chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » Jak przygotować ściany pod malowanie

Jak przygotować ściany pod malowanie

23.10.2012
Znaczna część zasobów mieszkaniowych Polaków to starego typu budynki wielorodzinne, w tym mieszkania z wielkiej płyty. Jednym z mankamentów tego rodzaju budownictwa są ściany, które w znakomitej większości przypadków są bardzo nierówne. Niedoskonałości te często dostrzegamy dopiero wtedy, gdy zabieramy się za remont i malowanie mieszkania. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Chemia budowlana - Fot. Atlas. Rozprowadzanie gładzi
Fot. Atlas. Rozprowadzanie gładzi
Chemia budowlana - Fot. Atlas. Szlifowanie
Fot. Atlas. Szlifowanie
Przeczytaj również: Plamy po winie? Żaden problem
REKLAMA:


Rodzaj zastosowanego materiału zależy od zakresu koniecznych prac i wielkości nierówności, które chcemy skorygować. W przypadku gdy są one bardzo duże można zastosować Atlas Gips Solaris – gipsowy tynk ręczny, który nadaje się także do wyrównania sufitów. Sprawdza się na podłożu betonowym, a także na cegłach, bloczkach, materiałach ceramicznych czy silikatowych. Grubość nakładanej warstwy powinna zawrzeć się w przedziale 8-30 mm – pozwoli to na pokrycie wszelkich nierówności. Tynk przystosowany jest do nakładania ręcznego w jednej warstwie, nadaje się również do obróbki okien, drzwi, parapetów i ościeży. Jego użycie pozwoli od razu uzyskać równą i gładką powierzchnię.

Chemia budowlana - Fot. Atlas. Wypełnianie ubytków
Fot. Atlas. Wypełnianie ubytków
W przypadku gdy nierówności nie przekraczają 2-3 mm, wystarczy zastosowanie nowej gładzi gipsowej Atlas Gips Maximus. Do jej nakładania stosuje się pacę ze stali nierdzewnej, którą należy mocno przyciskać do podłoża. Zaleca się nakładać gładź najpierw na suficie, następnie od dołu na ścianach, zaczynając prace od strony okna. Gładź najlepiej zastosować w dwóch warstwach: pierwsza wstępnie wyrównuje podłoże do uzyskania oczekiwanej płaszczyzny, natomiast druga (i ewentualne kolejne) służą do poprawienia niedokładności i ostatecznego skorygowania wyglądu powierzchni. Szlifowanie można wykonać papierem, siatką lub specjalną kostką ścierną, usuwając w ten sposób nierówności i uzyskując odpowiednio równą i gładką powierzchnię. Odpowiednia gramatura papieru lub siatki to 120-160 przy szlifowaniu wstępnym i 200-220 przy szlifowaniu ostatniej warstwy.

Chemia budowlana - Sebastian Czernik, Atlas
Sebastian Czernik, Atlas
Zastosowanie się do powyższych rad pozwoli nam na uzyskanie ścian pod malowanie porównywalnych z tymi w nowych mieszkaniach.
Przeczytaj również: Malowanie czas zacząć
Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.1)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt