chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Płyn Iniekcyjno-Impregnujący 900

Płyn iniekcyjny i impregnacyjny w systemie renowacji zabytków KREISEL

  właściwości  

Preparat uszczelniająco-hydrofobizujący oraz wzmacniający podłoże produkowany na bazie krzemianów i związków krzemoorganicznych. Hydrofobizuje i zwęża kapilary, nie ograniczając dyfuzji pary wodnej. Wzmacnia podłoże i poprawia odporność chemiczną materiałów. Charakteryzuje się dobrą penetracją zawilgoconych murów, chroni przed kapilarnym podciąganiem wody, a jako impregnat ogranicza przedostawanie się soli do warstw powierzchniowych. Wodorozcieńczalny. Nieszkodliwy dla środowiska, nie zawiera dyspersji polimerów. Produkt zgodny jest z wytycznymi WTA.

  zastosowanie  

Płyn iniekcyjny i impregnacyjny 900 jest specjalistycznym preparatem o złożonym działaniu, przeznaczonym do wykonywania przepony poziomej chroniącej przed podciąganiem kapilarnym wody w materiałach porowatych w systemie tynków renowacyjnych KREISEL; do stosowania w metodzie grawitacyjnej oraz ciśnieniowej. Preparat ten służy także do impregnacji powierzchniowej materiałów porowatych w celu wzmocnienia osłabionej struktury muru i ograniczenia przedostawania się soli do tynku renowacyjnego lub na powierzchnię ściany. Nadaje się do impregnacji takich materiałów jak: kamień naturalny, tynki, cegły zwykłe, nasiąkliwe cegły klinkierowe. Płyn nie nadaje się do iniekcji w murach z dużą ilością pustek powietrznych.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Pojemniki plastikowe 5l na paletach po 120 sztuk.
Przed przystąpieniem do wykonywania prac renowacyjnych zaleca się przeprowadzenie dokładnej analizy stanu zasolenia i zawilgocenia podłoża. Podłoża powinno być wolne od kurzu, sadzy, tłuszczów, smarów, środków antyadhezyjnych, farb, naddatków zaprawy murarskiej itp.
W przypadku impregnacji i iniekcji objawy agresji biologicznej (zagrzybienia, zapleśnienia) należy usunąć przy użyciu preparatu SEPTOBUD 1008. Stare zniszczone tynki, ze śladami zawilgocenia, wykwitami należy usunąć do wysokości 1m ponad strefę uszkodzeń. Wszelkie ewentualne wykwity na odsłoniętym murze należy wstępnie usunąć mechanicznie. Wszystkie wykruszające się spoiny w murze należy usunąć do głębokości 2cm, a następnie wypełnić je TYNKIEM RENOWACYJNYM 920. W przypadku impregnacji podłoża należy dodatkowo wstępnie zwilżyć wodą, powierzchnia powinna być matowowilgotna.
W przypadku impregnacji produkt należy nanosić na podłoże metodami malarskimi (pędzel,
wałek, natrysk), w przypadku bardzo chłonnych podłoży należy zabieg ten przeprowadzić dwukrotnie nanosząc impregnat metodą „mokre na mokre”. Dalsze prace renowacyjne np. nakładanie obrzutki także należy wykonywać na nie wyschnięty jeszcze impregnat. W przypadku iniekcji płyn należy dozować w wywiercone otwory przy pomocy odpowiedniego zasobnika. Iniekcję należy przeprowadzać do pełnego nasycenia obszaru otaczającego otwór. Po zakończeniu procesu wykonywania przepony poziomej otwór należy wypełnić ZAPRAWĄ MONTAŻOWĄ 425 wymieszaną z wodą do półpłynnej konsystencji.
Wszystkie prace prowadzone na zewnątrz należy wykonywać przy bezdeszczowej pogodzie, niezbyt dużym nasłonecznieniu i słabym wietrze. W przypadku konieczności prowadzenia prac w warunkach niesprzyjających, należy zastosować odpowiednie osłony, ograniczające wpływ czynników atmosferycznych. Impregnowane pomieszczenia należy wentylować, nie wolno jednak dopuścić do występowania przeciągów czy też zbyt szybkiego wysychania zaprawy w wyniku działania promieniowania słonecznego lub ogrzewania. Płyn należy zawsze stosować w temperaturze od +5°C do +25°C. Temperatura > +5°C musi być także zachowana w ciągu min 3 dni od nałożenia preparatu na podłoże.
Skład: woda, krzemiany, związki krzemoorganiczne.
Kolor: bezbarwny
pH: ok. 12 (alkaiczne)
Gęstość: ok. 1,10 g/cm3
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt