chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Gładź akrylowa SATYN PMA-50 Ekonomik

  właściwości  

Masa Akrylowa SATYN PMA-50 Ekonomik jest ekologicznym wyrobem najwyższej jakości charakteryzującym się doskonałą przyczepnością do podłoża, daje gładkie i białe, po wyschnięciu, paroprzepuszczalne powierzchnie. Nadaje się do użytku w postaci handlowej wewnątrz budynków jako warstwa finalna. Jest idealnie plastyczna - doskonale rozprowadza się na powierzchniach za pomocą narzędzi ze stali nierdzewnej. W czasie stosowania zachowuje stałą konsystencję, dzięki czemu może być używana przez długi okres czasu. Nie zużyta, szczelnie zamknięta masa szpachlowa zachowuje przydatność do dalszego stosowania, zalecane jest jednak jak najszybsze zużycie. Odznacza się krótkim czasem schnięcia. Zastosowana jest specjalna unikatowa receptura, której zadaniem jest poprawić łatwość szlifowania powierzchni bez zamulania papieru ściernego, a jednocześnie zachować pełne parametry wytrzymałościowe wyprawy.

  zastosowanie  

Masa Akrylowa może być stosowana do wyrównywania niewielkich ubytków I nierówności na powierzchni tynków oraz do cienkowarstwowego, całopowierzchniowego szpachlowania płyt gipsowo-kartonowych wcześniej spoinowanych przeznaczoną do tego celu szpachlą SATYN PK-51 lub PK-52. Szczególnie polecana do ostatecznego, wykończeniowego wygładzania szorstkich ścian. Nie należy stosować produktu w miejscach narażonych na bezpośredni kontakt z wodą. SATYN PMA-50 Ekonomik może być nakładany także za pomocą agregatów natryskowych.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Wiaderko 30 kg.
Podłoża silnie i nierównomiernie nasiąkliwe zaleca się zagruntować odpowiednim do tego środkiem i odczekać do wyschnięcia. W przypadku obecności na szpachlowanych powierzchniach drobnoustrojów użyć preparatu SATYN PPB-10 i dokładnie oczyścić podłoże. Do gruntowania używać odpowiedniego preparatu gruntującego np. Wodnej Emulsji Gruntującej SATYN PP-80. Przy przygotowaniu podłoża obowiązują wytyczne, zalecenia norm budowlanych oraz zasady techniki budowlanej.
Prace prowadzić przy temp. podłoża + 5°C do + 25°C. Przed użyciem wymieszać. Gotową masę szpachlową nakładać za pomocą narzędzi ze stali nierdzewnej. Jednorazowo nanosić warstwy grubości do 1 mm. W przypadku większych nierówności nanoszenie powtórzyć po związaniu warstwy poprzedniej (około 2-12 godzin w zależności od warunków atmosferycznych jak i grubości warstwy). Wygładzanie i szlifowanie możliwe po całkowitym wyschnięciu powierzchni. Przed malowaniem, szpachlowane powierzchnie oczyścić i zagruntować preparatem gruntującym. Narzędzia po zakończeniu pracy umyć w wodzie. Uzyskane powierzchnie można malować każdym rodzajem farby. Przy wykonywaniu prac budowlanych należy postępować zgodnie z zasadami sztuki i polskimi normami.
SKŁAD: dyspersja styrenowo-akrylowa, wypełniacze, modyfikatory.
TEMPERATURA STOSOWANIA: prace należy wykonywać w temperaturze powietrza, podłoża i materiału od +5°C do +25°C.
PRZYBLIŻONE ZUŻYCIE (WARSTWA 1 mm): ok. 1,9 kg/1 m2
GRUBOŚĆ WARSTWY: do 1 mm.
OKRES PRZECHOWYWANIA: w suchych warunkach i nieuszkodzonych oryginalnych opakowaniach w temp. od +5°C do +25°C okres przechowywania wynosi 12 miesięcy od daty produkcji.
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt