chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » Vapourseal - klej do folii budowlanych

Vapourseal - klej do folii budowlanych

20.01.2012
Odpowiednia aranżacja poddasza pozwala uzyskać w domu dodatkową przestrzeń mieszkalną, która często ma wyjątkowy charakter. Aby cieszyć się jednak relaksującymi chwilami w zimowych miesiącach, warto zadbać o jego właściwe ocieplenie. Do tego celu doskonale nadaje się nowy specjalistyczny produkt w portfolio firmy Soudal – klej do folii budowlanych Vapourseal. Ten jednoskładnikowy produkt stworzony został na bazie żywic syntetycznych i jest idealny do wykorzystania w paroszczelnych połączeniach wszelkiego typu membran i folii paroizolacyjnych. Pozwoli on zastąpić używane powszechnie zszywki, które „kaleczą” folię ochronną przy jej mocowaniu. W ten sposób Vapourseal zapewni skuteczniejsze uszczelnienie warstwy termoizolacyjnej.

Chemia budowlana - fot. Soudal
fot. Soudal

Ekspert od paroszczelnych połączeń


Adaptacja poddaszy do celów mieszkalnych z roku na rok zyskuje w naszym kraju na popularności. W wykorzystaniu tej przestrzeni kluczowa jest funkcjonalność oraz komfort, który zapewnić można poprzez dobór odpowiednich materiałów izolacyjnych. Należy zwrócić na to szczególną uwagę, ponieważ pomieszczenia na poddaszu są umiejscowione bezpośrednio pod dachem, a więc zapewnienie tam właściwej temperatury ma zasadniczy wpływ na możliwość ich użytkowania. Równie istotną kwestią jest także zabezpieczenie pokojów zlokalizowanych pod dachem przed zawilgotnieniem, a więc zapewnienie suchości warstwie izolacyjnej wełny mineralnej. Należy więc zadbać o właściwe ocieplenie poddasza, które pozwoli także zminimalizować straty ciepła w tej części domu, co może w znaczący sposób wpłynąć na wysokość rachunków za ogrzewanie. Jeśli więc w zakresie termoizolacji popełnimy błędy, ich konsekwencje odczujemy właśnie zimą, a poddasze „przywita nas” chłodem i wilgocią.

REKLAMA:


Vapourseal – klej o wielu zastosowaniach


Vapourseal - neutralny chemicznie klej o właściwościach uszczelniających stworzono z myślą o wykonywaniu paroszczelnych połączeń zróżnicowanych typów membran oraz folii paroizolacyjnych z materiałami takimi jak: PE, PA, PP, EPDM, PVC i aluminium, ze sobą i wszelkiego typu podłożami budowlanymi. Charakteryzuje się on ponadto bardzo dobrą przyczepnością do typowych materiałów budowlanych czyli: tynku, cegły, karton-gipsu, betonu komórkowego, drewna i materiałów izolacyjnych. Swoje właściwości Vapourseal zachowuje także w przypadku materiałów porowatych oraz wilgotnych.

Wykonywanie prac z jego pomocą ułatwia także fakt iż klej jest trwale elastyczny nie ścieka z powierzchni pionowych, a także nie wymaga dodatkowych primerów i gruntów. Stanowi on także doskonały materiał do klejenia taśm okiennych w systemie trójwarstwowego montażu okien Soudal Window System. Dzięki swym uniwersalnym właściwościom sprawdzi się także w tworzeniu paroizolacyjnego uszczelnienia elementów konstrukcyjnych np. w budownictwie szkieletowym i energooszczędnym oraz w domkach kanadyjskich. Co więcej produkt nadaje się również do izolacji foliowej pod wylewkami posadzkowymi.

Pojemność: 310 ml
Sugerowana cena detaliczna: około 25-27 zł

Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1.8)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt