chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Stiro X40

Klej do przyklejania płyt styropianowych i wykonywania warstwy zbrojącej

  właściwości  

- Przepuszczająca parę wodną
- Odporna na warunki atmosferyczne
- Nie zawiera składników szkodliwych dla zdrowia
- Łatwa i oszczędna w użyciu


Produkt firmy SICHER

  zastosowanie  

Do przyklejania płyt styropianowych i wykonywania na nich warstwy zbrojonej siatką z włókien szklanych. Bardzo dobra przyczepność do nośnych podłoży i styropianu. Elastyczna, paroprzepuszczalna. Do szpachlowania nośnych powierzchni tynkowanych, betonowych, ceramicznych itp. Musi być pokryty warstwą tynku cienkowarstwowego lub farbą elewacyjną. Stosowana w systemie ociepleń budynków.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Jednostkowe: Worki papierowe: 25kg
Zboircze:Paleta 48 szt x 25 kg = 1 200 kg
Podłoże powinno być odpowiednio mocne i równe, oczyszczone z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farb olejnych, emulsyjnych itp. Większe nierówności i wgłębienia należy wypełnić zaprawą, a zniszczone i słabo przylegające tynki usunąć. Podłoża chłonne lub o zmniejszonej przyczepności zagruntować preparatem gruntującym.W przypadku klejenia na trudne do oczyszczenia i niestabilne podłoże, zaleca się wykonanie próby przyczepności, polegającej na przyklejeniu trzech próbek styropianu o wymiarach 5 x 5 cm i sprawdzeniu połączenia po 3 dniach. Połączenie jest odpowiednio mocne jeśli rozerwanie nastąpi w warstwie styropianu.
Zawartość worka wsypać do naczynia z 4,5 do 5,5 litrami wody i dokładnie wymieszać do uzyskania konsystencji gęstoplastycznej. Zaprawę klejową x40 odstawić na 5 min., po czym bezpośrednio przed użyciem powtórnie wymieszać.

Klejenie płyt styropianu:
Przy klejeniu na równym podłożu, przygotowaną zaprawą klejową x40 pokryć całą wewnętrzną powierzchnię płyty styropianowej używając pacy o zębach 10/12. W przypadku klejenia na nierównym podłożu nałożyć paski zaprawy klejowej x40 o szerokości 3 - 8 cm wzdłuż obrzeży płyty w odległości 3 cm od krawędzi, a na pozostałej powierzchni 6 - 8 placków zaprawy o średnicy około 8 cm. Następnie płytę bezzwłocznie dociskamy do ściany aż do uzyskania równej płaszczyzny z sąsiednimi płytami.

Układanie siatki zbrojeniowej:
Zaprawę klejową x40 nanieść na powierzchnię przyklejonych płyt styropianu ciągłą warstwą grubości ok. 3 mm poczynając od góry ściany, pasami o szerokości tkaniny zbrojącej. Następnie natychmiast wtopić tkaninę zbrojącą, wciskając ją za pomocą packi. Tkanina powinna być napięta i całkowicie zatopiona w masie klejowej. Grubość warstwy zbrojonej przy pojedyńczej tkaninie powinna wynosić 3 - 5 mm. Nakładać przy temperaturze podłoża od +50C do+ 250C.
Bezpośrednio po zakończeniu prac, użyte narzędzia należy spłukać czystą wodą.
Produkt zawiera cement i reaguje alkalicznie z wodą, dlatego należy chronić skórę i oczy. W przypadku zatarcia oka, przepłukać je dużą ilością czystej wody a następnie skontaktować się z lekarzem.
Okres przydatności do użycia wynosi 12 miesięcy od daty produkcji.Przechowywać w oryginalnie zamkniętym opakowaniu w suchym pomieszczeniu.
Zużycie:
Klejenie płyt styropianowych: w zależności od nierówności podłoża 2,5 – 4,5 kg/m2. Warstwa zbrojona: 2,0 - 4,0 kg/m2. Zużycie uzależnione jest od stopnia przygotowania podłoża.

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt