chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » MAPEI – recepta na kryzys

MAPEI – recepta na kryzys

30.09.2009
Dzięki trzem przejęciom dokonanym na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy Grupa MAPEI umocniła swoją pozycję na światowym rynku profesjonalnej chemii budowlanej.

Najmłodszym członkiem Grupy MAPEI został właśnie lider austriackiego rynku domieszek do betonu – Betontechnik. Pierwsze spotkanie firm nastąpiło w 2001 roku, gdy MAPEI zostało dostawcą surowców dla nowo powstałego Betontechnik. Jego dynamiczny rozwój doprowadził do osiągnięcia w niespełna 9 lat obrotów na poziomie 20 mln EURO rocznie. Teraz – po przejęciu – wysoce specjalistyczne produkty Betontechnik mają szansę zyskać międzynarodowe uznanie, zaś siedziba główna w Langenwang otrzymuje miano Ośrodka Doskonalenia Domieszek do Betonu dla całej Grupy MAPEI.
REKLAMA:


W kwietniu 2009 roku Grupa MAPEI powiększyła się o APAC (All Purpose Adhesive Company), amerykańskiego producenta zaawansowanych technologicznie klejów do montażu okładzin podłogowych (głównie wykładzin elastycznych i tekstylnych).

„APAC stał się teraz pełnoprawnym członkiem naszej rodziny” – powiedział Giorgio Squinzi – „Zakup ten jest zgodny z naszą długoterminową strategią. Kontynuujemy organiczny wzrost Grupy na wszystkich rynkach, który nie wyklucza dokonywania interesujących akwizycji. Wraz z firmą APAC zyskujemy w naszym portfolio kolejną godną zaufania markę, którą cechują: innowacyjność, niezmiennie wysoka jakość oraz wysokie parametry techniczne. Łączy nas przede wszystkim dążenie do wdrażania nowych technologii oraz dbałość o środowisko. Przyzwyczajeni do myślenia w kategoriach globalnych, nawet w tak niezwykłym jak obecny momencie przemian gospodarczych, wierzymy w sens odważnego inwestowania w te obszary przewagi konkurencyjnej”.

Dzięki fabryce o powierzchni 15 000m² usytuowanej w Dalton w stanie Georgia, w sercu przemysłu wykładzinowego, oraz nowemu laboratorium badawczo-rozwojowemu Grupa MAPEI poszerza swoje know-how, a tym samym umacnia pozycję w wysoce specjalistycznym segmencie rynku chemii budowlanej.APAC , podobnie jak MAPEI, koncentruje się na rozwijaniu oferty produktów spełniających rygorystyczne standardy w zakresie niskiej emisji lotnych substancji organicznych (VOC). Większość produktów APAC jest oznaczonych symbolem „Green Label Plus” wydawanym przez Carpet and Rug Institute oraz spełnia wymagania w zakresie emisyjności ustanowione przez FCAMC (Floor Covering Adhesives Manufacturers Commitee - komitet producentów zapraw klejących do montażu okładzin podłogowych). Dodatkowo szeroka gama produktów APAC pod marką „ECOlogical” odpowiada normom US Green Building Council, a ich zastosowanie pozwala projektantom i wykonawcom zdobywać punkty niezbędne do uzyskania certyfikatu LEED (Leadership in Energy and Environmental Design). Działania te są kompatybilne z filozofią „Green Innovation” Grupy MAPEI.

Zakup APAC dokonał się niespełna rok po przejęciu specjalizującej się w systemach izolacyjnych dla budownictwa Grupy Polyglass, co pozwoliło MAPEI wejść w sektor hydroizolacyjnych membran bitumicznych, jak również poszerzyć ofertę w zakresie ociepleń i rozwiązań dźwiękoszczelnych.

Powstała w 1969 roku we Włoszech, jako mała spółka rodzinna, Grupa Polyglass notuje dziś obroty na poziomie 120 mln EURO i zatrudnia 400 osób. W jej skład wchodzi 5 zakładów produkcyjnych (2 we Włoszech, 3 w USA), skąd realizowany jest eksport do 40 krajów świata.
Przeczytaj również: Stulecie Górki Cement
Źródło: www.mapei.pl

Autor: Mapei - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_1miesiac' doesn't exist