chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » Śmig F-60 PREMIUM - nowy klej z Megaronu

Śmig F-60 PREMIUM - nowy klej z Megaronu

12.09.2013
ŚMIG F-60 PREMIUM jest nowoczesnym, gotowym do użycia dyspersyjnym klejem do płytek, przeznaczonym do montażu wszelkiego rodzaju okładzin ceramicznych i kamiennych. Ze względu na bardzo wysokie parametry techniczne i robocze (klasa D1TE), stanowi doskonałą alternatywę dla najlepszych klejów cementowych. Oszczędność czasu i materiału, które uzyskuje się pracując z klejem Śmig F-60 PREMIUM, pozwalają zaliczyć klej do materiałów ekonomicznych a przy tym przyjaznych tak wykonawcy jak i inwestorowi.

Chemia budowlana - Fot. Śmig F-60
Fot. Śmig F-60
Śmig F-60 PREMIUM jest materiałem o konsystencji pasty, co oznacza iż jest gotowy do użycia od chwili otwarcia opakowania. Pominięcie etapów: przygotowania narzędzi przed pracą, dozowania zaprawy, kilkukrotnego mieszania, konserwacji narzędzi służących do mieszania po zakończeniu robót, pozwala oszczędzić czas pracy glazurnika nawet o 10 %, w stosunku do wymiaru godzin poświęconych na mocowanie płytek przy użyciu zaprawy cementowej. To nie jedyne cechy wpływające na ekonomiczność produktu. Otwarte, nie wykorzystane w całości opakowanie ponownie nadaje się do użycia, jeśli po skończonej pracy zostanie szczelnie zamknięte. Mocowanie płytek na istniejące okładziny ceramicznej, nie wymaga nanoszenia kleju na podłoże. W przypadku klejenia mozaiki, nie ma konieczności ustawicznego dorabiania niewielkich ilości zaprawy.

Receptura nowego produktu zaprojektowana została tak, aby ekonomiczność szła w parze z najlepszymi parametrami technicznymi. Odkształcalność kleju, czyli cecha decydująca o elastyczności i mrozoodporności znacznie przewyższa standardy nawet wysoko odkształcalnych zapraw cementowych. Badania wykazały, iż w przypadku kleju Śmig F-60 PREMIUM parametr ten jest co najmniej 5 razy większy niż w najlepszych, tradycyjnych klejach cementowych. Daje to gwarancję skutecznego efektu wszędzie tam, gdzie potrzebna jest najwyższa elastyczność wiązania.
Chemia budowlana - Fot. Śmig F-60
Fot. Śmig F-60
Chemia budowlana - Fot. Śmig F-60
Fot. Śmig F-60

Również przyczepność i wytrzymałość kleju Śmig F-60 PREMIUM jest wyższa niż wymagania normy dla klejów do glazury. W badaniach - mierzona po 14 dniach sezonowania w temp. 21-25°C i wilgotności względnej otoczenia na poziomie 45-50% - wykazuje wytrzymałość przynajmniej na poziomie 150% wymagań normy (170% przy temperaturze 70°C). Czas otwarty kleju Śmig - F 60 PREMIUM - pozwalający na sprawne korygowanie ułożenia płytek, o 80% przewyższa górne wymagania dla klejów o wydłużonym czasie otwartym. Dodatkowym atutem wynikającym z tej cechy, jest możliwość robienia przerw roboczych podczas tego etapu prac.
Przeczytaj również: PCB FFK wanilia
REKLAMA:


Nowy produkt stosować można na większości stabilnych podłoży, również o niskiej lub podwyższonej chłonności, o ile nie są one narażone na zanurzenie, lub długotrwałe zaleganie wody. Oprócz podłoży standardowych, polecany jest na płyty gips - kartonowe, płyty OSB i MFP, istniejące okładziny ceramiczne, elewacje budynków. Będzie także idealnym rozwiązaniem w przypadku montażu płytek na posadzkach z systemem ogrzewania podłogowego.

Chemia budowlana - Fot. Śmig
Fot. Śmig
Śmig F - 60 PREMIUM nadaje się niemal do wszystkich płytek stosowanych w pracach wykończeniowych: glazury, gresu polerowanego, kamienia syntetycznego, konglomeratów, ściennych elementów z cementu. Można go stosować pod kamień naturalny - również marmur, ponieważ jego użycie nie powoduje przebarwień klejonego materiału. Doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku płytek małych oraz wielkoformatowych.

Użycie kleju Śmig - F 60 PREMIUM, gwarantuje szybki postęp prac przy zachowaniu bardzo wysokich parametrów technicznych. 18 kg opakowania doskonale sprawdzą się zarówno na dużej inwestycji jak i podczas domowego remontu. Mniejsze, 5 kg opakowania, przydadzą się podczas drobnych prac naprawczych i wykończeniowych, takich jak wklejaniu dekorów, wykańczanie cokołów czy wymiana uszkodzonych płytek.
Zużycie zaprawy wynosi 1,8 kg/m² przy zastosowaniu pacy zębatej 4 mm.
Przeczytaj również: Klej weberfix EASY marki Weber


Autor: Megaron - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1.9)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt