chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Top Specjal C2TE

Klej do płytek

  właściwości  

Klej do płytek TOP SPECJAL C2TE przygotowany jest w postaci suchej mieszanki spoiw hydraulicznych, wyselekcjonowanych kruszyw mineralnych oraz najwyższej jakości dodatków modyfikujących parametry aplikacyjne, eksploatacyjne i przyśpieszające czas wiązania. Jest niezwykle drobno ziarnisty, łatwo urabialny i wygodny do nanoszenia. Zastosowany zgodnie z przeznaczeniem charakteryzuje się wysoką elastycznością i przyczepnością do podłoża, wytrzymałością i zmniejszonym spływem co oznacza, że klej do płytek TOP SPECJAL C2TE można stosować do przyklejania płytek na ścianach zaczynając od góry (bez listwy startowej) Zaprawa jest mrozo- i wodoodporna, nadaje się do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. Pełną wytrzymałość uzyskuje po 28 dniach od momentu zastosowania.

  zastosowanie  

Wysoko elastyczny klej do płytek TOP SPECJAL C2TE dostępny w kolorze SZARYM i BIAŁYM przeznaczony jest do przyklejania płytek ściennych i podłogowych również przemysłowych (wysoko obciążonych) takich jak: glazura, terakota, gres, klinkier, kamionka, konglomerat, ceramika porcelanowa, mozaika szklana, kamienie naturalne w tym marmur, piaskowiec (w przypadku elementów z kamieni naturalnych zaleca się wykonanie próby w celu sprawdzenia czy nie powstają odbarwienia). Klej do płytek TOP SPECJAL C2TE można stosować do stabilnych podłoży typu beton (minimum 6-miesięczny), mocne tynki cementowe oraz cementowo-wapienne, tynki gipsowe filcowane i nie filcowane, jastrychy cementowe (minimum 30-dniowe), jastrychy anhydrytowe oraz do powierzchni wykonanych z materiałów ceramicznych i wapienno-piaskowych jak cegły ceramiczne i silikatowe, bloczki, pustaki, beton komórkowy. Klej do płytek TOP SPECJAL C2TE można stosować na stabilne, stare powierzchnie płytek ceramicznych uprzednio odtłuszczone i umyte roztworem wody i sody kaustycznej oraz bezwzględnie zagruntowane środkiem gruntującym GRUNTOP BETON B. TOP SPECJAL C2TE można stosować na ścianach (klejąc od góry bez listwy startowej – dotyczy płytek ceramicznych), podłogach i innych powierzchniach pionowych i poziomych wewnątrz i na zewnątrz budynków. TOP GRES C2TE można stosować na schodach, tarasach, balkonach, basenach, oczkach wodnych, fontannach oraz w systemach ogrzewania podłogowego elektrycznego i wodnego.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie: worek 25 kg
Podłoże powinno być suche, nośne i odpowiednio mocne. Przed przystąpieniem do prac podłoże należy oczyścić z luźnych elementów, pozostałości starych powłok malarskich oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń ograniczających przyczepność i wiązanie jak: oleje, woski, naloty pleśni, mchów i grzybów. Ewentualne szczeliny i nierówności w podłożu należy naprawić i wyrównać zaprawą wyrównującą INTER GRĄD. Po dokonaniu napraw i wyrównaniu, przygotowane podłoże pozostawić do pełnego związania, a następnie zagruntować preparatem gruntującym GRUNTOP A. W przypadku podłoży wyjątkowo chłonnych i pylistych oraz jeżeli zachodzi potrzeba wzmocnienia i/lub zredukowania chłonności podłoża należy zagruntować środkiem gruntującym GRUNTOP BETON A. Podłoża niechłonne takie jak filcowane i gładzone tynki gipsowe należy bezwzględnie zagruntować środkiem gruntującym GRUNTOP BETON B. Dopuszcza się stosowanie kleju do płytek TOP SPECJAL C2TE na płyty OSB skręcane i klejone na zakład. Przed przyklejeniem należy zmyć z płyty OSB parafinę (np. wodą z mydłem), następnie powierzchnię przeznaczoną do klejenia porysować ostrym narzędziem w celu stworzenia warstwy sczepnej. Najpóźniej 4 godziny przed przystąpieniem do klejenia należy klejoną powierzchnię bezwzględnie zagruntować środkiem gruntującym GRUNTOP BETON B. Klej do płytek TOP SPECJAL C2TE można stosować na płyty gipsowo-kartonowe układane metodą „na zakład”. W przypadku powierzchni spornych zaleca się wykonanie próby polegającej na przyklejeniu jednego elementu i pozostawieniu go na minimum 48 godzin. Po upływie tego czasu należy sprawdzić jakość połączenia.
Klej do płytek TOP SPECJAL C2TE należy nanosić bezpośrednio po rozrobieniu na podłoże gładką krawędzią pacy, a następnie rozprowadzać krawędzią ząbkowaną. W przypadku klejenia na zewnątrz budynku, należy zastosować kontaktową metodę klejenia, nakładając klej na przygotowane podłoże i na przyklejaną płytkę. W przypadku płytek dużego formatu oraz płytek przemysłowych klejonych na zewnątrz i wewnątrz zaleca się stosowanie zębatej pacy księżycowej. Z uwagi na właściwości, klejem do płytek TOP SPECJAL C2TE można przyklejać płytki metodą „od góry”, bez listwy startowej (płytki nie osuwają się). Grubość warstwy zaprawy nie powinna przekraczać 5 mm. Układać suche i czyste elementy delikatnie dociskając je do podłoża, tak aby powierzchnia styku płytki z klejem była nie mniejsza niż 3/4 powierzchni płytki. Jeżeli powierzchnia płytki jest większa niż 900 cm2 (30 x 30 cm) zaprawę należy nanosić zarówno na podłoże, jak i na odwrotną stronę płytki, aby uzyskać co najmniej 90 % powierzchni klejenia, na podłożach intensywnie eksploatowanych zaprawa powinna przylegać do całej powierzchni płytki. Czas otwarty kleju wynosi powyżej 60 minut od momentu jego nałożenia na podłoże. Ułożenie płytek można korygować około 30 minut od momentu przyklejenia. Temperatura podłoża i otoczenia podczas prowadzonych prac powinna wynosić od +5 °C do +25 °C, a przez okres następnych 48 godzin nie może być niższa niż +5 °C. Do ruchu pieszego i wypełniania spoin posadzka może być dopuszczona po upływie minimum 24 godzin od przyklejenia płytek. Pełnym obciążeniom rozłożonym równomiernie posadzka może zostać poddana dopiero po upływie minimum 7 dni (posadzki przemysłowe 28 dni).
Zaprawa ostateczną odporność osiąga po 28 dniach od momentu zastosowania. Wszelkie zabrudzenia elementów budowlanych i narzędzi należy czyścić w trakcie prac wodą lub mechanicznie po wyschnięciu, związaniu zaprawy. Produkt transportować i przechowywać w szczelnie zamkniętych oryginalnych opakowaniach w suchych pomieszczeniach.
Proporcja mieszania: 7 l wody na 25 kg zaprawy
Przybliżone zużycie produktu: zalecana grubość warstwy sklejenia:
Płytki małe (do 10 x 10cm) około: 2–3 kg/m 2–3 mm
Płytki średnie i duże (powyżej 10 x 10cm) około: 3–4 kg/m 3–5 mm
Temperatura stosowania i podłoża: od +5 °C do +25 °C
Czas przydatności do użycia: ok. 3 godziny od momentu rozrobienia
Min. grubość warstwy: 2 mm
Maks. grubość warstwy: 5 mm
Okres trwałości: 12 miesięcy

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt