chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » Perfekcyjne tynkowanie z mieszankami firmy Baumit

Perfekcyjne tynkowanie z mieszankami firmy Baumit

13.08.2012
Uniwersalne i specjalnie dostosowane do różnych podłoży mieszanki firmy Baumit składają się na kompletną paletę produktów do tynkowania. Doskonałej jakości tynki cementowo-wapienne, w tym maszynowe wewnętrzne i zewnętrzne, tynki ciepłochronne, a także szpachle wewnętrzne zadowolą każdego inwestora i wykonawcę. W grupie materiałów do tynkowania szczególne miejsce zajmują tynki gipsowe, które pozwalają na wykonanie jednowarstwowo tynków o gładkiej powierzchni.

Chemia budowlana - Tynk gipsowy maszynowy Baumit Ratio 2000, fot. Baumit
Tynk gipsowy maszynowy Baumit Ratio 2000, fot. Baumit

Superlekki tynk gipsowy – Baumit Ratio 2000


Baumit Ratio 2000 jest fabrycznie przygotowaną mieszanką tynkarską przeznaczoną do wykonywania jednowarstwowych tynków gipsowych wewnątrz pomieszczeń. Można ją stosować w pomieszczeniach suchych, o zwykłej wilgotności powietrza, a także w tych o podwyższonej wilgotności tj. w kuchniach i łazienkach, pod warunkiem wykonania izolacji. Tynk Baumit Ratio 2000 jest bardzo łatwy i szybki w obróbce, o najwyższej wydajności z uwagi na dużą ilość lekkich wypełniaczy. Co więcej pozwala uzyskać naturalnie gładką, doskonałej jakości powierzchnię tynku. Jest ogniochronny, jak również otwarty dyfuzyjnie, przez co reguluje klimat w pomieszczeniu. Ten superlekki tynk gipsowy można nakładać ręcznie, a także przy pomocy agregatu tynkarskiego. Przygotowaną masę tynkarską można nanosić na ściany i sufity z cegieł, pustaków i betonu oraz prefabrykowane płyty i elementy żelbetonowe, a także beton szalunkowy. Przed nakładaniem masy warto zadbać o odpowiednią chłonność podłoża i dobrą przyczepność tynku. W tym celu należy zastosować środek wyrównujący chłonność Baumit Gypsum Primer Plus, a także nierozcieńczony mostek szczepny do betonu Baumit BetonKontakt.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Tynk gipsowy o zwiększonej twardości powierzchni Baumit Ratio Power, fot. Baumit
Tynk gipsowy o zwiększonej twardości powierzchni Baumit Ratio Power, fot. Baumit

Tynk gipsowy o zwiększonej twardości powierzchni – Baumit Ratio Power


Tynk gipsowy Baumit Ratio Power to gotowa mieszanka bazująca na spoiwie gipsowym, wapnie budowlanym oraz drobnoziarnistym piasku tynkarskim. Została ona przygotowana do wykonywania jednowarstwowych tynków gipsowych o zwiększonej twardości powierzchni. Baumit Ratio Power można nakładać maszynowo, a także ręcznie. Zakres stosowania obejmuje budownictwo mieszkaniowe, ale tynk ten idealnie nadaje się również do nakładania na powierzchniach narażonych na zwiększone obciążenia. Fakt ten powoduje, że jest to produkt, który z powodzeniem można stosować w budynkach użyteczności publicznej takich jak hotele, pensjonaty, szpitale czy biura, szczególnie w korytarzach i klatkach schodowych, czyli wszędzie tam, gdzie występuje większe ryzyko uszkodzenia mechanicznego. Przygotowaną masę tynkarską można nakładać na ściany z cegieł oraz pustaków, a także betonu i prefabrykowanych płyt. Podłoże, przed nałożeniem warstwy tynku, musi być nośne i stabilne, suche, niezmrożone jak również niepylące, chłonne oraz wolne od wykwitów i luźnych cząstek.

Chemia budowlana - Tynk gipsowy cienkowarstwowy Baumit Ratio Slim, fot. Baumit
Tynk gipsowy cienkowarstwowy Baumit Ratio Slim, fot. Baumit

Tynk gipsowy cienkowarstwowy – Baumit Ratio Slim


Tynk Baumit Ratio Slim jest fabrycznie przygotowaną mieszanką tynkarską na bazie gipsu z dodatkiem wapna i lekkich wypełniaczy. Jest on przeznaczony do nakładania maszynowego i ręcznego wewnątrz pomieszczeń. Cienkowarstwowy tynk gipsowy firmy Baumit o wysokiej przyczepności można nakładać na równe podłoża takie jak beton, gazobeton, pustak silikatowy oraz ceramiczny. Masa tynkarska pozwala wykonać jednowarstwową pocienioną powłokę wewnątrz budynku o grubości warstwy już od 4 mm. Warstwa wykonana tynkiem Baumit Ratio Slim jest niezwykle gładka. Podłoże przed nakładaniem tynku musi być równe nośne i suche. Dodatkowo niezmrożone, niepylące, chłonne, wolne od wykwitów i luźnych cząstek. Elementy metalowe należy zabezpieczyć antykorozyjnie. Warto pamiętać o tym, by przewody elektryczne przykryć warstwą tynku o grubości minimum 5 mm. Nie należy tynkować mokrych powierzchni. Maksymalna wilgotność podłoża nie powinna przekraczać 3%.

Chemia budowlana - Podkład wzmacniający przyczepność tynków Baumit BetonPrimer, fot. Baumit
Podkład wzmacniający przyczepność tynków Baumit BetonPrimer, fot. Baumit

Podkład wzmacniający przyczepność tynków cementowo- wapiennych do betonu – Baumit BetonPrimer


Wysokiej jakości mostek szczepny Baumit BetonPrimer, w postaci płynnego podkładu gruntującego z dodatkiem piasku kwarcowego, zapewnia wysoką przyczepność maszynowych tynków cementowo-wapiennych do betonu. Preparat ten jest gotowy do użycia, niezwykle wydajny i prosty w aplikacji. Producent zaleca jego stosowanie na niechłonnych, gładkich podłożach betonowych. W wyniku reakcji chemicznej z tynkiem i betonem podkład Baumit BetonPrimer zapewnia wysoką przyczepność tynków cementowo-wapiennych oraz redukuje bąblowanie świeżego tynku. Preparat Baumit BetonPrimer można stosować wewnątrz budynku na elementy wykonane z betonu lub prefabrykatów betonowych. Przed użyciem podkładu Baumit BetonPrimer należy intensywnie i dokładnie wymieszać zawartość kubła. Nierozcieńczony środek nanosić na powierzchnię za pomocą wałka malarskiego, szczotki lub pędzla. Preparat można nakładać także maszynowo, przy użyciu odpowiedniego agregatu. Zagruntowane podłoże pozostawić na minimum 12 a maksimum 48 godzin do wyschnięcia przed tynkowaniem. Nanoszenie tynku wykonywać wtedy, gdy zagruntowana powierzchnia jest wyschnięta i nie klei się.
Przeczytaj również: Tynki cementowo-wapienne
Duży wybór tynków maszynowych, ręcznych, czy też produktów specjalnych takich jak np. wzmacniacz tynku, umożliwia dobór odpowiednich materiałów do przeprowadzanych prac. Otwarte dyfuzyjne układy tynków firmy Baumit są łatwe w obróbce na wszystkich rodzajach podłoży ścian i sufitów. Perfekcyjnie dobrane produkty gwarantują najlepsze efekty funkcjonalne.

Baumit Ratio 2000, worek 30 kg, cena brutto/op. 28,78 zł
Baumit Ratio Power, worek 30 kg, cena brutto/op. 27,31 zł
Baumit Ratio Slim, worek 25 kg, cena brutto/op. 40,59 zł
Baumit BetonPrimer, kubeł 20 kg, cena brutto/op. 330,87 zł

Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.6)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt