chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Otwarcie „Akademii Treningowej” przez ATLAS

Otwarcie „Akademii Treningowej” przez ATLAS

23.04.2015
Odpowiadając na duże zainteresowanie wyrobami oraz ofertą szkoleniową wśród brytyjskich wykonawców, ATLAS otwiera „Akademię Treningową” w Wielkiej Brytanii.

Chemia budowlana -  Fot. ATLAS
Fot. ATLAS
„Akademia Treningowa ATLAS”, uruchamiana w Kingston upon Hull we współpracy lokalnymi partnerami – ELROX Ltd. oraz siecią marketów budowlanych MKM Building Supplies, to efekt długofalowych działań rozpoczętych w 2008 roku, kiedy to wyroby łódzkiej spółki (w pierwszej kolejności kleje, fugi i systemy ociepleń) pojawiły się na brytyjskim rynku pod marką AVAL. Działając zgodnie z motto „ATLAS wspiera fachowców”, firma wraz z produktami dostarczała także licznych usług, m. in. doradztwo techniczne oraz szkolenia. Warsztaty i pokazy dla wykonawców odbywały się w wybranych punktach dystrybucji i na początku były skierowane przede wszystkim do polskich fachowców, jako tych, którzy używali wyrobów ATLASA w Polsce, a byli zainteresowani dalszym rozwojem kompetencji i umiejętności. Aktualnie dynamicznie rośnie liczba brytyjskich ekip korzystających z systemów AVAL, co dodatkowo wpłynęło na decyzję o usystematyzowaniu szkoleń w formie „Akademii Treningowej”. Odbiorcami i użytkownikami produktów coraz częściej są także wykonawcy z nowych krajów członkowskich Unii Europejskiej (Łotwy, Litwy, Rumunii, Bułgarii), którzy znają technologię, a także materiały łódzkiej spółki (dzięki obecności Grupy ATLAS w Europie Środkowo-Wschodniej).

- Plan otwarcia specjalnego ośrodka szkoleniowego spotkał się z bardzo pozytywną reakcją brytyjskich władz, zaskoczonych gotowością zagranicznego partnera do inwestowania w lokalny rynek pracy – opowiada Michał Gosławski, Dyrektor ds. Rynków Zagranicznych w firmie ATLAS. – Celem jest bowiem przykazywanie kompleksowej wiedzy, rozwój konkretnych specjalizacji i zapewnienie doświadczonych instalatorów oraz, w rezultacie, zmniejszenie poziomu bezrobocia. Nacisk na kreowanie specjalizacji wynika z faktu, iż dopiero od niedawna nasi fachowcy mogą sobie pozwolić na selekcję zleceń pod kątem swojego profilu, a ogólnobudowlane firmy przekształcają się w ekipy zajmujące się wyłącznie dociepleniami lub montażem glazury. Wcześniej, wykonawcy realizowali głównie te projekty, które udało im się zdobyć.
Polscy wykonawcy są postrzegani jako terminowi i solidni, a „Akademia Treningowa ATLAS” ma na celu wspieranie tego wizerunku. Nie jest tajemnicą, że to, co wyróżnia branżowych specjalistów z Polski przyjeżdżających na Wyspy to fakt posiadania ugruntowanej wiedzy i umiejętności wyniesionych ze szkół lub wynikających z projektów zrealizowanych w Polsce. Równocześnie należy podkreślić, że część z obecnych w Wielkiej Brytanii polskich wykonawców przed przyjazdem nie miała doświadczenia w pracach budowlanych czy wykończeniowych, a do zmiany profilu zawodowego zmusiły ich problemy ze znalezieniem zatrudnienia zgodnego z wykształceniem lub wyuczonym zawodem. Szybko przyswoili sobie oni jednak podstawy technologii, zarówno dzięki pracy z „kolegami po fachu” , jak i wspomnianym szkoleniom organizowanym przez łódzką firmę.
REKLAMA:


Chemia budowlana -  Fot. ATLAS
Fot. ATLAS
Konieczność ciągłego podnoszenia kwalifikacji wśród wykonawców wynika także ze zwiększających się wymagań brytyjskich inwestorów i deweloperów. Obecnie w Wielkiej Brytanii realizowany jest kompleksowy rządowy program rewitalizacji budynków. Koncentruje się on na działaniach sprzyjających ochronie środowiska przez energooszczędność, np. ograniczenie strat ciepła, m.in. poprzez izolację poddaszy, montaż docieplenia zewnętrznego, jak również innych prac remontowych w obrębie istniejących budynków. Wymagania dotyczą także stosownej dokumentacji: certyfikatów i aprobat wystawionych przez Unię Europejską, jak i lokalnych, potwierdzających ekologiczność wyrobów czy zgodność brytyjskim regulacjami (certyfikat British Board of Agrément).

- Obserwujemy, że Brytyjczycy otwierają się nowe rozwiązania i technologie, znane w Polsce od dawna, i tym samym zaczynają dostrzegać niewłaściwie przeprowadzone niegdyś inwestycje, np. docieplenie od wewnątrz, które jest z założenia błędne technologicznie – tłumaczy Michał Gosławski. – To oznacza, że w ramach działania „Akademii Treningowej” musimy również zadbać o zmianę pewnych przyzwyczajeń, utrwalonych schematów pracy powszechnych wśród lokalnych wykonawców. Sprzyja nam fakt, iż Brytyjczycy od początku naszej obecności są pozytywnie zaskoczeni gamą produktową ATLASA, zwłaszcza kompleksowością oferty i specjalistycznymi wyrobami. Naszą główną przewagą na rynku jest także to, iż za profesjonalnymi produktami idzie kompleksowa wiedza i wysoki standard wykonania reprezentowany przez autoryzowane ekipy. Działanie „Akademii Treningowej” wraz z kompletem dokumentacji potwierdzającej zgodność wyrobów ze zrównoważonym rozwojem, zdecydowanie ułatwi polskim wykonawców współpracę z brytyjskimi inwestorami oraz starty w przetargach.

Źródło: ATLAS
Przeczytaj również: Pion Domieszek w Grupie ATLAS
Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(5)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Atlas
Nowości z firmy Atlas
Czytelnia firmy Atlas
Poradnik firmy Atlas
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt