chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

CEKOL C-35 „BARANEK”

Biały tynk mineralny o uziarnieniu do 1,5 lub 2,5 mm

  właściwości  

CEKOL C-35 "BARANEK" jest suchą mieszanką wysokiej jakości białego cementu, białych wypełniaczy mineralnych i środków modyfikujących, zapewniających doskonałą urabialność i przyczepność do podłoży mineralnych. Nie zawiera składników toksycznych, ani podatnych na żółknięcie pod wpływem warunków atmosferycznych. CEKOL C-35 "BARANEK" jest doskonałym podkładem pod farby mineralne, silikonowe, silikatowe i akrylowe. Biała barwa pozwala na ograniczenie ilości wymalowań dla uzyskania pełnego efektu barwnego. Zaprawa CEKOL C-35 "BARANEK" jest wodoodporna i mrozoodporna. CEKOL C-35 "BARANEK" polecany jest jako warstwa zewnętrzna w systemach ociepleń CEKOL CS.

  zastosowanie  

CEKOL C-35 "BARANEK" jest wysokiej jakości materiałem do uszlachetniania zewnętrznych ścian budynków. Może być stosowany również wewnątrz pomieszczeń. CEKOL C-35 "BARANEK" jest przeznaczony do wykonywania cienkowarstwowych wypraw tynkarskich.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Worki papierowe z wkładką PE: 25 kg

Składowanie:
Przechowywać należy w pomieszczeniach suchych, w oryginalnych opakowaniach.
Czas przechowywania do 12 miesięcy.
Zaprawa posiada doskonałą przyczepność do podłoży betonowych, z cegły, gazobetonu, bloczków keramzytowych, płyt i bloczków gipsowych. Podłoże powinno być czyste, zwarte, nośne i wolne od zatłuszczeń. Farby, luźne ziarnka piasku i tynku oraz wszelkie warstwy trwale niezwiązane z podłożem należy usunąć.

Uwaga: Podłoża silnie chłonące wodę (np. gazobeton) zagruntować emulsją gruntującą CEKOL DL-80.
Zawartość opakowania wsypać do odmierzonej ilości wody i dokładnie wymieszać do uzyskania jednolitej, gęstej masy, stosując 0,16 do 0,20 litra wody na 1 kg suchego proszku. Zaprawa jest gotowa do użycia bezpośrednio po wymieszaniu i utrzymuje swoje właściwości przez ok. 2 godziny. Zaprawę nanosić na przygotowane podłoże równą warstwą o grubości największego ziarna. Warstwę wyrównać pacą i dowolnie fakturować za pomocą kielni, pacy lub innych narzędzi. W przypadku gęstnienia masy ponownie intensywnie wymieszać nie dolewając wody. Warstwę świeżego tynku należy chronić przed deszczem i nadmiernym wysychaniem. Malowanie można przeprowadzić po całkowitym stwardnieniu masy.
Zaprawa spełnia wymagania: PN-EN 998-1 OC CSII W2, AT-15-4983/2005, AT-15-5831/2003
Proporcje mieszanki: 0,16 do 0,20 l wody na 1 kg suchego proszku
Czas zużycia zaprawy: około 2 godziny
Wydajność: "BARANEK" 1,5 mm - 2,3 kg/m² , "BARANEK" 2,5 mm - 3,5 kg/m²
Temperatura wykonywania prac: + 5 st.C do + 25 st.C
Wytrzymałość na ściskanie po 28 dniach: ≥ 4 N/mm2
Pochłanianie wody: c ≤ 0,20 kg/m2▪min0,5
Produkt posiada: Atest PZH, Aprobatę Techniczną i Certyfikat ZKP wydany przez ITB
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt