chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » Farba Lateksowa PERFEKCYJNE KRYCIE od Francesco GUARDI

Farba Lateksowa PERFEKCYJNE KRYCIE od Francesco GUARDI

24.05.2018
Do grona farb dekoracyjnych marki Francesco GUARDI Collezione dołączyła Farba lateksowa PERFEKCYJNE KRYCIE.

Chemia budowlana - Farba Lateksowa PERFEKCYJNE KRYCIE. Fot. Francesco GUARDI Collezione
Farba Lateksowa PERFEKCYJNE KRYCIE. Fot. Francesco GUARDI Collezione
Nowoczesna i wyprodukowana w oparciu o najnowszą technologię farba lateksowa do wnętrz - głęboki mat. Charakteryzuje się bardzo wysokim kryciem już przy pierwszym malowaniu. Tworzy trwałą, matową powłokę o wysokiej odporności na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Dzięki odpowiednio opracowanej konsystencji farba daje się łatwo rozprowadzać i nie chlapie podczas prac malarskich.

Farba ultra matowa przeznaczona jest do dekoracyjno-ochronnego malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Doskonale sprawdza się przy malowaniu pomieszczeń w budownictwie jedno i wielorodzinnym oraz w pomieszczeniach narażonych na zabrudzenia, np. korytarze, pomieszczenia użyteczności publicznej, ciągi komunikacyjne itp.
REKLAMA:


Parametry techniczne:


Sposób nanoszenia: pędzel, wałek, natrysk;
Temperatura pracy: temperatura wyrobu, podłoża i powietrza + 10o C- +25 o C;
Ilość warstw: 1 do 2 - w zależności koloru, podłoża i techniki malowania;
Schnięcie: minimum 2 godziny *;
Nanoszenie kolejnej warstwy: minimum 2-3 godzinach*;
Lepkość (kubek wypływowy KWf10 mm, wypływ 50 ml): ok. 10 -20 s.;
Gęstość: ok. 1,43 g/cm3;
Farba odporna na szorowanie (wg normy PN – EN 13300:2002): Klasa I;
Zawartość substancji stałych: powyżej 52%;
Rozcieńczalnik: Woda;
Czyszczenie narzędzi: Woda;
Wydajność w zależności od chłonności podłoża: 10 - 12 m2 /1 l przy jednokrotnym malowaniu – w zależności od struktury podłoża, oczekiwanego efektu, techniki malowania oraz doświadczenia wykonawcy.

1. PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA


Farbę należy nakładać na mocne, trwałe, czyste, suche i wolne od kurzu, tłuszczu oraz innych substancji zmniejszających przyczepność podłoża. Podłoża pokryte farbami emulsyjnymi o dobrej przyczepności wystarczy umyć wodą z dodatkiem mydła malarskiego, spłukać czystą wodą i osuszyć. Przed nakładaniem farby dobrze wyschnięte i wysezonowane podłoże zaleca się zagruntować gruntem Lateksowy preparat gruntujący. Świeże tynki cementowe i cementowo-wapienne należy zagruntować po ok. 4 tygodniach, a tynki gipsowe po ok. 2 tygodniach od ich wykonania. Gładzie oraz powierzchnie wykonane w systemach płyt kartonowo - gipsowych należy obligatoryjnie odpylić, a następnie zagruntować gruntem, np. Fixgrunt lub Akryl G. Ważne, aby po potarciu nie pozostał na dłoni biały pył. W przypadku malowania ścian wcześniej pokrytych tapetą należy pamiętać o dokładnym usunięciu pozostałości kleju, np. wodą z mydłem malarskim i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Miejsca pokryte pleśnią lub zagrzybione oczyścić mechanicznie i zdezynfekować środkiem glono- i grzybobójczym Biotox Total.

2. PRZYGOTOWANIE WYROBU


Bezpośrednio przed użyciem farbę należy dokładnie wymieszać i w zależności od przyjętej techniki malowania rozcieńczyć wodą w ilości maks. 2%.
Przeczytaj również: Farba lateksowa 976 od Para

3. MALOWANIE


Farbę można nakładać pędzlem, wałkiem lub natryskiem hydrodynamicznym. Temperatura podłoża oraz otoczenia podczas malowania powinna mieścić się w zakresie od +10°C do +25°C. Farbę można nakładać po min. dwóch godzinach od zagruntowania podłoża (przy temperaturze powietrza i podłoża ok. 20°C i wilg. wzgl. powietrza 55±5%). W razie potrzeby drugą warstwę farby należy nałożyć po wyschnięciu pierwszej warstwy, tj. po co najmniej dwóch godzinach. Po zakończeniu malowania narzędzia natychmiast umyć wodą. Farba uzyskuje pełne właściwości wytrzymałościowe (zmywanie/szorowanie) min. po 28 dniach od zakończenia prac malarskich.

4. DODATKOWE INFORMACJE


Prace Farbą lateksową PERFEKCYJE KRYCIE należy prowadzić przy temperaturze podłoża i otoczenia od +10oC do +25oC, unikając bezpośredniego działania promieni słonecznych zarówno podczas pracy jak i wysychania farby.

Autor: Guardi - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1.4)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt