chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Sopro SFP 187

Tynk drobnoziarnisty do renowacji - SanierFeinputz

  właściwości  

- Zaprawa tynkarska, zgodna z normą PN-EN 998-1, CR, CS I, W2
- Naturalnie biały tynk nawierzchniowy
- Gotowa do użycia, hydraulicznie wiążąca, z mączką marmurową, zaprawa do wilgotnych podłoży
- Szczególnie wysoka przepuszczalność pary wodnej
- Niska zawartość chromianów, zgodnie z Dyrektywą 2003/53/EWG
- Minimalna grubość warstwy 2 mm
- W pomieszczeniach i na zewnątrz

  zastosowanie  

Tynk drobnoziarnisty do renowacji Sopro SFP 187 stosowany jest jako tynk nawierzchniowy na zaprawę tynkarską do renowacji Sopro SPM 186. Jego funkcja polega na wytworzeniu optycznie gładkiej powierzchni, nie dopuszczeniu do przenikania wody do podłoża i nie utrudnianiu wysychania wilgoci z podłoża. Z tego powodu ten rodzaj tynku używany jest do osuszania, względnie odsolenia murów w obszarach wewnętrznych i zewnętrznych. W zależności od zawartości wilgoci i soli oraz specyfiki warunków obiektowych system tynków do renowacji Sopro stosuje się osobno lub jako środek flankujący w połączeniu z metodą osuszania, zgodnie z normą austriacką ÖNORM B 3355.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Worek 25 kg
Tynk drobnoziarnisty do renowacji Sopro SFP 187 nakłada się na suchą warstwę zaprawy tynkarskiej do renowacji Sopro SPM 186 (czas schnięcia ok. 1 tydzień / cm grubości zaprawy na podłożu w normalnych warunkach atmosferycznych).
25 kg (1 worek) tynku drobnoziarnistego do renowacji Sopro SFP 187 wymieszać mechanicznie (betoniarka wolnospadowa) z ok. 6,25 l czystej wody, aż do uzyskania gotowej do użycia, pozbawionej grudek konsystencji. Czas mieszania wynosi co najmniej 3 minuty. Po upływie czasu dojrzewania, ok. 5 min, tynk ponownie dokładnie wymieszać przez 1 minutę. Wymieszany materiał nadaje się do użycia przez ok. 4 godziny. Po upływie tego czasu, w żadnym wypadku nie powinien być dalej stosowany. Tynk drobnoziarnisty do renowacji Sopro SFP 187, przy pomocy packi, nakłada się na obrabianą powierzchnię i następnie zaciera na gładko. Idealna grubość warstwy wynosi 3 mm, minimalna grubość 2 mm i w żadnym przypadku nie powinna być mniejsza, unikać nakładania warstw o grubości ponad 5 mm. Świeżo otynkowane powierzchnie chronić przed bezpośrednim oddziaływaniem deszczu, jak i szybkim wysychaniem (bezpośrednie nasłonecznienie, temperatura powyżej 25 oC, przeciąg, bezpośrednie ogrzewanie itp.). W żadnym przypadku nie należy nakładać warstw ograniczających ruch pary wodnej jak np. farb dyspersyjnych, tynków z żywic syntetycznych i silikatów, tapet, płytek ceramicznych itp.
Nie stosować podczas opadów deszczu, przy temperaturze poniżej +5 oC, na zamarzniętym podłożu lub przy istnieniu niebezpieczeństwa wystąpienia mrozu podczas pracy lub po jej zakończeniu. Nie dodawać środków chroniących przez mrozem lub innych substancji.
Wytrzymałość na ściskanie: ok. 1,4 N/mm2
Wytrzymałość na zginanie: ok. 0, 5 N/mm2
Przepuszczalność pary wodnej: μ ≤ 15
Zawartość porów w świeżej zaprawie: ok. 13%
Gęstość nasypowa: ok. 1250 kg/m3

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt