chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » VestaEco CELL – skuteczna izolacja trudnodostępnych przestrzeni

VestaEco CELL – skuteczna izolacja trudnodostępnych przestrzeni

11.05.2017
Na rynku pojawiła się VestaEco CELL - sypka, wdmuchiwana celuloza do izolacji ścian, dachów i podłóg. Produkt sprawdzi się w obiektach o rozbudowanej strukturze oraz trudno dostępnych przestrzeniach.

Chemia budowlana - Fot. VestaEco
Fot. VestaEco

Opis produktu:


Nowy produkt jest odpowiedzią na zapotrzebowanie branży, oczekującej ekologicznych materiałów izolacyjnych łatwych w montażu, sprawdzających się nie tylko w budownictwie jednorodzinnym, ale również w większych obiektach. VestaEco CELL to sypka, wdmuchiwana celuloza używana zarówno przy ocieplaniu dachów, stropodachów wentylowanych, jak i szkieletowych ścian nośnych czy działowych. Z uwagi na łatwość i szybkość jej aplikacji – poprzez wdmuchiwanie suchych włókien maszyną pneumatyczną, jest także idealnym rozwiązaniem do izolacji obiektów o rozbudowanej architekturze (np. obiekty zabytkowe, sklepienia obiektów sakralnych) czy trudno dostępnych przestrzeni (np. stropodachy, istniejące więźby dachowe), stropodachów budynków inwentarskich.

Sypka celuloza jest w pełni ekologicznym, zdrowym produktem. Składa się głównie z włókien celulozowych pochodzących z wyselekcjonowanych odmian makulatury gazetowej. Skład VestaEco CELL uzupełniają dodatki uniepalniające i zapobiegające pleśni.

REKLAMA:


VestaEco CELL, podobnie jak inne materiały z włókien naturalnych, charakteryzuje się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła  λ= = 0,03/(m*K) oraz dużą pojemnością cieplną , zapewniając skuteczną ochronę zarówno przed zimnem zimą, jak i przed przegrzewaniem się pomieszczeń latem, a przy tym całkowicie eliminując występowanie mostków termicznych. Co ważne, VestaEco CELL jest materiałem paroprzepuszczalnym. Posiada zdolność absorpcji i oddawania wilgoci bez utraty właściwości termoizolacyjnych dzięki czemu w naturalny sposób reguluje mikroklimat wnętrza. Jest to niezmiernie ważne w przypadku obecności małych dzieci, osób chorych, bądź alergików szczególnie wrażliwych na jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń. Nowy produkt VestaEco, po wbudowaniu, jest również materiałem niepalnym (klasa reakcji na ogień B).

Produkt dostępny jest na rynku w wygodnych, 12 kilogramowych opakowaniach pakowanych na palety po 21 lub 24 worki. VestaEco CELL można nabyć bezpośrednio u producenta (www.vestaeco.pl) lub poprzez autoryzowanych dystrybutorów

(Oceń ten artykuł):
(4.6)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt