chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Suchy mur Ultrament

Środek blokujący wodę podciągającą w murach

  właściwości  

Suchy mur jest płynnym środkiem blokującym wodę podciągającą w murach. Za jego pomocą można odtworzyć izolację poziomą w murze lub ją odnowić. Środek Suchy mur jest gotowy do użycia i nie zawiera rozpuszczalników.

  zastosowanie  

Można go stosować na pełnych murach w piwnicach, pomieszczeniach mieszkalnych, garażach, altankach itd.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie: 5 kg, 30 kg
Składowanie: W oryginalnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu suchym i wolnym od mrozu 24 miesiące od daty produkcji.
Mur musi być wolny od mrozu. Nie stosować, gdy mur poddany jest długotrwałemu działaniu wilgoci (np. podczas silnego deszczu). Przemoczone tynki lub powłoki malarskie należy usunąć na wysokości 50cm powyżej granicy wilgoci. Następnie oczyścić mur, usunąć wykwity solne.
Na wilgotnych murach piwnicy narysować linię otworów. Następnie wiercić otwór 10 cm nad poziomem posadzki piwnicy w odstępach od 10 cm do 13 cm. Średnica otworów wynosi od 8 mm do 14 mm, a kąt nachylenia od 30º do 45º od prostopadłej do muru w kierunku góry. Otwory wiercić na ok. 75% grubości muru. Zaleca się 8 cm powyżej pierwszej linii otworów nawiercić drugą linię otworów. Druga linia otworów musi być przesunięta w stosunku do pierwszej linii. Odległości między otworami przed końcem muru powinny wynosić od 5 cm do 10 cm. Po wyczyszczeniu otworów, należy włożyć Ultrament – Lejki do iniekcji. Wypełnione lejki pozostają w murze ok. 48 godzin, tak aby mur mógł przyjąć wystarczająco dużo płynu. Natychmiast wyciekające lejki można napełnić po raz drugi. W miejscach, w których po 2 dniach lejki nie są puste, mur jest nasączony płynem. Po 2 dniach można usunąć lejki, a pozostający płyn odlać do kanistra. Należy uszczelnić końcówki lejków silikonem, tak aby podczas napełniania środek nie wyciekał po ścianie. Po zastosowaniu środka, pozostające otwory zalać Ultrament - Zaprawą uszczelniającą.
Nie stosować w temperaturze otoczenia i podłoża poniżej +5 °C. Podane czasy schnięcia odnoszą się do temperatury otoczenia +20 °C i 65% relatywnej wilgotności powietrza. Nie wolno rozpuszczać środka. Podczas pracy należy nosić odpowiednie rękawice ochronne. Unikać kontaktu ze skórą i oczami. Koniecznie nosić okulary ochronne. Grozi poważnym uszkodzeniem wzroku. W przypadku kontaktu ze skórą lub oczami obficie zmyć wodą i skontaktować się z lekarzem. Trzymać z dala od dzieci.
Materiał bazowy: Specjalny roztwór silikatowy.
Konsystencja: Płynna.
Zużycie: Ok. 6-7 kg/mb przy 30 cm grubości muru
Temperatura zastosowania: Od +5 °C do +30 °C.
Gęstość: 1,175 g/m³
Czyszczenie: W stanie świeżym wodą.
Temperatura podłoża: Od +5 °C do 30 °C
Utylizacja: Puste opakowania można wyrzucać do śmieci.

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt