chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Mira 6998 betomix quick

SZYBKO TWARDNIEJĄCY SUCHY BETON DO WYKONYWANIA PODKŁADÓW POD POSADZKI O GRUBOŚCI OD 20-80 mm

  właściwości  

- szybko twardniejący
- wodoodporny, mrozoodporny
- bezskurczowy
- zapewnia jednolite twardnienie niezależnie od dodanego piasku i kruszywa
- odporny na ścieranie
- na bazie chemicznego cementu, dodatkowo wzmocniony plastikiem
- ruch pieszy już po 2-3 godz.

  zastosowanie  

Do wykonania podkładów bezpośrednio na strop jako powierzchnie zespolone, czyli bezpośrednio i całopowierzchniowo połączonych z podłożem w warstwach 20-80 mm oraz podkładów pływających o grubości od 35-80 mm, na warstwie z folii PE 2 x 0,15 mm. Powierzchnie można wykańczać płytkami ceramicznymi, okładzinami dywa-nowymi, winylem i parkietem. Mira 6998 betomix quick można stosować do kotwienia i mocowania elementów stalowych i tworzyw sztucznych, do zalewania kotew, maszyn, konstrukcji stalowych w fundamentach oraz napraw betonów.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
6998 betomix quick jest konfekcjonowany w 25 kg workach papierowych wzmocnionych plastikiem.
Podłoże musi być nośne, suche, zwarte, bez kurzu, tłuszczu, olejów itp. Ewentualny szlam cementowy należy zeszlifować, a słabe części podłoża betonowego wybić, rysy i spękania poszerzyć i pogłębić, a następnie naprawić. Tłuszcze, oleje, brud itp. zmyć środkiem 7110 base cleaner. Całą powierzchnię dokładnie odkurzyć. Podłoże zwilżyć i nanieść warstwę kontaktową wykonaną z mira 4730 cembond wymieszany z wodą, a następnie z proszkiem zaprawy 6998 betimix quick, aby uzyskać gęstopłynną konsystencję masy. Mieszaninę rozprowadza się po podłożu pędzlem lub szczotką. Podkład podłogowy najlepiej wykonać na jeszcze wilgotnej warstwie kontaktowej. Podkład pływający wykonuje się w warstwie grubości min. 35 mm na szczelnie ułożonej folii z siatką zbrojeniową. Istniejące dylatacje należy przenieść na kolejne nałożone warstwy.
Mieszanie: Miesza się z czystą wodą w proporcji 1,7-1,9 l/25 kg. Zalecana temperatura wody +10oC - +18oC. Nanoszenie: Rozprowadza się pacą i wyrównuje łatą wzdłuż prowadnic. Po 1-1,5 godz. można powierzchnię zatrzeć. Zaprawę nanosić pacą niezwłocznie tuż po jej wymieszniu.
Temperatura: Temperatura stosowania min +6oC powietrza i podłoża. Czas przydatności do użycia: Po wymieszaniu z wodą zaprawa nadaje się do użycia przez 60 min. Czas schnięcia: Ruch pieszy można podjąć po 2-3 godz. Dalsze wykańczanie nawierzchni okładzinami niewrażliwymi na wilgoć można zwykle rozpocząć po 2-3 godz.
Produkt zawiera cement. Reaguje z wodą alkalicznie, dlatego należy chronić skórę i oczy. W razie podrażnienia przemyć starannie wodą to miejsce i zasięgnąć porady lekarza. Chronić przed dziećmi.
Wytrzymałość na ściskanie: 22 N/mm2
Wytrzymałość na zginanie: 3,0 N/mm2
Grubość warstwy przy warstwie zespolonej z podłożem: 20 - 80 mm
Grubość warstwy przy warstwie pływającej: 35 - 80 mm
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt