chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

weber ZK557 (Fuga Elewacyjna)

Zaprawa murarska do cegieł klinkierowych i elewacyjnych

  właściwości  

- zawiera tras - zmniejszone ryzyko powstawania wykwitów
- łatwa i szybka w stosowaniu
- podwyższona szczelność i elastyczność
- mrozoodporna i wodoodporna
- paroprzepuszczalna
- dostępna w 20 kolorach

  zastosowanie  

Do spoinowania ścian elewacyjnych, wewnętrznych, kominów i kominków, łuków, sklepień, ogrodzeń itp. elementów, wykonanych z cegieł klinkierowych i elewacyjnych o różnej nasiąkliwości, cegieł i bloczków silikatowych, bloczków betonowych, elementów kamiennych itp. Nadaje się również do spoinowania elewacyjnych płytek klinkierowych, kamiennych oraz ręcznie formowanych o grubości 1,5 - 2,0 cm.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Worek 25 kg, paleta 1050 kg
Spoinowanie można przeprowadzić po związaniu zaprawy murarskiej, to jest najwcześniej po 2 tygodniach od zakończenia murowania. Spoiny należy oczyścić z resztek zaprawy na głębokość 12 - 15 mm, odkurzyć i lekko zwilżyć wodą. Cegły i spoiny nie mogą być mokre.
Do 3,0 l czystej, chłodnej wody wsypać 25 kg (worek) suchej mieszanki Optiroc Fuga Elewacyjna (weber zK557) i mieszać przez 3 - 4 minuty wolnoobrotowym mieszadłem elektrycznym do uzyskania jednorodnej masy. Pozostawić na około 10 minut, po czym ponownie lekko wymieszać i sprawdzić konsystencję zaprawy -powinno dać się ulepić z niej kulkę, lecz nie powinna brudzić rąk. W razie potrzeby, mieszając, dodać stopniowo maksymalnie 0,75 litra wody. Dla uzyskania jednolitego koloru spoin, kolejne porcje zaprawy mieszać z wodą zawsze w tej samej proporcji. W przypadku stosowania betoniarek, zaprawę mieszać przez 6 - 8 minut. Przygotowywać porcje, które zostaną zużyte w ciągu 2 godzin. Nie dodawać więcej wody niż zalecana ilość, ponieważ obniży to wytrzymałość oraz zwiększy skurcz zaprawy. Niedopuszczalne jest „ulepszanie" wyrobu przez dodawanie piasku, cementu itp.
Przestrzegać zasad technologii wykonywania robót z cegieł klinkierowych i elewacyjnych, a w szczególności: przed zastosowaniem zaprawy do spoinowania elementów z materiałów nasiąkliwych należy sprawdzić, czy nie powoduje ona ich przebarwiania. Dopuszczalne wymiary spoin - minimum 10 x 10 mm, maksimum 20 x 20 mm. Elementy wykonane z cegieł licowych powinny być zabezpieczone przed nasiąkaniem wodą, np. obróbkami blacharskimi, a nad murkami i słupkami ogrodzeń wodoszczelnymi „czapkami". Elementy spoinować od góry do dołu. Dokładnie wypełniać spoiny, mocno wciskając w nie zaprawę Optiroc Fuga Elewacyjna (weber zK557), metodą „świeże na świeże". Następnie usuwać nadmiar zaprawy i wygładzać powierzchnię, używając specjalnego narzędzia, np. tak zwanej fugówki lub giętkiego węża. Zalecane są spoiny, zlicowane z murem lub lekko wklęsłe. Unikać zabrudzenia powierzchni licowej muru, a ew. zabrudzenia usuwać od razu na sucho miękką szczotką - NIE MYĆ WODĄ! (ryzyko powstania wykwitów i innych wad na powierzchni spoin i cegieł).
Wyrób zgodny:: z PN-EN 998-2
Reakcja na ogień: Al - niepalny
Wytrzymałość na ściskanie (po 28 dniach): > 10 N / mm2
Początkowa wytrzymałość na ścinanie (wartość tabelaryczna): > 0,15 N / mm2
Współczynnik przewodzenia ciepła X ,0,dry (wartość tabelaryczna): < 0,75 / 0,85 W / m K
Współczynnik przepuszczalności pary wodnej, |j (wartość tabelaryczna): 15 / 35
Zawartość chlorków: < 0,01%
Absorpcja wody: < 0,09 kg / (m2 min1/2 )
Proporcje mieszania: 3,0 - 3,75 litra wody na 25 kg (worek) suchej mieszanki
Czas zużycia: do 2 godzin
Zużycie: materiału około 4 kg / m2 dla muru z cegieł 25 x 12 x 6,5 cm, o wymiarach spoin 12 x 12 mm
Wydajność: około 14,5 litra zaprawy z 25 kg (worka) suchej mieszanki
Wymiary spoin: 10 x 10 - 20 x 20 mm
Temperatura stosowania: od + 10°C do + 25°C

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt