chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » W świecie glazury i terakoty – z superklejem firmy Soudal

W świecie glazury i terakoty – z superklejem firmy Soudal

16.06.2010
Płytki ceramiczne to bardzo ważny element aranżacji współczesnych mieszkań. W zależności od naszego wyboru mogą one stanowić uniwersalne tło dla pozostałych elementów wystroju, lub decydować o stylu całego pomieszczenia. Niezależnie od funkcji jaką mają pełnić w domowym wnętrzu – ważne by do ich przyklejania użyć odpowiedniego produktu. Superklej firmy Soudal to gotowy i łatwy w stosowaniu preparat, który sprawdzi się nawet w mniej „doświadczonych” rękach.

Chemia budowlana - W świecie glazury i terakoty – z superklejem firmy Soudal
Odbiór kluczy od własnego mieszkania to moment, o którym marzy większość z nas. Zwykle jednak witają nas – surowe ściany, betonowa posadzka – przed nami prace wykończeniowe. Stworzenie zabudowy na wymiar, przebudowanie ścian działowych czy prace elektryczne, lub hydrauliczne lepiej zlecić specjalistom. W przypadku łatwiejszych prac – takich jak kładzenie glazury czy terakoty możemy się pokusić o ich samodzielne wykonanie. Zanim przystąpimy do pracy przygotujmy wszystkie potrzebne materiały. Wybór płytek to nie wszystko - nawet najpiękniejsze nie będą się dobrze trzymały jeśli wybierzemy nieodpowiedni preparat. Superklej 24A marki Soudal to gotowy do użycia elastyczny i wodoodporny klej o wysokiej sile spajania. Jest on niezwykle łatwy w stosowaniu. Podłoże przeznaczone pod płytki oczyszczamy z kurzu, czy innych zanieczyszczeń (w przypadku luźnych fragmentów tynku należy je skuć). Pylące lub bardzo chłonne ściany gruntujemy wstępnie odpowiednim środkiem (np. lekkim akrylem szpachlowym). Superklej nakładamy pacą o zębach 4-5 mm (wielkość zębów pozwala uzyskać odpowiednią grubość warstwy). Produkt marki Soudal sprawdzi się nawet gdy doceniliśmy zalety ogrzewania podłogowego – Superklej 24A odporny jest na zmiany temperatury. Jego zwiększona elastyczność i odporność na podgrzewanie gwarantuje doskonałą przyczepność do powierzchni ściany lub podłogi nawet przy znacznych różnicach temperatur powodujących „pracę” płytek. Dzięki doskonałej przyczepność do różnego rodzaju podłoży (m.in. tynku, betonu, kamienia, ceramiki, szkła, drewna i płyt drewnopochodnych) możemy go stosować również w systemie „płytka na płytkę” przyklejając nowe płytki bezpośrednio na starą glazurę czy terakotę. Spoinowanie możemy zacząć już po upływie 24 godzin, a w przypadku kładzenia płytki na starą płytkę – po 48 godzinach. Nawet gdy nie wykorzystaliśmy całego opakowania Superklej 24A z powodzeniem możemy przechować do następnego razu - w zamkniętym pojemniku produkt zachowa wszystkie swoje właściwości.
REKLAMA:


Chemia budowlana - W świecie glazury i terakoty – z superklejem firmy Soudal

Superklej 24A:


Kartusz 310 ml – cena: 12 ZŁ
Wiaderko 5 kg – cena: 28 ZŁ
Wiaderko 15 kg – cena: 70 - 73 ZŁ

Zanim zaczniemy kłaść płytki warto pamiętać o kilku rzeczach:


- Płytki kupujemy z pewnym zapasem od ok.5%-15% (najmniejszy przy łączeniach prostych płytek, największy przy łączeniach skośnych)
- Kupując potrzebne materiały warto zaopatrzyć się w plastikowe bądź metalowe listwy wykończeniowe do krawężników wewnętrznych i zewnętrznych
- Jeżeli jesteśmy zmuszeni docinać płytki na ścianie – przyklejanie od dołu zaczynamy od drugiego rzędu, pierwszy układamy na końcu po przyklejeniu terakoty. Umożliwi to zasłonięcie jej brzegów – terakota ze względu na swoją twardość jest trudniejsza do przycinania.

Fot. Soudal
Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.5)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt