chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Zamek Neuschwanstein w miniaturze

Zamek Neuschwanstein w miniaturze

18.02.2016
Baśniowy Zamek Neuschwanstein jest najczęściej odwiedzanym miejscem w Europie po wieży Eiffla. Jest wzorowany na słynnym zamku Wartburg, jak i legendach o królu Arturze, rycerzach Okrągłego Stołu i poszukiwaniach Świętego Graala.

Eklektyczna budowla wznosi się na szczycie stromego, skalistego wzgórza porośniętego ciemnym lasem nad przełomem rzeki Pöllak. Jest to zamek prosto z bajki, symbol romantycznej architektury i tragicznej historii. Odzwierciedla on ucieczkę króla Ludwika II (zwanego czasem Szalonym, Bajkowym lub Łabędziem) w świat mitów i legend. Doprowadziły go do tego zarówno trudne polityczne koleje losu (wojna prusko-austriacka, a później francusko-pruska, utrata niepodległości Bawarii), jak i życie prywatne. W 1886 r. został uznany za niepoczytalnego i pozbawiony tronu. Zmarł dwa lata później w niejasnych okolicznościach.
Chemia budowlana - Fot. Remmers
Fot. Remmers

Zamek jest numerem 1 w Bawarii – corocznie odwiedza go ponad milion turystów. Jeśli nie mieliście okazji go podziwiać, zapraszamy do Parku Miniatur Budowle Świata w Mysłakowicach – mówi Grzegorz Bojarski, przedstawiciel handlowy firmy Remmers Polska. W tym roku na terenie parku przybyła makieta zamku, wierna kopia baśniowej budowli, do której wykorzystano materiały firmy Remmers.Park Miniatur Budowle Świata (www.budowleswiata.com) położony jest w Mysłakowicach przy trasie Jelenia Góra – Karpacz. Obecnie w parku znajduje się 27 budowli z 5 kontynentów. Są tu zarówno modele budowli istniejących jak i tych których już nie można zobaczyć, bowiem do naszych czasów przetrwały jedynie ich ruiny. Modele są zrealizowane w skali 1:25, 1:50 i 1:1000. W celu uwidocznienia detali Zamku Neuschwanstein zastosowano skalę 1:25. Miniatura została wykonana na podstawie dostępnej dokumentacji technicznej oraz fotografii obiektu. Na szkielet makiety z płyty poliwinylowej zostały naklejone płyty ze styroduru odpowiednio przycięte laserem. Do przygotowania rzeźb, wieżyczek i elementów ozdobnych użyto laserowej drukarki 3D. Miniaturowe okienka wykonano z pleksi, na których ręcznie pomalowano witraże. Izolację przeciwwodną dziedzińca zamku wykonano z użyciem nowego wyrobu Remmers Multi-Baudicht 2K.
Chemia budowlana - Fot. Remmers
Fot. Remmers

Produkt należy do grupy tzw. hydroizolacji hybrydowych. Nie zawiera bitumów, ale spełnia wymagania techniczne stawiane powłokom bitumiczno-polimerowym PMB. W wyniku opracowania nowej receptury Multi-Baudicht 2K cechuje się zdolnością szybkiego schnięcia i sieciowania.Po 18 h powłoka jest sucha niezależnie od warunków atmosferycznych. Na zakończenie prac cały zamek, jego elewacje i dziedziniec pomalowano farbami silikonowymi RemmersSiliconfarbe SF. Powłoka malarska Siliconfarbe SF jest farbą kryjącą, chroniącą elewację przed wnikaniem wody,aleprzepuszczalną dla pary wodnej orazdwutlenku węgla.Dzięki temu mur
„oddycha” i może wysychać. Poza tym daje trwałą powłokę, odporną na zanieczyszczenia powietrza i działanie wody opadowej. Dokonany wybór odpowiedniego zestawu materiałów umożliwił płynność prac i zapewnił jednolity efekt estetyczny zamku –opowiada Grzegorz Bojarski. Misją firmy Remmers jest trwałe zachowanie zabytków kultury poprzez renowację elewacji i wzmocnienie kamienia naturalnego, takich jak np. zamek Neuschwanstein w Bawarii. Teraz możemy się pochwalić zarówno pracami konserwatorskimi na tym baśniowym obiekcie w Niemczech jak i realizacją jego miniatury w Polsce.

Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.3)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Remmers
Nowości z firmy Remmers
Czytelnia firmy Remmers
Poradnik firmy Remmers
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt