chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Nowa ochronna powłoka dekarska TYTAN COOL – R od SELENY

Nowa ochronna powłoka dekarska TYTAN COOL – R od SELENY

04.08.2015
NAJNOWSZE ROZWIĄZANIE FIRMY SELENA - ochronna powłoka dekarska TYTAN COOL – R - innowacyjny produkt w technologii „CHŁODNY DACH”, przeznaczony jest do pokryć dachowych, tworząc bezspoinowe i wodoodporne zabezpieczenie. Dzięki COOL-R można obniżyć temperaturę pokrycia oraz pomieszczeń, znajdujących się bezpośrednio pod nim nawet o 10 st. C. Ta nowa technologia to tegoroczna premiera i zdaniem ekspertów – jedno z najważniejszych wydarzeń w branży dekarskiej.

Chemia budowlana -  Fot. SELENA
Fot. SELENA


Co to za technologia?


COOL-R obniża temperaturę pokryć dachowych i pomieszczeń, znajdujących się bezpośrednio pod nimi, poprzez odbijanie promieni słonecznych oraz neutralizowanie emisji cieplnej. Zabezpiecza przed promieniowaniem UV dachy wykonane z membran, mas bitumicznych oraz blach, tworząc przy tym powłokę ochronną oraz warstwę wodoodporną. To wodoszczelna i termorefleksyjna powłoka dekarska, którą można stosować na nowe oraz remontowane dachy, zarówno płaskie, jak i spadziste. Preparat ma też bardzo wysoki współczynnik SRI=107 (Solar Reflectance Index). - SRI jest współczynnikiem, obrazującym zdolność odbicia światła słonecznego i emisji cieplnej dachu, czyli właściwość obniżenia jego temperatury. Im wyższe SRI, tym chłodniejszy dach w słońcu. Czarne pokrycia mogą mieć ten współczynnik na poziomie 0, ciemne dachy mają zwykle w granicach 20, a COOL-R ma aż 107. Dzięki jego zastosowaniu, w upalne dni polepsza się komfort życia w budynku oraz w jego najbliższym otoczeniu. Przy temperaturze powietrza w okolicach 30 st., blaszany dach nagrzać się może nawet do 100st. Celsjusza. Ta ochronna powłoka dekarska potrafi go schłodzić nawet o 70%.

REKLAMA:


Chemia budowlana -  Fot.SELENA
Fot.SELENA

Komfort, trwałość, oszczędność


Zastosowanie COOL-R pozwala nie tylko zapobiegać emisji ciepła, ale też uzyskać wymierne korzyści ekonomiczne. Nowe rozwiązanie Seleny zapewnia korzyści właścicielom nieruchomości - poprawia trwałość pokryć dachowych i obniża koszty ich konserwacji, polepsza komfort cieplny wewnątrz budynków i w ich otoczeniu. Obniża koszty eksploatacji urządzeń do klimatyzacji i wentylacji oraz przedłuża żywotność pokryć dachowych. COOL-R to także innowacja, dedykowana wykonawcom – dekarze docenili łatwość aplikacji – w tym możliwość nanoszenia metodą natryskową oraz inne zalety produktu, takie jak szybkie schnięcie oraz wysoką odporność na deszcz, uzyskiwaną w krótkim czasie - ok. 90 min.
Produkt tworzy elastyczną (300%), wodoodporną i bezspoinową powłokę.

Chemia budowlana -  Fot. SELENA
Fot. SELENA
Nie bez znaczenia jest też aspekt proekologiczny. COOL-R obniża temperaturę w dużych aglomeracjach miejskich – łagodzi efekt Miejskich Wysp Ciepła (zjawisko meteorologiczne powodujące podwyższenie temperatury w mieście). Ponadto pozwala zminimalizować emisję gazów cieplarnianych i zmniejsza zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Produkt jest rekomendowany przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, będące członkiem Międzynarodowej Federacji Dekarskiej IFD.

Parametry techniczne


Zużycie dla dwóch warstw: 1 l/m²
Ilość warstw: 2 warstwy
Wydajność opakowania: 10 m²
Czas schnięcia: 24 h
Opakowanie: wiadro, 10 litrów
Magazynowanie: 24 miesiące
Kolor: biały

Źródło: SELENA

Autor: Selena - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Selena
Nowości z firmy Selena
Czytelnia firmy Selena
Poradnik firmy Selena
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt