chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

weber TM315

Tynk polimerowo-mineralny lekki

  właściwości  

- niepalny
- paroprzepuszczalny
- naturalnie odporny na porastanie alg i glonów
- zredukowane zużycie
- bardzo dobre właściwości aplikacyjne
- dostępny w kolorze białym - nie wymaga malowania

  zastosowanie  

Ochrona ścian budynków, barwne wykończenie ścian wewnętrznych i zewnętrznych oraz kompleksowa warstwa wykończeniowa w złożonych systemach izolacji cieplnej zewnętrznych ścian budynków opartych zarówno o wełnę mineralną jak i o styropian. Produkt rekomendowany jako zewnętrzne wykończenie powierzchni w rozwiązaniu o nazwie handlowej weber.therm NATURE. Tynk nie powinien być stosowany w strefach narażonych na stałe zawilgocenie na przykład cokoły. Tynku nie stosować na powierzchnie poziome albo nachylone do poziomu, które narażone są na bezpośrednie oddziaływanie warunków atmosferycznych.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Worek 30 kg, paleta 1050 kg
Przed nakładaniem tynku podłoże należy zagruntować płynem gruntującym weber PG211.
Należy mieszać większą ilość zaprawy, używać dużej kasty murarskiej i przestrzegać dozowania wody.
Zaprawę nakłada się pacą ze stali nierdzewnej na grubość 1,5 wielkości ziarna kruszywa.
Świeżo nałożony tynk zacierać pacą z PVC ruchami kolistymi lub jednokierunkowymi, w zależności od żądanej faktury.
Pacę do zacierania należy co pewien czas oczyścić szpachelką. Mycie pacy wodą może być przyczyną powstania plam o innym odcieniu.
Powierzchnie o różnych kolorach odcinamy za pomocą taśmy malarskiej, usuwanej przed wyschnięciem tynku.
Tynk nakładać ręcznie pacą ze stali nierdzewnej. W zależności od rodzaju tynku i sposobu fakturowania/zacierania (pacą z tworzywa) uzyskuje się odpowiednią strukturę. Zacierać w jednakowym czasie od momentu nakładania (zależnie od warunków atmosferycznych) oraz w ten sam sposób. Zaleca się prowadzić prace na danej powierzchni w jednym cyklu technologicznym (bez przerw). W trakcie tynkowania i przez następne minimum 5 dni, temperatura otoczenia i podłoża powinna wynosić od +5°C do +25°C, ściany tynkowane należy osłonić przed deszczem, silnym wiatrem i słońcem (stosować folie lub siatki osłonowe). Świeże zabrudzenia zaprawą zmywać wodą, stwardniałe usuwać mechanicznie. W celu nadania produktowi koloru innego niż biały tynk weber TM315 można przemalować farbą egalizującą weber FZ375 (color EG Farbe A), silikatową farbą weber FZ381 lub silikonową farbą weber FZ391, nie wcześniej jednak niż 3 dni od nałożenia tynku.
Czas otwarty: około 10 minut
Pełne związanie tynku: około 3 dni
Zalecana ilość wody zarobowej: 11,0 - 12,0 l / 30 kg
Kolorystyka: dostępny w kolorze białym, nie wymaga malowania
Termin przydatności do użycia: 12 miesięcy
Surowce: wodorotlenek wapniowy, cement biały, lekkie dodatki mineralne, dodatki polimerowe polepszające obróbkę i przyczepność o podłoża, pigmenty, sortowane kruszywo lekkie,
środki hydrofobizujące
Struktura: zacierana - „baranek”
Zużycie: 2,0 - 2,4 kg/m2
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt