chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Lafarge laureatem konkursu „Diamenty Polskiej Infrastruktury”

Lafarge laureatem konkursu „Diamenty Polskiej Infrastruktury”

24.02.2015
Lafarge zdobył wyróżnienie w konkursie Diamenty Polskiej Infrastruktury w kategorii „Lider Innowacji Roku 2014” za wkład w innowacyjność oraz rozwój nowych technologii dla infrastruktury drogowej i przemysłowej, a w szczególności za zastosowanie i rozwój nowatorskiego rozwiązania, jakim jest beton wałowany. Wyróżnienie zostało wręczone podczas gali konferencji „Infrastruktura Polska” zorganizowanej przez Executive Club z udziałem liderów najważniejszych spółek z branży infrastruktury. Grono autorytetów branży budowlanej skupione w Kapitule konkursu uhonorowało nagrodami najlepsze firmy i osobowości sektora w 8 kategoriach.

Chemia budowlana -  Fot. Lafarge
Fot. Lafarge
W ubiegłym roku Lafarge zastosował technologię betonu wałowanego do budowy placu manewrowego w Opocznie o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych. Jest to największy obiekt w Polsce wykonany w tej technologii. Technologia betonu wałowanego jest wykorzystywana przede wszystkim do budowy dróg lokalnych, placów postojowych i manewrowych oraz na podbudowy pod nawierzchnie autostrad i dróg ekspresowych. Przewagi dróg z betonu wałowanego nad asfaltowymi to: niższy koszt realizacji, krótszy czas wykonania, niskie koszty utrzymania przez podwyższoną trwałość, łatwe wykonanie (bez konieczności zastosowania specjalistycznego sprzętu), większe bezpieczeństwo (brak kolein) i jasna nawierzchnia.

Do wytworzenia mieszanki betonowej w Opocznie wykorzystano wyłącznie materiały Lafarge. Na ich bazie doradcy techniczni z Lafarge zaprojektowali mieszankę, która świetnie sprawdziła się w praktyce.
REKLAMA:


- Beton wałowany łączy w sobie trwałość tradycyjnych nawierzchni betonowych z łatwością układania nawierzchni asfaltowych. Technologia ta przeznaczona jest przede wszystkim do sieci dróg gminnych oraz utwardzania duktów leśnych, ale znajduje również zastosowanie przy budowie dróg dojazdowych i serwisowych towarzyszących budowie dróg ekspresowych i autostrad. Beton wałowany to rozwiązanie perspektywiczne, dlatego staramy się je propagować i mamy nadzieję, że zrewolucjonizuje podejście władz lokalnych do budowy optymalnych kosztowo i trwałych dróg oraz placów. Na pewno pomoże nam w tym wyróżnienie w konkursie „Diamenty Polskiej Infrastruktury – powiedział Łukasz Marcinkiewicz, kierownik marketingu segmentu Infrastruktura w Lafarge.

W ostatnich latach Lafarge uczestniczył również w budowie kilku odcinków dróg gminnych w technologii betonu wałowanego na Pomorzu i w województwie świętokrzyskim.

Źródło: Lafarge

Autor: Lafarge - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Lafarge
Nowości z firmy Lafarge
Czytelnia firmy Lafarge
Poradnik firmy Lafarge
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt