chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

TYNK RENOWACYJNY PODKŁADOWY 920

Wapienno cementowy tynk podkładowy w systemie tynków renowacyjnych KREISEL

  właściwości  

Tynk Renowacyjny Podkładowy 920 to fabrycznie przygotowana mieszanka spoiw hydraulicznych, wypełniaczy mineralnych o specjalnym uziarnieniu oraz dodatków modyfikujących. Charakteryzuje się łatwą urabialnością, oraz wysoką przyczepnością. Po stwardnieniu wodo - i mrozoodporna. Hydrofobowy. Nie ogranicza paroprzepuszczalnoci. Jest warstwą magazynującą sole w murach o średnim i wysokim zasoleniu. Produkt zgodny jest z wytycznymi WTA.

  zastosowanie  

Tynk Renowacyjny Podkładowy 920 jest warstwą podkładową pod tynki 921 i 922 w systemie tynków renowacyjnych KREISEL, w miejscach średnio i wysoko obciążonych działaniem soli. Dzięki dużej porowatości przejmuje i magazynuje sole migrujące z podłoża, bez zmniejszenia swoich parametrów wytrzymałościowych. Produkt szczególnie polecany do renowacji i konserwacji obiektów zabytkowych. Nadaje się zarówno do nakładania agregatem tynkarskim (z podwójnym systemem mieszającym np. DUO-MIX firmy M-TEC) jak i ręcznie.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Worki 30 kg na paletach po 42 sztuki.
Przed przystąpieniem do wykonywania prac renowacyjnych zaleca się przeprowadzenie dokładnej analizy stanu zasolenia i zawilgocenia podłoża. Podłoża pod tynk powinno być wolne od kurzu, sadzy, tłuszczów, smarów, środków antyadhezyjnych, farb, naddatków zaprawy murarskiej itp. Objawy agresji biologicznej (zagrzybienia, zapleśnienia) należy usunąć przy użyciu preparatu SEPTOBUD 1008. Stare zniszczone tynki, ze śladami zawilgocenia, wykwitami należy usunąć do wysokości 1m ponad strefę uszkodzeń. Wszelkie ewentualne wykwity na odsłoniętym murze należy wstępnie usunąć mechanicznie. Wszystkie wykruszające się spoiny w murze należy usunąć do głębokości 2cm, a następnie wypełnić je TYNKIEM RENOWACYJNYM 920. W przypadku prowadzenia prac na bardzo chłonnym podłożu, należy je wstępnie zwilżyć wodą. Odsłonięty mur należy pokryć OBRZUTKĄ RENOWACYJNĄ 910 zgodnie z jej kartą techniczną. Do tynkowania tynkiem podkładowym można przystąpić nie wcześniej niż po 3 dniach schnięcia obrzutki.
Zaprawę należy nanieść równomiernie na całą tynkowaną powierzchnię i wyrównać łatą. Przy jednowarstwowym nakładaniu tynku (10-20mm) ostateczne wyrównywanie (zatarcie pacą z tworzywa sztucznego, metalową lub filcową) wykonać należy po rozpoczęciu jego wiązania (po ok. 1,5h). Wszystkie prace tynkarskie należy prowadzić przy bezdeszczowej pogodzie, niezbyt dużym nasłonecznieniu i słabym wietrze. W przypadku konieczności prowadzenia prac w warunkach niesprzyjających, należy zastosować odpowiednie osłony, ograniczające wpływ czynników atmosferycznych. Tynkowane pomieszczenia należy wentylować, nie wolno jednak dopuścić do występowania przeciągów czy też zbyt szybkiego wysychania zaprawy w wyniku działania promieniowania słonecznego lub ogrzewania. Do kolejnych prac można przystąpić po odpowiednim wyschnięciu tynku, przyjmuje się 1 dzień, na 1mm warstwy. W okresie wiązania i wysychania tynku niedopuszczalnym są spadki temperatur poniżej 5°C
Produkt po zarobieniu wodą daje odczyn alkaliczny. Należy unikać kontaktu ze skórą oraz chronić oczy. W przypadku kontaktu z oczami, przemyć je obficie czystą wodą i zasięgnąć porady lekarza.
Skład: cement portlandzki, wypełniacze mineralne, dodatki modyfikujace
Gęstość objętościowa świeżej zaprawy: ok. 1,60 g/cm3
Gęstość objętościowa stwardniałej zaprawy: ok.1,40 g/cm3
Wytrzymałość na ściskanie po 28 dniach: kategoria CSII
Wytrzymałość na zginanie po 28 dniach: 1 MPa
Przyczepność do podłoża i symbol modelu pęknięcia: 0,4 MPa; FP: B
Skurcz po 28 dniach twardnienia: <0,1%
Odporność na działanie soli rozpuszczalnych w wodzie:
Porowatość otwarta: > 45 %
Penetracja wody po badaniu absorpcji wody spowodowanej podciąganiem kapilarnym wody: > 5mm
Absorpcja wody spowodowana podciąganiem kapilarnym: 0,3kg/m2 min0,5
Współczynnik przepuszczalności pary wodnej m: ≤ 18
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt