chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Marka Sto nagrodzona „Powierzchnią roku 2015”

Marka Sto nagrodzona „Powierzchnią roku 2015”

15.09.2015
Niemiecki Instytut Fraunhofera ogłosił firmę Sto zwycięzcą nagrody „Powierzchnia 2015”.

Chemia budowlana - Fot. Sto
Fot. Sto
Firma Sto jako zwycięzca nagrody „Powierzchnia 2015” została uhonorowana za farbę fasadową StoColor Dryonic wykorzystującą zasady bioniki.

StoColor Dryonic to najnowsza farba z generacji farb Sto IQ-Intelligent Technology. Inspiracją dla jej stworzenia stał się jeden z gatunków chrząszcza żyjącego na pustyni Namib. Powierzchnia jego pancerza składa się z maleńkich hydrofilnych guzków i hydrofobowych wyżłobień, którymi woda może spływać w dół. Nowatorska, farba elewacyjna StoColor Dryonic posiada hydrofilno – hydrofobową mikrostrukturę, dzięki której woda po deszczu, rosie i mgle, gromadząca się na elewacji zostaje błyskawicznie odprowadzona. Woda spływa w rekordowym tempie, dużo szybciej niż ma to miejsce w przypadku pozostałych powierzchni elewacyjnych. W efekcie farba szybciej schnie, przez co glony i grzyby nie mają żadnych szans a elewacja znacznie dłużej zachowuje trwałość i swą wizualną atrakcyjność. Wyjątkowość tego procesu polega też na tym, ze sprawdza się nie tylko w przypadku deszczu, ale także w warunkach mgły.

REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Sto
Fot. Sto
Skuteczność z jaką StoColor Dryonic czerpie z natury idzie w parze z łagodnością, z jaką farba oddziałuje na środowisko naturalne. Farba nie tworzy biobójczej warstwy ochronnej, stanowi także barierę dla CO2.
Rozwiązanie doskonale sprawdza się zarówno w przypadku nowych budynków, jak i renowacji. Powłokę z powodzeniem można zastosować na tynkach elewacyjnych, metalu, klinkierze, tworzywach sztucznych, betonie. Sprawdzi się też na nachylonych płaszczyznach elewacyjnych. Wszystko to w dowolnej kolorystyce.

Autor: Sto - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Sto
Nowości z firmy Sto
Czytelnia firmy Sto
Poradnik firmy Sto
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt