chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Tynk Cementowo-Wapienny Standard CW-2

Zaprawa do maszynowego lub ręcznego wykonywania wypraw tynkarskich

  właściwości  

Zaprawa tynkarska w postaci przygotowanej fabrycznie suchej mieszanki spoiwa mineralnego, wypełniaczy mineralnych, domieszek poprawiających właściwości użytkowe. Tynk CW-2 po zarobieniu wodą tworzy jednorodną masę tynkarską o bardzo dużej przyczepności do podłoża. Po wyschnięciu wodo-1 mrozoodporny. Do stosowania wewnątrz I na zewnątrz budynków.

  zastosowanie  

Zaprawa przeznaczona jest do maszynowego lub ręcznego wykonywania tradycyjnych jedno I wielowarstwowych wypraw tynkarskich na zewnątrz I wewnątrz budynków a także w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności względnej (łazienki, natryski, sauny, itp.). Podłożami mogą być ściany i stropy betonowe, z elementów ceramicznych, wapienno-piaskowych, z elementów z betonów lekkich, itp.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Worki papierowe 25kg.
Zaleca się, aby do wykonywania tynków przystąpić po okresie osiadania, skurczu i schnięcia murów lub skurczu ścian i innych elementów betonowych, tj. po upływie co najmniej 2-3 miesięcy w przypadku ścian murowanych i co najmniej 4-6 miesięcy od wykonania w przypadku ścian i elementów betonowych. Podłoża pod tynki powinny być trwałe, sztywne, a także równe, aby uniknąć miejsc nadmiernego pogrubienia warstwy tynku. Tynkowane powierzchnie powinny być wolne od kurzu, sadzy, tłuszczów, smarów, środków antyadhezyjnych, farb itp. Podłoża silnie i nierównomiernie nasiąkliwe także gładkie podłoża betonowe należy zagruntować środkiem gruntującym np. Frans Grunt. Na podłożach ceramicznych zaleca się zastosować OBRZUTKĘ CEMENTOWĄ CW-3.
Suchą mieszankę Tynku maszynowego CW-2 rozrobić z odpowiednią Ilością czystej, chłodnej wody, mieszając w maszynie tynkarskiej lub mechanicznie przy użyciu mieszarki do zapraw. Po wymieszaniu pierwszej partii zaprawy należy sprawdzić jej konsystencję. W niezbędnych przypadkach skorygować Ilość dodawanej wody. Ustaloną proporcję mieszania z wodą należy zapamiętać, aby kolejne partie zaprawy były przygotowywane w taki sam sposób. Stwardniała zaprawa nie nadaje się do ponownego rozrobienia z wodą I mieszania ze świeżym towarem. Zaprawę należy nanosić równomiernie na całą tynkowaną powierzchnię I wyrównać łatą (H). Przy jednowarstwowym nakładaniu tynku (5-20mm) po wstępnym osuszeniu warstwy tynku do wstępnego wygładzenia użyćłaty trapezowej, ostateczne wyrównywanie (zatarcie pacą z tworzywa sztucznego, metalową lub filcową) wykonać należy po rozpoczęciu jego wiązania (na podłożach gruntowanych po ok. 2h, na obrzutce po ok. 1,5h). Przy nakładaniu kilku warstw zaprawy, kolejną warstwę nakładać po związaniu warstwy poprzedniej (po ok. 24h). Wszystkie prace tynkarskie należy prowadzić przy bezdeszczowej pogodzie, niezbyt dużym nasłonecznieniu I słabym wietrze. W przypadku konieczności prowadzenia prac w warunkach niesprzyjających, należy zastosować odpowiednie osłony, ograniczające wpływ czynników atmosferycznych. Tynkowane pomieszczenia należy wentylować, nie wolno jednak dopuścić do występowania przeciągów. Chronić tynk przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych lub działaniem ogrzewania.
Producent nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku użycia wyrobu niezgodnie z powyższymi wskazówkami, zasadami sztuki budowlanej oraz przepisami BHP. Gwarantujemy niezawodną jakość naszych produktów. Nasze zalecenia, co do sposobu stosowania opierają się na przeprowadzonych próbach i doświadczeniach praktycznych. Mogą one jednak stanowić jedynie ogólne wskazówki bez gwarancji właściwości i nie zwalniają użytkownika z prowadzenia własnych prób w określonych warunkach stosowania i przy określonych sposobach prowadzonych prac, na które nie mamy wpływu. Produkt drażniący. Podczas użytkowania należy stosować odpowiednie środki ochronne, chronić oczy, układ oddechowy i skórę. Nie wdychać pyłu. W przypadku bezpośredniego kontaktu przemyć dużą ilością wody. Po wystąpieniu jakichkolwiek negatywnych objawów należy skontaktować się z lekarzem.
Proporcje składników w zaprawie: ok. 61 wody na 25kg tynku cementowo-wapiennego
Czas zużycia zaprawy: -1 godzina (przy temp. +20°C)
Czas otwarty pracy: - 3 godziny
Przyczepność do betonu po 28 dniach: > 0,4 MPa
Temperatura podłoża i otoczenia: od +S°C do +25°C
Grubość warstwy: 5-20 mm
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt