chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Folia do tarasów i balkonów Ultrament

Folia do tarasów i balkonów

  właściwości  

Jest to gotowy do użycia produkt wzmocniony włókienkami do uszczelniania na zewnątrz pomieszczeń.

  zastosowanie  

Przeznaczony do wykonywania izolacji podpłytkowej na tarasach i balkonach. Na folię, po dokładnym wyschnięciu, przykleja się płytki ceramiczne. Do klejenia najlepiej użyć naszego kleju Ultrament – Klej do tarasów. Folię można stosować na: beton, tynk, mury, jastrychy, materiały zawierające gips, drewno i na tarasy z ogrzewaniem. W narożach tarasu ze ścianą oraz na dylatacjach i w miejscach przejścia na obróbki blacharskie stosować dodatkowo Ultrament – Taśmę uszczelniającą, którą należy wtopić w Folię do tarasów i balkonów.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie: 5 kg
Składowanie: Przechowywać w miejscu chłodnym, ale nie narażonym na mróz. W oryginalnie zamkniętym opakowaniu ma trwałość minimum 24 miesiące.
Podłoże do stosowania winno być suche, czyste, nośne oraz wolne od luźnych części, pęknięć i środków zmniejszających przyczepność. Nasiąkliwe podłoża należy zagruntować gruntem bez rozpuszczalników np. Ultrament – Xtra Grunt.
Przed użyciem produkt dokładnie wymieszać. Nanosić na powierzchnię po wymieszaniu, przy pomocy pędzla lub pacy. Nałożyć 2 warstwy. Pierwszą warstwę wykonać mocno, wcierając produkt w podłoże, lub przy nakładaniu pacą z dużą siłą wciskając w podłoże. Czas schnięcia pomiędzy warstwami od 4 do 8 godzin. Płytki ceramiczne można kleić po około 12 godzinach od nałożeniu ostatniej warstwy.
Temperatury zarówno podłoża jak i powietrza nie mogą być niższe od 10°C. Wszystkie podane tu czasy odnoszą się do +23ºC i do relatywnej wilgotności powietrza 50%. Narzędzia zaraz po stosowaniu tego produktu można umyć wodą. Uważać na to, aby nie pozostawić nie domalowanych miejsc, aby uniknąć nieszczelności.
Utylizacja: Puste opakowania wrzucać do pojemników na śmieci.
Czyszczenie: Zaraz po stosowaniu można domyć wodą.
Baza materiałowa: Dyspersja tworzyw sztucznych wzmocniona włókienkami.
Konsystencja: Pasty.
Zużycie: Ok. 400 – 500 g/m² na jedną warstwę (zależnie od podłoża).
Temperatura stosowania: > + 10°C do + 25°C
Narzędzia: Paca i twarda szczotka.
Czas schnięcia: Ok. 4 - 8 godzin (w zależności od temperatury i grubości warstwy).
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt