości zaprawy do użycia. Gotową masę możemy przygotować poprzez zarobienie z wodą i przechowywać w zamkniętych pojemnikach do 24 godzin, a w sprzyjających warunkach nawet do 48 godzin. Fakt ten eliminuje nam straty czasowe związane z czyszczeniem maszyny tynkarskiej i pozwala na przygotowanie już gotowej i wymaganej ilości masy szpachlowej na dany front robót.

  zastosowanie  

Gładź Natryskowa SATYN PGN-31 służy do pokrywania ścian i sufitów, agregatami natryskowymi, wewnątrz pomieszczeń cienką warstwą, celem osiągnięcia bardzo gładkiej powierzchni. Gładź można stosować również jako ręczne wykończenie ścian, sufitów itp.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Worek 25 kg.
Podłoża silnie i nierównomiernie nasiąkliwe zaleca się zagruntować odpowiednim do tego środkiem. Do gruntowania używać odpowiedniego preparatu gruntującego np. Emulsji Gruntującej SATYN PP-80. Do wypełnienia dużych ubytków należy stosować Gips Szpachlowy Start SATYN PW-01. Przy przygotowaniu podłoża obowiązują wytyczne i zalecenia norm budowlanych oraz zasad techniki budowlanej .
W pomieszczeniach o dużej wilgotności, niskiej temperaturze, jak i przy nowo nałożonych tynkach cementowych, cementowo-wapiennych, może wystąpić dłuższe wiązanie zaprawy na powierzchniach. Prace prowadzić przy temperaturze podłoża + 5°C do + 25°C. Proporcja mieszania mieszadłem elektrycznym wolnoobrotowym: około 0,370,39 litra wody na 1 kg suchej mieszanki dla prac wykonywanych ręcznie i 0,40-0,43 l/kg dla prac wykonywanych za pomocą agregatu do szpachlowania (zależy od rodzaju agregatu i sposobu podawania masy). Przygotowany materiał podać do instalacji agregatu i natryskiwać na powierzchnię z odległości około 1 m. Należy pamiętać o dobraniu odpowiedniej końcówki dyszy. Po narzuceniu na powierzchnię wygładzać materiał za pomocą narzędzi ze stali szlachetnej, poczekać do wyschnięcia i wygładzić powierzchnię na gotowo za pomocą szlifierki automatycznej, papierem ściernym lub siatką szlifującą. Wszystkie prace wykończeniowe należy prowadzić w pomieszczeniach nienarażonych na mróz, duże nasłonecznienie i przeciągi. W przypadku konieczności prowadzenia prac w warunkach niesprzyjających, należy zastosować odpowiednie osłony, ograniczające wpływ czynników atmosferycznych. Kolejne warstwy nakładamy po 24 godzinach. Po wykonaniu prac narzędzia ręczne i agregat dokładnie wyczyścić wg zaleceń producenta. Dopuszczalne jest nakładanie gładzi w dwóch warstwach po 3 mm. Przy wykonywaniu prac budowlanych należy postępować zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i polskimi normami.
SKŁAD: spoiwo gipsowe, wypełniacze mineralne, modyfikatory.
TEMPERATURA STOSOWANIA: prace należy wykonywać w temperaturze powietrza, podłoża i materiału od +5°C do +25°C.
CZAS PRZYDATNOŚCI DO UŻYCIA PO DODANIU WODY (W ZAMKNIĘTYCH OPAKOWANIACH): 24 h.
PRZYBLIŻONE ZUŻYCIE (WARSTWA 1 mm): ok. 1,0 kg/1 m2
WSKAZÓWKI BHP: produkt zawiera spoiwo gipsowe - wymieszany z wodą daje odczyn obojętny. Informacje na temat warunków bezpiecznego stosowania na spodzie każdego worka.
GRUBOŚĆ WYPRAWY: jednorazowo do 3 mm. OKRES PRZECHOWYWANIA: w suchych warunkach i nieuszkodzonych oryginalnych opakowaniach okres przechowywania 6 miesięcy od daty produkcji.

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt