chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

ATLAS GEOFLEX BIAŁY - klej żelowy wysokoelastyczny 2-15 mm

ATLAS GEOFLEX BIAŁY - klej żelowy wysokoelastyczny 2-15 mm

  właściwości  

ATLAS GEOFLEX BIAŁY produkowany jest w postaci suchej mieszanki najwyższej jakości spoiwa cementowego, kruszyw oraz specjalnie dobranych środków modyfikujących: naturalnych i syntetycznych.
Zastosowanie białego cementu ogranicza wystąpienie przebarwień okładzin z kamienia naturalnego i marmuru.
Idealny do przyklejania mozaiki szklanej i do łączenia luksferów - ze względuna wysoką przyczepność i biały cement.
Szeroki zakres grubości warstwy kleju (2-15 mm) pozwala na:
- cienkowarstwowe przyklejenie okładzin na równym podłożu,
- cienkowarstwowe przyklejanie okładzin na nierównym podłożu, poprzedzone
szpachlowaniem wyrównującym,
- grubowarstwowe przyklejanie okładzin na nierównym podłożu, bez konieczności
szpachlowania wyrównawczego.
Zerowy spływ okładziny - daje możliwość klejenia okładziny „od góry”, bez konieczności jej podparcia na etapie montażu.
Możliwość wchodzenia na okładzinę i spoinowania jej już po 12 godzinach - z uwagi na przyspieszony proces wiązania wysychania zaprawy pod płytką.

  zastosowanie  

W recepturze kleju ATLAS GEOFLEX BIAŁY zastosowano innowacyjną technologię żelu krzemianowego. Żel krzemianowy posiada wyjątkową zdolność do wiązania wody. Akumulacja części wody zarobowej zapewnia pełną hydratację cementu,
niezależnie od rodzaju przyklejanej okładziny. Dzięki odpowiedniej gospodarce wodą, która jest konieczna do zakończenia procesu wiązania, klej żelowy gwarantuje pełną przyczepność do podłoży o różnym stopniu chłonności.
Wykorzystanie technologii żelu krzemianowego to następujące korzyści: możliwość przyklejenia • okładzin każdego typu, zarówno nasiąkliwych jak i nienasiąkliwych,
• możliwość optymalnego dostosowania konsystencji kleju do indywidualnych preferencji wykonawcy i potrzeb wynikających z konkretnego zastosowania, poprzez dozowanie wody w zakresie znacznie szerszym niż w przypadku klejów tradycyjnych,
• uzyskanie pełnego rozpływu kleju pod płytami, co poprawia przyczepność i trwałość zamocowania, szczególnie w zastosowaniach zewnętrznych,
• bezpieczne przyklejanie okładzin na podłożach narażonych na bezpośrednie nasłonecznienie, zarówno w trakcie prac glazurniczych, jak i podczas wiązania zaprawy klejącej (np. na balkonach, tarasach, itp.).
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Dostępne opakowania: 5 kg, 22,5 kg i 25 kg
Podłoże powinno być:
stabilne – dostatecznie nośne, odporne na odkształcenia, pozbawione substancji obniżających przyczepność i wysezonowane.
równe – maksymalna grubość kleju to 15 mm, do wyrównywania podłoża przy większych nierównościach można stosować np. zaprawy wyrównujące ATLAS ZW 50 lub ATLAS ZW 330, podkłady podłogowe ATLAS SMS, SAM lub POSTAR.
oczyszczone - z warstw mogących osłabić przyczepność kleju, zwłaszcza z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farby olejnej i emulsyjnej.
Podłoże pokryte glonami, grzybami itp., należy oczyścić i zabezpieczyć preparatem ATLAS MYKOS, zagruntowane
- ATLAS UNI-GRUNT lub ATLAS UNI-GRUNT PLUS – gdy podłoże ma nadmierną lub niejednorodną chłonność,
- ATLAS GRUNTO-PLAST – gdy podłoże ma niską chłonność lub pokryte jest warstwami ograniczającymi przyczepność.
Przygotowanie kleju
Zawartość worka należy wsypać do naczynia z odmierzoną ilością wody (proporcje podane w Danych Technicznych) i mieszać mieszarką wolnoobrotową z mieszadłem do zapraw, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Rozrobiony klej należy odstawić na 5 minut i ponownie wymieszać. Przygotowany w ten sposób klej należy wykorzystać w ciągu ok. 4 godzin (po około godzinie, gotowy klej w wiadrze należy ponownie przemieszać).

Nanoszenie kleju
Klej należy nanieść na podłoże gładką pacą stalową, a następnie równomiernie rozprowadzić i wyprofilować (możliwie w jednym kierunku), używając pacy zębatej. Zaleca się najpierw wcierać cienką warstwę kleju w podłoże, a następnie
nałożyć grubszą warstwę kleju, od razu profilując pacą zębatą. Zaleca się, aby pacę zębatą prowadzić możliwie w jednym kierunku. Na ścianach, zaleca się wyprofilowanie kleju w kierunku pionowym.

Przyklejanie okładziny
Po rozprowadzeniu na podłożu, klej zachowuje swoje właściwości przez około 30 minut (w temperaturze ok. 23 °C i 55 % wilgotności). W tym czasie należy przyłożyć do niego płytkę i dokładnie docisnąć (powierzchnia styku płytki z klejem
powinna być równomierna i możliwie jak największa - min. 2/3 powierzchni płytki). Nadmiar kleju pojawiający się w spoinach przy dociskaniu płytek należy na bieżąco usuwać.

W przypadku płytek układanych na podłogach oraz okładzin wykonywanych na zewnątrz zaleca się, aby powierzchnia sklejenia była całkowita (w razie potrzeby stosować metodę kombinowaną polegającą na nanoszeniu zaprawy
klejącej na podłoże i na spodnią powierzchnię płytki). Należy zachować szerokość spoin zależnie od wielkości płytek i warunków eksploatacji (informacje podane w Kartach Technicznych fug ATLAS).

Korygowanie położenia płytki
Położenie płytki można korygować, delikatnie poruszając ją w płaszczyźnie sklejenia. Można to czynić przez około 20 minut od momentu jej dociśnięcia (w temperaturze ok. 23 °C i 55 % wilgotności).

Fugowanie i użytkowanie okładziny
Wchodzenie na okładzinę i rozpoczęcie fugowania ATLAS FUGĄ ARTIS, FUGĄ WĄSKĄ ATLAS, FUGĄ DEKORACYJNĄ ATLAS lub FUGĄ EPOKSYDOWĄ ATLAS możliwe jest po około 12 godzinach od przyklejenia płytek. Wytrzymałość użytkową zaprawa osiąga po 3 dniach (informacje podane w Danych Technicznych). Dylatacje pomiędzy płytkami, spoiny wzdłuż narożników ścian, szczeliny przy urządzeniach sanitarnych należy wypełnić silikonem ATLAS ARTIS lub sanitarnym ATLAS SILTON S.
Gęstość nasypowa: ok. 1,4 g/cm³
Proporcje mieszania (woda/sucha mieszanka):
0,26 ÷ 0,33 l / 1 kg
1,3 ÷ 1,65 l / 5 kg
5,85 ÷ 7,43 l / 22,5 kg
6,5 ÷ 8,25 l / 25 kg
Min/max. grubość kleju: 2 mm ÷ 15 mm
Temperatura przygotowania kleju oraz podłoża i otoczenia w trakcie prac: od +5 °C do +35 °C
Czas dojrzewania: 5 minut
Żywotność (czas gotowości do pracy)*: ok. 4 h
Czas otwarty*: min. 30 minut
Korygowalność*: 20 minut
Wchodzenie na posadzkę/ spoinowanie* po 12 h
Pełne obciążenia eksploatacyjne – ruch pieszy* : po 3 dniach
Pełne obciążenia eksploatacyjne – ruch kołowy*: po 14 dniach
Ogrzewanie podłogowe (powierzchnie wygrzane)*: po 14 dniach

*) czasy podane w tabeli rekomendowane są dla warunków aplikacji w temperaturze ok. 23 °C i 55 % wilgotności.
Jesteś w dziale:

Wiadomości

Targi
Nagrody
Rankingi
Kampanie
Inwestycje
Festyny
Certyfikaty
Ogłoszenia
Szkolenia
Konkursy
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt