chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Knauf Klej do styropianu

Klej do styropianu

  właściwości  

Knauf Klej do styropianu jest starannie dobraną mieszaniną cementu, wypełniaczy mineralnych, modyfikatorów. Opracowane receptury są poparte wieloletnimi doświadczeniami w laboratoriach badawczych firmy Knauf Bauprodukte.

Charakteryzuje się następującymi właściwościami:
- mrozoodporny,
- wodoodporny,
- paroprzepuszczalny,
- wydajny,
- wysoka przyczepność.

  zastosowanie  

Wysoko wartościowa, zawierająca cement zaprawa, jakościowo kontrolowana, odporna na mróz i wodę. Specjalna zaprawa do przyklejania płyt styropianowych. Płyty styropianowe muszą być przeznaczone specjalnie do systemu dociepleń i odpowiednio wysezonowane. Bardzo gładkie płyty należy wcześniej zarysować.

WSKAZÓWKI UZUPEŁNIAJĄCE
- nie należy przerabiać przy temperaturze poniżej + 5°C i powyżej 25°C,
- narzędzia pracy po użyciu natychmiast umyć wodą,
- nie dopuszczać do dostania się zaprawy na obrzeża płyty, co prowadzi do powstania mostków termicznych,
- po całkowitym wyschnięciu zaprawy płytę należy przymocować kołkami (6 szt./m2),
- chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem oraz oddziaływaniem opadów atmosferycznych.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Worki 25 kg
Paleta 1050 kg - 42 szt.

Składowanie:
Do 12 miesięcy od daty produkcji, przy składowaniu na paletach, w suchych warunkach i w oryginalnych, nie uszkodzonych opakowaniach.
Knauf Klej do styropianu ma bardzo dobrą przyczepność do nośnych, zwartych, suchych i czystych, wolnych od substancji zmniejszających przyczepność (takich jak: tłuszcze, bitumy, pyły) powierzchni murów, tynków i betonów. Należy sprawdzić przyczepność istniejących tynków i powłok malarskich. Tynki wykazujące słabą przyczepność do podłoża należy usunąć. Ubytki i nierówności podłoża trzeba uzupełnić Knauf Correct Masą naprawczo - wyrównującą 3-30 mm lub pokryć tynkiem cementowym. Zanieczyszczenia, resztki substancji antyadhezyjnych, paroszczelne powłoki malarskie i powłoki o niskiej przyczepności do podłoża należy usunąć całkowicie np. za pomocą myjek ciśnieniowych. Stare, nie otynkowane mury, odpowiednio mocne tynki oraz paroprzepuszczalne powłoki malarskie należy oczyścić z kurzu, a potem umyć wodą pod ciśnieniem i pozostawić do całkowitego wyschnięcia.
Podłoża o dużej nasiąkliwości, np. mury z bloczków gazobetonowych czy silikatowych, należy zagruntować Knauf Środkiem głęboko gruntującym (Knauf Tiefengrund) i pozostawić do wyschnięcia.
Zarabianie zaprawy
Ręcznie:

Opakowanie 25 kg Knauf kleju do styropianu rozmieszać w około 6,8 - 7,2 l czystej wody aż do uzyskania jednolitej masy. Po ok. 5 minut wymieszać ponownie. Konsystencję zaprawy regulować wodą lub proszkiem. Zaprawę należy wykorzystać w ciągu 2 godzin.

Maszynowe:
Knauf Klej do styropianu nakładać za pomocą agregatu tynkarskiego np. PFT G 5 (zielony ślimak podający D4-3 z połową wydajności, wąż o średnicy 25 mm, maksymalna długość podawania zaprawy - 20 m). Dozowanie wody nastawić na 250 l/h.

Nanoszenie zaprawy
Ręcznie:

Nanieść Knauf Klej do styropianu na spodnią stronę płyty po obwodzie pasek o szerokości ok. 5 cm a na środku kilka placków o średnicy 8 - 10 cm, prawidłowo naniesiona zaprawa po dociśnięciu powinna pokrywać min. 40% powierzchni płyty. W przypadku równych, otynkowanych powierzchni klej można nanosić na całą powierzchnię za pomocą pacy zębatej o odpowiednich zębach kwadratowych lub półokrągłych.

Maszynowo:
Nanieść Knauf Klej do styropianu za pomocą agregatu tynkarskiego np. PFT G 5 na spodnią stronę płyty, po obwodzie pasek o szerokości ok. 5 cm oraz ukośnie nanieść paski kleju o szerokości ok. 5 cm, prawidłowo naniesiona zaprawa po dociśnięciu powinna pokrywać min. 40% powierzchni płyty.
Szpachlowanie płyt styropianowych należy stosować Knauf Klej zbrojony z włóknem.
Prace należy wykonywać w suchych warunkach, przy temperaturze powietrza i podłoża od +5°C do +25°C. Wszelkie dane odnoszą się do temperatury +23°C i wilgotności względnej powietrza 50%. W innych warunkach należy uwzględnić szybsze lub wolniejsze twardnienie materiału.
Knauf Klej do styropianu ma właściwości drażniące, a zawartość cementu powoduje, że po wymieszaniu z wodą wyrób ma odczyn alkaliczny. W związku z tym należy chronić skórę i oczy. W przypadku kontaktu materiału z oczami, płukać je obficie wodą i zasięgnąć porady lekarza. Wyrób przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Zawartość chromu VI w uwodnionej formie - poniżej 2 ppm w przeliczeniu na ogólną suchą masę produktu w okresie ważności wyrobu.

SKŁADOWANIE

ZALECENIA
Pełne właściwości i gwarancję systemu Knauf Thermo uzyskuje się stosując składniki systemu i zgodnie z opisami technicznymi. Niniejsza karta techniczna określa zakres stosowania materiału i zalecany sposób prowadzenia robót, ale nie może zastąpić zawodowego przygotowania wykonawcy. Oprócz podanych zaleceń prace należy wykonywać zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami BHP. Producent gwarantuje jakość wyrobu, natomiast nie ma wpływu na warunki i sposób jego użycia. W przypadku wątpliwości należy wykonać własne próby stosowania.
Gęstość nasypowa: ok. 1,5 kg/dm³;
Proporcje woda/proszek:
- ręcznie: 6,8-7,2 litra wody/25kg proszku
- maszynowo: ok. 250l/h wody/połowa wydajności maszyny PFT G5 zielony ślimak podający D4-3 przy klejeniu styropianowych płyt termoizolacyjnych.
Temperatura stosowania: od +5°C do +25 °C
Czas dojrzewania: 5 minut
Czas obróbki*: ok. 2 godzin
Grubość warstwy: 4-15mm
Orientacyjne zużycie: przy mocowaniu płyt w systemie dociepleń ok. 4,0 kg/m² worek 25 kg wystarcza na ok. 6,0 m².

* przy 23°C i 50% wilgotności powietrza.

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt