chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Produkty do wnętrz czyli ekologicznie i ekonomicznie

Produkty do wnętrz czyli ekologicznie i ekonomicznie

18.04.2016
Aby sprostać coraz bardziej wygórowanym oczekiwaniom ze strony inwestora, produkty do wykańczania wnętrz muszą spełnić szereg warunków.

Chemia budowlana - Fot. STO
Fot. STO
Bez względu na to, czy jest nim potężna firma deweloperska czy też osoba prywatna, dla każdego istotne są ekonomiczne jak i ekologiczne aspekty produktu. Mineralny tynk wewnętrzny StoCalce Natura zachowuje optymalne właściwości dla każdego z tych czynników, doskonale realizując ideę zrównoważonego budownictwa.

W ofercie firmy Sto odnajdujemy grupę produktów wapiennych, w skład której wchodzą dekoracyjne masy szpachlowe oraz farby i tynki, a wśród nich mineralny tynk wewnętrzny StoCalce Natura. To ekologiczny tynk wierzchni na bazie wapna, który posiada zdolność regulacji klimatu pomieszczenia. Jak to możliwe? Wapno charakteryzuje się porowatą strukturą zwiększającą jego dyfuzyjność. Oznacza to, że powłoki wapienne pochłaniają nadmiar wilgoci, magazynują ją, by w końcu proporcjonalnie oddać, pełniąc w ten sposób rolę swoistego regulatora wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Warto podkreślić, iż jest to produkt mineralny, alkaliczny, dzięki czemu nie zawiera środków konserwujących.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. STO
Fot. STO
StoCalce Natura stanowi doskonałe połączenie walorów funkcjonalnych z ekonomicznymi. Ten produkt polecany jest szczególnie w przypadku, kiedy powierzchnia do wykończenia jest bardzo duża, a budżet budowy/remontu ograniczony. StoCalce Natura z powodzeniem można stosować nie tylko na dużych ścianach, ale też na filarach, sufitach i ściankach działowych. Tynk ma naturalnie białą barwę, choć producent umożliwia finalne uzyskanie dowolnego koloru poprzez pomalowanie systemowymi farbami dyfuzyjnymi z linii silikatowej oraz wapiennej. Po nałożeniu może mieć fakturę baranka (StoCalce Natura K) lub wszelką inną formę jaką może uzyskać tynk modelowany (StoCalce Natura MP).

Autor: Sto - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Sto
Nowości z firmy Sto
Czytelnia firmy Sto
Poradnik firmy Sto
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt