chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Płyty z kamienia naturalnego

Płyty z kamienia naturalnego

12.11.2015
Nowoczesne rozwiązania umożliwiają montaż płyt z kamienia naturalnego na niemal każdej powierzchni. Przykładem jest system podwieszanej elewacji wentylowanej StoVentec Stone Massive.

Chemia budowlana - Fot. Sto
Fot. Sto
Chemia budowlana - Fot. Sto
Fot. Sto

Czasy, w których wykorzystanie kamienia było mocno ograniczone przez wzgląd na jego wagę już dawno minęły. Dziś możemy korzystać z możliwości, jakie dają nam nowoczesne systemy, gdzie kamień naturalny stanowi powłokę wierzchnią. Jednym z nich jest StoVentec Stone Massive, który idealnie sprawdza się na nowych budynkach, ale i tych poddawanych renowacji. Co ważne, można go zamontować nie tylko na podłożach masywnych, ale i tych lekkich. Podobnie jak inne systemy wentylowane Sto Ventec, Stone Massive pozwala na niwelowanie wszelkich nierówności dzięki regulowanej podkonstrukcji. Efektem jest gładka elewacja z płyt kamienia naturalnego (wapień muszlowy, piaskowiec, dolomit i wiele innych), które przytwierdzone są do ściany za pomocą niewidocznych kotw. Ostateczny wygląd uzależniony jest od sposobu wykończenia powierzchni, która może być szlifowana, polerowana, piaskowana, szczotkowana, drapana lub ryflowana. Ciekawy efekt uzyskuje się dzięki łączeniu kamienia ze szkłem (co prezentują obiekty referencyjne z galerii zdjęć firmy Sto). Względy estetyczne takiego rozwiązania są bezdyskusyjne, jednak StoVentec Stone Massive cechuje też wiele innych walorów. Przede wszystkim jest to system niepalny, co zwiększa bezpieczeństwo wykończonego za jego pomocą obiektu. W razie uszkodzenia istnieje możliwość wymiany pojedynczych płyt. Dodatkowo producent oferuje liczne rozwiązania szczegółów, dzięki czemu StoVentec Stone Massive można dostosować do najbardziej zróżnicowanych i wymagających obiektów.
Chemia budowlana - Fot. Sto
Fot. Sto
Chemia budowlana - Fot. Sto
Fot. Sto

Chemia budowlana - Fot. Sto
Fot. Sto
Chemia budowlana - Fot. Sto
Fot. Sto


Autor: Sto - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Sto
Nowości z firmy Sto
Czytelnia firmy Sto
Poradnik firmy Sto
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt