chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Gips tynkarski ręczny GTR

Gips tynkarski ręczny

  właściwości  

Gips Tynkarski Ręczny GTR INTER GRĄD jest suchą mieszanką najwyższej jakości gipsu, wapna hydratyzowanego, wypełniaczy mineralnych o specjalnie wyselekcjonowanej granulacji oraz organicznych i nieorganicznych dodatków modyfikujących, które dobrane zostały tak, aby zagwarantować maksymalną wygodę pracy i właściwe parametry eksploatacyjne. Dobra zwilżalność składników przez wodę zapobiega powstawaniu grudek, a wysoka plastyczność ułatwia nanoszenie, rozprowadzanie i wygładzanie na mokro. Produkt ten charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża, dużą wytrzymałością na zginanie i ściskanie, łatwością w obróbce oraz dużą gładkością powierzchni. Uzyskana wyprawa tynkarska posiada właściwości regulujące mikroklimat pomieszczeń oraz ogniochronne.

  zastosowanie  

Gips Tynkarski Ręczny GTR INTER GRĄD przeznaczony jest do ręcznego wykonywania jednowarstwowych tynków wewnątrz obiektów budowlanych na porowatych powierzchniach ścian i sufitów przed ich malowaniem, położeniem tapet, względnie ostatecznym wykończeniem innego typu. Gips Tynkarski Ręczny GTR może być stosowany w pomieszczeniach o zwykłej wilgotności eksploatacyjnej, włącznie z kuchniami, łazienkami, lecz przy zastrzeżeniu, że warstwa tynku nie będzie narażona bezpośrednio na częste, a w żadnym wypadku na stałe, działanie wody. Jako podłoże pod wykonanie tynku mogą służyć typowe powierzchnie mineralne takie jak: stropy, cegły ceramiczne i silikatowe, bloczki, pustaki, beton komórkowy, tynki cementowe oraz cementowo-wapienne, płyty gipsowo-kartonowe itp. GTR może być stosowany wyłącznie wewnątrz budynków.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie: worek: 10 kg, 25 kg
Podłoże powinno być suche, nośne i odpowiednio mocne. Przed przystąpieniem do prac podłoże należy oczyścić z luźnych elementów, pozostałości starych powłok malarskich oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń ograniczających przyczepność i wiązanie jak: oleje, woski, naloty pleśni, mchów i grzybów. Podłoża o niedużej chłonności należy przed położeniem tynku zagruntować Środkiem Gruntującym INTER GRĄD. Podłoża o wysokiej chłonności np. beton komórkowy, bloczki gipsowe należy zagruntować Akrylową Masą Podkładową INTER GRĄD, najpóźniej 4 godziny przed rozpoczęciem prac tynkarskich. Wszystkie stykające się z tynkiem stalowe elementy należy wcześniej zabezpieczyć antykorozyjnie.
Gips Tynkarski Ręczny GTR INTER GRĄD nanosić ogólnie znanymi i przeznaczonymi do tego celu narzędziami ze stali nierdzewnej. Do prac stosować czyste narzędzia i pojemniki – szczególnie istotne jest oczyszczenie używanego sprzętu z resztek związanego gipsu. Rozrobiona zaprawa gipsowa zachowuje swoje właściwości przez około 1 godzinę od momentu rozrobienia z wodą, dlatego wskazane jest przygotowanie tylko takich porcji, które zostaną w tym czasie użyte.
Nałożony tynk rozprowadzać łatą tynkarską, a po lekkim stwardnieniu, wygładzać. Po dalszym stwardnieniu, tynkowaną powierzchnię należy zwilżyć wodą, filcować i wygładzać ostatecznie metalową pacą. Minimalna grubość warstwy tynku powinna wynosić 8 mm. Nie limituje się maksymalnej grubości tynku. W szczególnych przypadkach istnieje możliwość naniesienie dwóch warstw tynku. W tym celu podczas układania pierwszej warstwy jeszcze przed jej ostatecznym związaniem należy ją zaczesać w tzw. jodełkę i nanosić warstwę drugą po związaniu warstwy pierwszej. Czas wysychania powłoki tynku zależy od grubości nałożonej warstwy, wentylacji pomieszczenia, wilgotności i temperatury powietrza i może wynosić do kilku dni. Temperatura podłoża i otoczenia podczas szpachlowania powinna wynosić od +5°C do +25°C.
Zaprawa zawiera wapno hydratyzowane, a po wymieszaniu z wodą posiada odczyn alkaliczny. Należy chronić oczy, układ oddechowy i skórę. W przypadku bezpośredniego kontaktu przemywać dużą ilością wody. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek negatywnych objawów należy skontaktować się z lekarzem. Producent nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku użycia wyrobu niezgodnie z powyższymi wskazówkami oraz zasadami sztuki budowlanej.
Minimalna grubość warstwy: około 8 mm
Temperatura podłoża: od +5 °C do +25 °C
Temperatura powietrza: od +5 °C do +25 °C
Początek czasu wiązania: około 60 minut od rozrobienia
Czas obróbki: około 180 minut od rozrobienia
Przyczepność: powyżej 0,3 MPa
Wytrzymałość na ściskanie: powyżej 2,5 MPa
Wytrzymałość na zginanie: powyżej 1,0 MPa
Instalacja na ścianach: dopuszczalna
Instalacja na podłogach: niedopuszczalna
Instalacja wewnątrz: dopuszczalna
Instalacja na zewnątrz: niedopuszczalna
Jesteś w dziale:

Wiadomości

Targi
Nagrody
Rankingi
Kampanie
Inwestycje
Festyny
Certyfikaty
Ogłoszenia
Szkolenia
Konkursy
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt