chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » Uznanie dla Selena SA za murale światowej sławy artystów

Uznanie dla Selena SA za murale światowej sławy artystów

07.09.2011
Efektem współpracy Stowarzyszenia Inner Art i firmy Selena SA w ramach Festiwalu Murali Outer Spaces jest 5 ogromnych murali na elewacjach kamienic Poznania. Ta kulturalno-artystyczna inicjatywa przyciągnęła tysiące osób zachwyconych nową atrakcją Poznania – kolorowymi dziełami urban artu. Organizator festiwalu wyróżnił firmę Selena SA oficjalnym podziękowaniem za objęcie mecenatu nad wydarzeniem. Dzięki trwającej kampanii społecznościowej oraz zastosowaniu jedynych na rynku farb zolokrzemowych marki TYTAN EO udało się na trwałe zmienić wizerunek miasta!

Chemia budowlana - Podziękowanie za objecie mecenatem Festiwalu Murali Outer Spaces Fot. Selena SA
Podziękowanie za objecie mecenatem Festiwalu Murali Outer Spaces Fot. Selena SA
Trwający od 16 do 21 maja 2011r. Festiwal Murali Outer Spaces w Poznaniu przyciągnął wiele międzynarodowych gwiazd światowego street artu. Swoją obecnością imprezę zaszczycili: Sam3, Remed, Blu, Kenor oraz Erosie. Efektem wydarzenia jest upiększenie stolicy Wielkopolski. Dzieła światowej sławy artystów wypełniły powierzchnie ścian geometrią i artystycznymi komentarzami sytuacji społecznej. To one na trwałe zmieniły krajobraz lokalny w aspekcie społecznym i estetycznym, ożywiając ulice barwą i kształtem. Cenieni artyści urban artu z Francji, Hiszpanii, Holandii i Włoch zrealizowali muralowe projekty przy użyciu zolokrzemowych farb z efektem fotokatalizy marki TYTAN EO.
REKLAMA:


Wyjątkowość festiwalu – interdyscyplinarność sztuki


- Zależało nam na wyjątkowości Festiwalu Outer Spaces, któremu od samego początku przyświecała idea interdyscyplinarności sztuki. Przedsięwzięciu towarzyszyła cała gama dodatkowych wydarzeń, odbywających się równolegle z malowaniem murali. Naszym celem było połączenie sztuki na kilku płaszczyznach. Jako odpowiedzialny społecznie producent chemii budowlanej chcieliśmy zaangażować społeczność lokalną w zmianę estetyki przestrzeni miejskiej – mówi Alicja Giersz, Produkt Manager z firmy Selena SA.

Chemia budowlana - Debata na temat estetyzacji przestrzeni miejskiej Fot. Selena SA
Debata na temat estetyzacji przestrzeni miejskiej Fot. Selena SA
W trakcie festiwalu miała miejsce debata na temat rewitalizacji miasta, która umożliwiła wymianę poglądów różnorodnych stanowisk analitycznych: społecznych, etnograficznych, urbanistycznych i administracyjnych. Zaproszeni goście wypowiedzieli się na tematy: „Murale i ich kulturowo-społeczny wpływ na człowieka”, „Murale w wymiarze artystycznym” oraz „Odpowiedzialność, cenzura, legalność murali”.

Warsztaty artystyczne, czyli poznanie ze sztuką ulicy


Wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w warsztatach „How to make Banksy” i poznać techniki tworzenia profesjonalnego szablonu. Na warsztatach sztuki „z recyklu” można było dowiedzieć się jak w łatwy i tani sposób stworzyć niepowtarzalne dzieło sztuki współczesnej. Uczestnicy zajęć mieli okazję wyrazić siebie za pomocą materiałów "z odzysku". W tworzeniu indywidualnego projektu pomagał artysta z Argentyny.

Film, muzyka i bitwa na flamastry


Zorganizowany pokaz filmów o światowym nurcie street art-u był swego rodzaju demonstracją, ukazującą proces powstawania murali i graffiti na sześciu kontynentach. W "Bomb it 2" widzowie mogli przyjrzeć się scenie sztuki ulicznej w wymiarze transnarodowym. Dokument „Wyjście przez sklep z pamiątkami” to debiut filmowy brytyjskiego artysty graffiti ukrywającego się pod pseudonimem Banksy. Zaprezentowany dokument to prawdziwa historia francuskiego sklepikarza, który zapragnął odnaleźć oraz zaprzyjaźnić się z Banksem. Atrakcją imprezy była również bitwa na flamastry na płótnie o wymiarach 2x5m w konwencji Polska kontra Reszta Świata. 90 minut, 2 ekipy, czarne flamastry, płótno, diss za dissem! Ponadto akcji społecznościowej towarzyszył alleycat - wyścig rowerowy „Tropem murala". Wydarzenie artystyczne zakończył koncert europejskich gwiazd muzyki elektronicznej.

Chemia budowlana - Bitwa na flamastry Fot. Selena SA
Bitwa na flamastry Fot. Selena SA
Dzięki współpracy Stowarzyszenia Inner Art i Selena SA międzynarodowi artyści mieli okazję przetestować i potwierdzić doskonałą jakość produktów marki TYTAN EO. Takie współdziałanie uwieńczone sukcesem pozwoliło na wytyczenie nowej drogi, nie tylko na mapie wydarzeń kulturalnych Poznania, ale i na mapie muralowych galerii świata.

Selena SA
Autor: Selena - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_1miesiac' doesn't exist