chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Sopro FAD 712

Impregnat do fasad

  właściwości  

Impregnat do fasad Sopro FAD 712 jest gotowym do użytku, odpierającym wodę, transparentnym preparatem ochronnym. Nadaje się do nakładania wałkiem lub pędzlem, jak i metodą natrysku. Bardzo głęboko wnika w podłoże, jest odporny na oddziaływanie alkaliów oraz wysycha bez klejenia się.
Impregnat Sopro FAD 712 zapewnia bezpieczną i długotrwałą ochronę przed wilgocią oraz chroni elewacje przed szybkim zabrudzeniem. Nie przeszkadza w przenikaniu pary wodnej.

  zastosowanie  

Impregnat do fasad Sopro FAD 712 zabezpiecza przed wilgocią elewacje i nachylone powierzchnie. Stosowany do impregnacji wodoodpornej mineralnych materiałów budowlanych jak beton, nieorganiczne tynki, cement włóknisty, piaskowiec, mur z cegły, kamień naturalny i syntetyczny, beton porowaty, warstwy z farb mineralnych.
Nie stosować na gips, farby i tynki z żywic syntetycznych.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Kanister 6 l
Puszka 1 l (6 szt. zgrzewka)
Podłoża muszą być trwałe, odporne na odkształcenia oraz pozbawione substancji zmniejszających przyczepność (np. luźnych elementów, pyłów, sadzy i brudu).
Wykwity wapienne, sole, algi, mchy i pozostałości farb muszą być fachowo usunięte. W razie potrzeby podłoże należy wyczyścić urządzeniem pod ciśnieniem.
Pęknięcia o szerokości powyżej 0,3 mm należy naprawić. Powierzchnie, które nie powinny być impregnowanie, jak np. drewno, szkło, metale, a także rośliny, muszą być zabezpieczone przed opryskaniem. Również materiały wrażliwe na oddziaływanie rozpuszczalników, jak farby dyspersyjne, bitumy, lakiery, kity i tworzywa sztuczne, należy przykryć.
Elastyczne materiały do spoinowania, wytworzone na bazie silikonu, wielosiarczku ( tiokol) lub poliuretanu pęcznieją na skutek kontaktu z impregnatem, po ulotnieniu się rozpuszczalnika na ogół nie pozostają uszkodzenia.
Impregnat do fasad Sopro FAD 712 nanieść na obrabianą powierzchnię pędzlem, wałkiem lub metodą natrysku pod zmniejszonym ciśnieniem, dokładnie ją impregnując. Oddalone o 10-20 cm dysze do natrysku kierować na powierzchnię tak długo, aż nasycona nie będzie przyjmowała więcej impregnatu. Dwukrotne naniesienie impregnatu metodą „świeżo na świeżo" jest na ogół wystarczające do zabezpieczenia powierzchni. Możliwie impregnować bez przerw w pracy, a szczególnie dokładnie obrobić siatkę pęknięć.

Uwaga:
Ze względu na intensywny zapach utrzymujący się przez 2-3 dni po aplikacji, preparat zalecany jest do zastosowań zewnętrznych.
Nie należy wylewać preparatu do kanalizacji. Odpady produktu i opakowania zawierające pozostałości substancji niebezpiecznych przekazać do uprawnionego odbiorcy odpadów.
Temperatura stosowania: Od +5 oC do +30 oC
Czas schnięcia: 2-3 godziny Dane czasowe Odnoszą się do normalnego zakresu temperatur +23 °C, przy względnej wilgotności powietrza 50%; wyższe temperatury skracają, niższe wydłużają podane dane czasowe.
Zużycie Beton: 0,1-0,5 l/m2
Podłoża mineralne: 0,5-1,2 l/m2

Zużycie uzależnione jest od właściwości podłoża i może zostać ustalone poprzez wykonanie próby na impregnowanej powierzchni

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt