chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Metamorfoza drewna dzięki lakierobejcy

Metamorfoza drewna dzięki lakierobejcy

25.05.2015
Trudne rozprowadzanie środka, zacieki, długi czas schnięcia i nieprzyjemny zapach – przeprowadzając prace mające na celu renowację drewna, często zmagamy się z podobnymi problemami. Takie kłopoty zwykle odbierają entuzjazm i oddalają nas od osiągnięcia wyczekiwanego efektu.

Powszechnie uważa się, że lakierobejca to nic innego jak koloryzujący lakier o właściwościach ochronno-dekoracyjnych, który stanowi połączenie dwóch środków: lakieru i bejcy. Jednak nic bardziej mylnego! Nowoczesne środki tego typu stanowią dziś zupełnie odrębną kategorię produktów o wyjątkowych właściwościach.

Nowoczesna lakierobejca


Premium Wood Design Bondex o konsystencji żelu wydaje się być produktem stworzonym dla pragmatyków i osób prowadzących bardzo aktywne, intensywne życie. Malowanie za pomocą środka jest łatwe i szybkie dzięki żelowej konsystencji lakierobejcy. Produkt nie chlapie i nie tworzy zacieków. W efekcie nawet malowanie belek sufitowych i załamań dachowych nie stanowi już żadnego wyzwania. Ponadto lakierobejca schnie jedynie 4 godziny, co umożliwia przeprowadzenie kompleksowych prac z jej wykorzystaniem w ciągu zaledwie jednego dnia.

REKLAMA:


Do tego wyrób Bondex jest wysoce wydajny, 1 litr środka pozwala wymalować nawet 12-14 m² powierzchni (w zależności od podłoża), hypoalergiczny i o 8-krotnie mniejszej zawartości rozpuszczalników od lakierobejc rozpuszczalnikowych.

Malowanie niezwykłe


Lakierobejca ma właściwości ochronno-dekoracyjne, dzięki czemu nadaje drewnu szlachetny satynowy połysk i barwę, podkreślając jednocześnie rysunek słojów drewna. Środek, ten tworzy powłokę elastyczną, trwałą i odporną na działanie światła oraz zmienne warunki atmosferyczne, a także uszkodzenia mechaniczne. W konsekwencji produkt sprawdzi się do malowania powierzchni drewnianych i drewnopodobnych wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

Właściwie pomalowane lakierobejcą drewniane meble ogrodowe, altanki, domki letniskowe czy fasady domów nie stracą swoich walorów pod wpływem niszczejącego działania słońca i wilgoci nawet przez 12 lat. W efekcie, lakierobejca ta, to nie zwykły środek do malowania, ale użyteczne narzędzie do ochrony i dekoracji drewna.

Design na wyciągnięcie ręki


O tym, że lakierobejca jest produktem nietuzinkowym, unikatowym w kategorii lakierobejc, świadczy również fakt, że jest dostępny w dwunastu modnych kolorach, w tym: białym, szarym i beżowym. Dzięki temu łatwiej uzyskać powłokę o dekoracyjnym efekcie i design spójny z nowoczesnymi aranżacjami.

Kolory, w których dostępna jest lakierobejca to: królewski tek, naturalny dąb, ekskluzywny merbau, tropikalne tali, palisander Santos, lapacho Azteków, wenezuelski marron, biel kokosu, srebrna jodła oraz patynowane drewno.

Przed malowaniem lakierobejcą należy odpowiednio przygotować powierzchnię: wyrównać ją, przeszlifować i odpylić. Przedmioty i elementy, które wcześniej nie były malowane, a są przeznaczone do eksploatacji na zewnątrz, należy zaimpregnować impregnatem bezbarwnym Bondex Wood Preserver. Lakierobejcą malujemy za pomocą pędzla (włosie mieszane), nanosząc 2-3 cienkie warstwy i pamiętając o przerwach na schnięcie. Dla uzyskania lepszego efektu dekoracyjnego zaleca się przeprowadzić szlifowanie międzywarstwowe.

Optymalny zakres temperatur do malowania lakierobejcą to 10-25 stopni Celsjusza.

Źródło: Bondex

(Oceń ten artykuł):
(3)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy
Nowości z firmy
Czytelnia firmy
Poradnik firmy
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt