chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Fast Extra +

elastyczna zaprawa klejowa do płytek ceramicznych i terakoty na podłoża odkształcalne oraz krytyczne - typ C2 TE S1

  właściwości  

Zaprawa klejowa FAST EXTRA + jest suchą mieszanką mineralną, modyfikowaną syntetycznymi polimerami, mrozo- i wodoodporną o wysokiej elastyczności i przyczepności nadająca się na podłoża odkształcalne oraz krytyczne.

  zastosowanie  

FAST EXTRA + jest wysoko elastyczną zaprawą klejową przeznaczoną do mocowania glazury i terakoty, płytek gresowych, klinkierowych – także wielkoformatowych oraz kamiennych (z wyjątkiem marmuru) na podłożach sztywnych oraz odkształcalnych wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Podłożami mogą być: beton, pustaki, cegła, tynk cementowy i cementowo-wapienny, jastrych cementowy i anhydrytowy, płyty kartonowo-gipsowe i gipsowo-włóknowe, posadzki z ogrzewaniem podłogowym, powierzchnie pokryte folią lub zaprawą hydroizolacyjną, stara okładzina ceramiczna. Dzięki wysokiej elastyczności zalecana jest do przyklejania płytek w miejscach szczególnie narażonych na odkształcenia wykładziny na skutek znacznych zmian temperatur takich jak: schody, balkony i tarasy przy spadku > 2%.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Worek 25 kg.
Paleta: 1050 kg w workach 25 kg (42 szt.).
Podłoże powinno być równe, mocne i suche, wolne od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń zmniejszających przyczepność zaprawy tj. kurzu, wapna, tłuszczu, resztek starych odstających powłok malarskich. W celu zwiększenia przyczepności i likwidacji zapylenia powierzchnie zawsze należy zagruntować FAST GRUNT U lub FAST GRUNT G.
Do naczynia należy wlać około 6,5 litra wody na 25 kg suchej masy i wsypywać zawartość worka mieszając aż do uzyskania konsystencji jednolitej pasty. Pozostawić na około 10 minut i ponownie przemieszać przed użyciem (nie dolewać wody). Tak przygotowana zaprawa nadaje się do użytku przez okres od 2,5 do 3,0 godzin. W czasie pracy zaprawę klejową należy okresowo przemieszać co około 30 minut.

Płytek przed klejeniem nie należy moczyć w wodzie.
Układanie glazury rozpoczynamy od naniesienia warstwy kleju na podłoże płaską stroną pacy, a następnie zebrania nadmiaru stroną grzebieniową. Grubość ząbków na pacy uzależniona od rodzaju i rozmiaru płytek. Należy pamiętać aby wielkość powierzchni na którą nakładamy zaprawę klejową umożliwiła nam prawidłowy montaż płytek przed upłynięciem czasu otwartego schnięcia. Jeżeli w trakcie pracy zaprawa przestaje kleić się do rąk to oznacza, iż czas ten został przekroczony i wymagane jest jej usunięcie i zastąpienie świeżą. Należy pamiętać, iż dla zapewnienia odpowiedniej przyczepności zaprawa klejowa powinna pokrywać minimum 80% powierzchni płytki, a w miejscach wilgotnych, narażonych na intensywne eksploatowanie oraz na zewnątrz budynków nawet 100%. W tym celu, dla zapewnienia powyższego wymogu na płytki od spodu należy dodatkowo nałożyć rownomierną, cienką warstwą zaprawy klejowej. Płytek nie należy montować na styk. Wielkość fugi powinna być uzależniona od wymiarów płytek.

W zależności od temperatury i wilgotność względnej powietrza masę fugową możemy nanosić po czasie nie krótszym niż 48 godzin od położenia płytek.
Prace powinny być prowadzone w warunkach suchych przy temperaturach powietrza i podłoża od +5ºC do +25ºC.

Świeże okładziny powinny być chronione przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi do momentu ich wyschnięcia .
Zalecany i podany w karcie zakres stosowania produktu bądź sposób wykonania nie zwalnia wykonawcy od prowadzenia prac zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami BHP. P.W. FAST gwarantuje i ponosi odpowiedzialność za jakość produktu, natomiast nie ma wpływu na sposób jego użycia i warunki w jakich był stosowany.

Wszystkie dane techniczne zostały pomierzone w normalnych warunkach tj. temp. +200C i wilgotność powietrza 60%. W przypadku innych warunków niż powyższe czas schnięcia może ulec zmianie tzn. wydłużyć się lub skrócić.
Baza: sucha mieszanka cementowa z wypełniaczami mineralnymi, modyfikowana syntetycznymi polimerami.
Proporcje mieszanki: około 6,5 l wody na 25 kg suchej masy
Gęstość zaprawy po zarobieniu wodą: około 1,7 kg/dm3
Czas otwarty pracy: powyżej 30 minut
Czas gotowości do pracy: od 2,5 do 3 godzin
Fugowanie: po minimum 48 godzinach
Min. i max grubość warstwy: od 2 do 10 mm
Przyczepność przy rozciąganiu:
- początkowa
- po starzeniu termicznym
- po zanurzeniu wody
- po cyklach zamarzania i odmrażania minimum 1,0 N/mm2
Przyczepność: po czasie otwartym nie krótszym 30 minut minimum 0,5 N/mm2
Spływ: nie więcej niż 0,5mm
Temperatura podłoża i otoczenia: od +5°C do +25°C
Reakcja na ogień: klasa A1/A1fl
Zawartość rozpuszczalnego chromu(VI): nie więcej niż 0,0002%

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt