chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » Uelastyczniona zaprawa klejowa Atlas

Uelastyczniona zaprawa klejowa Atlas

02.06.2010
Jest to całkiem odmieniony klej do glazury Atlasa, zwany klejem OK, który przed dwudziestu laty zrewolucjonizował rynek zapraw budowlanych w Polsce. Obecnie przeszedł całkowitą metamorfozę, zarówno jeśli chodzi o parametry robocze, jak i opakowanie.

Chemia budowlana - Uelastyczniona zaprawa klejowa Atlas
UELASTYCZNIONA ZAPRAWA KLEJOWA ATLAS to produkt z grupy klejów podstawowych (klasa C1TE) o grubości warstwy sklejenia 2-10 mm, co pozwala na przyklejanie płytek na podłożach o niewielkich nierównościach. Jej receptura opracowana została przy współpracy z grupą doświadczonych glazurników, dzięki czemu otrzymano wyrób, odpowiadający potrzebom tej najbardziej wymagającej grupy odbiorców.
Przeczytaj również: Klej do luster EXPERT LINE
REKLAMA:


Mieszanie


Klej tworzy mieszaninę homogeniczną – jednorodną pod względem rozprowadzenia składników w całości przygotowanej masy. Właściwość ta, wsparta idealnym doborem stosu kruszywowego, zapewnia warstwie kleju najwyższą wytrzymałość.

Nakładanie na pacę


Klej ma optymalnie dobraną lepkość wewnętrzną, gwarantującą przenoszenie go bez strat z pojemnika na pacę i z pacy na podłoże.

Nanoszenie na podłoże


Klej doskonale rozprowadza się po powierzchni – siły adhezji zaprawy są na tyle duże, iż uniemożliwiają „zawijanie się” kleju na pacę (przy prawidłowo zagruntowanym podłożu).

Przyklejanie płytki


Idealnie dobrana lepkość pozwala łatwiej operować przyklejaną płytką.

Rodzaje podłoży – beton, zaprawy naprawcze, tynki cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe, wylewki cementowe i anhydrytowe, nieotynkowane ściany z cegieł, ceramiki poryzowanej, betonu komórkowego, elementów silikatowych.
Rodzaj przyklejanych płytek – o małym i średnim formacie; o średniej nasiąkliwości; ceramiczne (glazura, terakota, gres, mozaika), cementowe, kamienne itp.

Wśród właściwości kleju należy wymienić jego obniżony spływ, co pozwala przyklejać płytki „od góry”, wydłużony czas otwarty, który umożliwia przyłożenie płytki do kleju nawet 30 minut od momentu naniesienia go na podłoże, a także jego uniwersalność – może być używany także do szpachlowania powierzchni ścian i wylewek oraz można nim wykonywać drobne prace murarskie podczas wykańczania pomieszczeń.
Przeczytaj również: Bolix PE - klej do ceramiki
Opakowania: worki papierowe 5 kg, 10 kg, 25 kg
Cena brutto ok. 20 zł za 25 kg

Źródło: Atlas

Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0.7)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt