chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Obrzutka Cementowa-wapienna (SZPRYC)

Podkład tynkarski do mechanicznego lub ręcznego wykonywania podkładów poprawiających przyczepność

  właściwości  

- Doskonale przyczepna
- Szybko wiążąca
- Wyrównuje chłonność podłoża
- Mrozoodporna

  zastosowanie  

Zaprawa służy do mechanicznego lub ręcznego wykonywania podkładów poprawiających przyczepność do podłoża tynków cementowo-wapiennych. Zastosowanie obrzutki pozwala przyśpieszyć i ułatwić nanoszenie tynków a także wyrównuje chłonność podłoża. Do stosowania na ścianach, słupach, ścianach działowych i sufitach jako podkład przed nanoszeniem tynków cementowo-wapiennych. Zaprawa może być stosowana na podłożach mineralnych typu: beton, prefabrykaty żelbetowe, gazobeton, cegły ceramiczne, bloczki, pustaki, beton komórkowy itp. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. Zaprawa przygotowana jest w postaci suchej mieszanki spoiw hydraulicznych, wyselekcjonowanych kruszyw mineralnych oraz dodatków poprawiających parametry aplikacyjne i użytkowe. Jest łatwo urabialna i łatwa do nanoszenia. Charakteryzuje się dużą przyczepnością do podłoża, wysoką plastycznością i wytrzymałością. Pełną wytrzymałość uzyskuje po 28 dniach od momentu zastosowania.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie: 25 kg
Podłoże powinno być suche, nośne i odpowiednio mocne. Przed przystąpieniem do prac powierzchnię należy oczyścić z luźnych elementów, pozostałości starych powłok malarskich oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń ograniczających przyczepność i wiązanie jak: oleje, woski, naloty pleśni, mchów i grzybów. Słabe i silnie nasiąkliwe tynki należy wzmocnić odpowiednim środkiem gruntującym. Nie należy stosować obrzutki na powierzchnie gipsowe, metalowe, drewniane lub drewnopodobne. W przypadku, gdy występują miejsca narażone na powstawanie rys, jak zmiana podłoża (np. beton/cegła) oraz na podłożach niestabilnych, stosuje się siatki zbrojące. W narożnikach oraz przy otworach okiennych i drzwiowych stosować nierdzewne profile ochronne. Większe ubytki i nierówności podłoża należy uzupełnić przed tynkowaniem. Bezpośrednio przed nanoszeniem obrzutki należy lekko zwilżyć podłoże.
Zaprawę należy mieszać bezpośrednio w agregacie tynkarskim lub w mieszalnikach przepływowych. W przypadku nakładania ręcznego suchą zaprawę można wymieszać mechanicznie z odpowiednią ilością wody (ok. 0,15 litra na 1 kg zaprawy) do uzyskania jednolitej konsystencji w czasie ok 5 minut. Ilość wody dobrać w zależności od założonej gęstości zaprawy. Dodawanie większej ilości wody w stosunku do zalecanej obniża wytrzymałość zaprawy i zwiększa jej skurcz. Nie dodawać innych składników typu piasek, cement itp. Zaprawa zachowuje swoje właściwości robocze przez około 2 godziny od momentu rozrobienia, dlatego zaleca się przygotowanie jednorazowo tylko takich porcji, które zostaną w tym czasie wykorzystane. Bezpośrednio przed użyciem zaprawę należy ponownie wymieszać.

Zaprawę należy nanosić bezpośrednio po rozrobieniu za pomocą agregatu tynkarskiego lub ręcznie. Zaprawę należy nanieść równomiernie na tynkowaną powierzchnię. Nanoszenie następnych warstw możliwe jest po stwardnieniu podkładu. Prace prowadzić w temperaturze od +5 °C do +25 °C. Przez okres 7 dni po zakończeniu prac temperatura powietrza nie powinna być niższa niż +5 °C, a przez kolejnych 21 nie powinna spadać poniżej 0 °C. Świeżo wykonaną obrzutkę chronić przed zbyt szybkim wysychaniem, w razie potrzeby zraszać wodą. Wszelkie zabrudzenia elementów budowlanych i narzędzi należy czyścić wodą lub mechanicznie po wyschnięciu, związaniu zaprawy.
- Zaprawa zawiera cement i wapno hydratyzowane, a po zmieszaniu z wodą posiada odczyn silnie alkaliczny. Należy chronić oczy, układ oddechowy i skórę. W przypadku bezpośredniego kontaktu przemyć dużą ilością wody. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek negatywnych objawów należy skontaktować się z lekarzem,
- Preparat po zmieszaniu z wodą będzie zawierał nie więcej niż równowartość 0,0002% (2 ppm) rozpuszczalnego chromu(VI) w przeliczeniu na całkowitą suchą masę produktu,
- Producent nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku użycia wyrobu niezgodnie z powyższymi wskazówkami, zasadami sztuki budowlanej oraz przepisami BHP.
- Produkt transportować i przechowywać w szczelnie zamkniętych, oryginalnych opakowaniach. Chronić przed wilgocią. Data produkcji znajduje się na opakowaniu.
Proporcje mieszania: ok. 0,15 l na 1 kg zaprawy
Zużycie produktu: 5-7 kg na m2 w zależności od stopnia pokrycia powierzchni i grubości warstwy
Temperatura stosowania i podłoża: Od +5 °C do +25 °C
Grubość warstwy: 4–8 mm
Okres trwałości: 12 miesięcy
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt