chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Postaw na biało-czarne wnętrza

Postaw na biało-czarne wnętrza

20.03.2015
Od wieków za dwa najszlachetniejsze, idealnie uzupełniające się kolory uważa się czerń i biel. Z ich pomocą, można w sposób uniwersalny zaprezentować wizję otaczającego nas świata. Wnętrza utrzymane w stylu black and white to kwintesencja harmonii i spokoju. Wystarczy otulić ściany białą farbą, a pomieszczenie przyozdobić czarnymi dodatkami – i zachwycający efekt gotowy!

Chemia budowlana -  Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka
Od zamierzchłych czasów ludzie fascynowali się kolorami, doszukując się w nich symbolicznych znaczeń. Wiele starożytnych kultur szczególne moce przypisywało bieli i czerni, widząc w nich namiastkę absolutu. Podobnie jak w filozofii Yin-yang, pierwiastek żeński przeciwstawiony jest męskiemu, tak biały stoi w opozycji do czarnego, zawierając w sobie jednocześnie jego cząstkę. Wykorzystując styl black and white w aranżacji domu, mamy pewność, że przestrzeń będzie prezentowała się perfekcyjnie. Kolor biały, dopełniony czarnym jest przecież wyrazem elegancji i symetrii.

Doskonałość w odcieniu bieli


Z kolorem białym naturalnie korespondują takie określenia jak: duchowość, niewinność, świeżość. Z bielą kojarzą nam się: skrzydła aniołów, płatki śniegu czy suknie panien młodych. Króluje ona w domach Skandynawów oraz Japończyków, którzy preferują minimalistyczny wystrój wnętrz. Biel kryje w sobie szczególną moc, co akcentuje zwłaszcza tzw. filozofia ciszy. Potrafi ona wyostrzyć percepcję, ponieważ nie odwraca uwagi od najistotniejszych w życiu rzeczy.
REKLAMA:


Decydując się na stylizację black and white, ściany warto pokryć śnieżnobiałą, głęboko matową farbą, dedykowaną do dużych powierzchni, np. Śnieżką Super Matt, która doskonale niweluje niedoskonałości podłoża. Regułą jest, że pomieszczenia o większym metrażu zdecydowanie lepiej wyglądają w wersji matowej, gdyż pomalowane powierzchnie nie błyszczą wówczas zbyt mocno. Stosując się do tej zasady, uzyskamy elegancki efekt końcowy, a całość wystroju zyska na łagodności. Mat nie przytłacza i stanowi idealne tło dla połyskujących mebli. Sufity najlepiej pomalować natomiast farbą o właściwościach antyrefleksyjnych, np. Śnieżką Vernissage. Pozwoli to na zamaskowanie optycznych refleksów świetlnych i otrzymanie pięknej, białej powłoki.
Chemia budowlana -  Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka
Chemia budowlana -  Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka


Dodatek luksusowej czerni


Dodamy białemu wnętrzu charakteru, okraszając go czernią dodatków, które dobierzemy według własnego gustu i preferencji. To one stanowić będą determinantę charakteru przestrzeni. Poprzez odpowiedni wybór akcesoriów możemy stworzyć nie tylko klasyczne, lecz także nowoczesne aranżacje. Styl black and white jest przecież ponadczasowy. Jeśli zachowamy przewagę bieli, nie musimy obawiać się ani o przesyt, ani o monotonię pomieszczenia.

Warto zdecydować się na zastosowanie jednego desenia przewodniego. Połączenie wielu faktur wymaga dużego wyczucia stylu. Czarno-białe pasy mogą pojawić się nie tylko na ścianie, lecz także jako akcent na dodatkach. Interesującą czerń uzyskamy przy wykorzystaniu farby Śnieżka Satynowa w odcieniu "Cisza nocy" (560). Wybór powtarzalnego wzoru, opierającego się o symetrię, jest gwarancją harmonijnego wyglądu pomieszczenia. Do pasów można dobrać nakrapiane materiały. Jasne przestrzenie dobrze wyglądają udekorowane czarno-białymi zdjęciami, które wnoszą nutę nostalgii. Interesującą kompozycję możemy stworzyć też w oparciu o motyw szachownicy. Może on się pojawić na płytkach podłogowych w kuchni czy łazience. Doskonałym zwieńczeniem całości będzie niebanalne, acz szykowne oświetlenie, np. żarówka na kablu oraz czarne kapelusze czy cylindry, zawieszone na różnej wysokości.W otoczeniu bieli, dodatki, które gromadzimy w mieszkaniu zyskują nowy wymiar – stają się doskonałą opowieścią o nas samych. Ciekawa aranżacja powstanie, jeśli wykorzystamy farby do wnętrz w odcieniach koloru białego i czarnego. Gdy pewnego dnia zapragniemy soczystych kolorów, do stylizacji black and white w każdej wolnej chwili możemy z powodzeniem dorzucić kilka takich akcentów.
Chemia budowlana -  Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka
Chemia budowlana -  Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka


Źródło: Śnieżka

Autor: Śnieżka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Śnieżka
Nowości z firmy Śnieżka
Czytelnia firmy Śnieżka
Poradnik firmy Śnieżka
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt