chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

weber ZK552 (M 100/600)

Zaprawa murarska z trasem, do cegieł klinkierowych i elewacyjnych

  właściwości  

- z dodatkiem trasu, który zmniejsza ryzyko powstawania wykwitów i przebarwień
- dostępna w szerokiej palecie kolorów
- przyspiesza i utatwia wykonanie prac
- dobra przyczepność
- zalecana grubość spoin 10 - 15 mm
- paroprzepuszczalna
- mrozoodporna i wodoodporna
- do wnętrz i na zewnątrz
- przyjazna dla ludzi i środowiska naturalnego

  zastosowanie  

Do murowania ścian elewacyjnych, osłonowych, działowych, tuków i sklepień itp. elementów dekoracyjnych wewnętrznych i zewnętrznych wykonanych z cegieł klinkierowych i elewacyjnych o różnej nasiąkliwości. Nadaje się także do murowania cegieł i bloczków silikatowych, bloczków betonowych, elementów kamiennych itp.
Umożliwia murowanie elementów na pustą spoinę - do późniejszego spoinowania lub z jednoczesnym wykończeniem spoin.

UWAGA: przed zastosowaniem zaprawy do murowania elementów z materiałów nasiąkliwych należy sprawdzić, czy nie powoduje ona ich przebarwiania.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
worki 25 kg
palety 42 x 25 kg = 1050 kg
Przestrzegać zasad technologii wykonywania robót z cegieł klinkierowych i elewacyjnych, a w szczególności: wykonać hydroizolację poziomą, oddzielająca mur od fundamentu lub innego podłoża. Przeanalizować i rozmierzyć układ wiązania cegieł. Stosowane cegły, bloczki itp. oraz podłoże muszą być suche.
Do 3,0 litrów czystej, chłodnej wody wsypać 25 kg (worek) suchej mieszanki Optiroc M 100/600 (weber ZK552) i mieszać przez 3 - 4 minuty wolnoobrotowym mieszadłem elektrycznym do uzyskania jednorodnej masy. Pozostawić na około 10 minut. Ponownie lekko wymieszać, sprawdzić konsystencję zaprawy i w razie potrzeby, mieszając, dodać stopniowo maksymalnie 0,5 litra wody. Dla uzyskania jednolitego koloru spoin, kolejne porcje zaprawy mieszać z wodą zawsze w tej samej proporcji. W przypadku stosowania betoniarek, zaprawę mieszać przez 6 - 8 minut. Przygotowywać porcje, które zostaną zużyte w ciągu 2 godzin. Nie dodawać więcej wody niż zalecana ilość, ponieważ obniży to wytrzymałość oraz zwiększy skurcz zaprawy. Niedopuszczalne jest „ulepszanie" wyrobu przez dodawanie piasku, cementu itp.
Zaprawę Optiroc M 100/600 (weber ZK552), bezpośrednio po wymieszaniu, nanosić na podłoże kielnią i dociskać do niej murowane elementy. W trakcie murowania mieszać zaprawę, lecz nie dodawać wody. Przy murowaniu na pełne spoiny należy je wygładzić tzw. fugówką lub giętkim wężem, po lekkim stwardnieniu zaprawy. Zalecane są spoiny o grubości 10 - 15 mm, zlicowane z murem lub lekko wklęsłe. Murować można także na tzw. puste spoiny, stosując listewki drewniane lub kwadratowe pręty stalowe, ewentualnie na bieżąco usuwając nadmiar zaprawy ze spoin na głębokość około 12 - 15 mm od lica ściany. Tak wykonaną spoinę należy wypełnić zaprawą Optiroc Fuga Elewacyjna (weber ZK557). Unikać zabrudzenia powierzchni licowej muru, a ew. zabrudzenia usuwać od razu na sucho miękką szczotką - NIE MYĆ WODĄ! (ryzyko powstania wykwitów i innych wad na powierzchni spoin i cegieł). W przypadku stosowania cegieł elewacyjnych jako szalunku (np. zalewanie betonem rdzeni słupków ogrodzeniowych) należy stosować przekładki izolujące („rękawy") z folii oraz gęsty beton.
Wyrób zgodny: z PN-EN 998-2
Reakcja na ogień: Al - niepalny
Wytrzymałość na ściskanie (po 28 dniach): > 8 N / mm2
Początkowa wytrzymałość na ścinanie (wartość tabelaryczna): > 0,15 N / mm2
Współczynnik przewodzenia ciepła X ,0,dry (wartość tabelaryczna): < 0,75 / 0,85 W / m K
Współczynnik przepuszczalności pary wodnej, u (wartość tabelaryczna): 15 / 35
Zawartość chlorków: < 0,01%
Absorpcja wody: < 0,09 kg / (m2 min1/2)
Proporcje mieszania: 3,0 - 3,5 litra wody na 25 kg (worek) suchej mieszanki
Czas zużycia: do 2 godzin
Zużycie: materiału około 35 kg / m2 dla ściany o grubości 1/2 cegły, z cegieł pełnych 25 x 12 x 6,5 cm, przy spoinie 10 mm
Wydajność: około 14 - 16 litrów zaprawy z 25 kg (worka) suchej mieszanki
Grubość: warstwy 10 - 15 mm
Temperatura stosowania: od + 10°C do + 25°C

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt