chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Program Mali Projektanci już wystartował

Program Mali Projektanci już wystartował

09.05.2016
W Miejskim Przedszkolu nr 5 zainaugurowano pierwsze zajęcia w ramach nowego programu edukacyjnego „Mali Projektanci”, realizowanego przez Śnieżkę i Fundację Śnieżki „Twoja Szansa”. Pilotażowa edycja adresowanego do przedszkolaków projektu odbywa się w przedszkolach miejskich na terenie Dębicy. Twórcze zajęcia artystyczne poprowadzi znana dębicka malarka, Agnieszka Osak.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka
Celem projektu jest edukacja artystyczna najmłodszych i rozbudzanie ich kreatywności poprzez praktyczne obcowanie ze sztuką. Przedszkolaki wezmą udział w zajęciach rozwijających pomysłowość i twórczość, których zwieńczeniem będzie wspólne stworzenie spektakularnego dzieła pod okiem malarki. Podczas zajęć we wszystkich przedszkolach powstaną inspirujące prace, wykraczające poza szablonowane ujęcie plastyki jako „kartki i kredek”. Dzięki spotkaniom dzieci będą rozwijać indywidualne zdolności, ale nie zabraknie także możliwości sprawdzenia się w działaniach wspólnych. Znana dębicka malarka Agnieszka Osak przygotuje wielopoziomowe konstrukcje, które mali artyści ożywią feerią barw. W trakcie spotkania każdy przedszkolak stanie się współtwórcą wielkoformatowego dzieła artystycznego.

Rozwijanie wrażliwości na sztukę, poszerzanie wiedzy o kolorach i pokazywanie dzieciom, w jaki sposób można łączyć twórczość z dobrą zabawą bez wątpienia pozytywnie wpłyną na ich rozwój i pomogą myśleć niestandardowo. – Kreatywne lekcje Śnieżki pokazują jak ważna jest rola wyobraźni w edukacji najmłodszych. Wszystkie prace, które powstaną podczas zajęć są osobną opowieścią, wokół której dzieci skupią swoją twórczość – tłumaczy Aleksandra Małozięć, Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej FFiL Śnieżka SA. W ramach projektu w każdym przedszkolu powstanie inna wyjątkowa rzeźba stworzona przez małych artystów. W Miejskim Przedszkolu nr 5, gdzie 5 maja zainaugurowano projekt mogliśmy podziwiać magicznego smoka. Program nie kończy się jednak na jednorazowych warsztatach. Każda placówka otrzyma w jego ramach także dodatkowe wsparcie w postaci pakietu materiałów edukacji artystycznej oraz zestawu farb Śnieżka.
REKLAMA:


Realizacja przedsięwzięcia w tak szerokim zakresie była możliwa dzięki wsparciu Fundacji Śnieżki Twoja Szansa. Projekt edukacyjny „Mali Projektanci” jest kolejnym działaniem Śnieżki wspierającym najmłodszych.

Autor: Śnieżka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Śnieżka
Nowości z firmy Śnieżka
Czytelnia firmy Śnieżka
Poradnik firmy Śnieżka
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt