chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Uszczelnienia zespolone – najlepsze rozwiązanie!

Uszczelnienia zespolone – najlepsze rozwiązanie!

09.02.2015
Tarasy, balkony i loggie to miejsca nieustannie narażone na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ich konstrukcję warto zabezpieczyć przed destrukcyjnym wpływem wody i wilgoci. W tym celu stosuje się tzw. uszczelnienia zespolone. Robert Lewczuk, Doradca Techniczny z firmy Sopro wyjaśnia, na czym polega ta metoda hydroizolacji i dlaczego warto ją stosować.

Chemia budowlana -  Fot. Sopro
Fot. Sopro
Wieloletnia ekspozycja okładziny tarasowej czy balkonowej na działanie skrajnych temperatur, wody deszczowej, lodu, słońca czy kwaśnych preparatów czyszczących, może skutkować pojawieniem się na powierzchni płytek nieestetycznych plam i wykwitów, odprysków na powierzchni płytek i fug, odspajaniem i pękaniem okładziny, a nawet powstawaniem niebezpiecznych przecieków do pomieszczeń usytuowanych poniżej. Można się jednak przed tym uchronić wykonując wszystkie prace wykończeniowe ze szczególną starannością i przy użyciu wysokiej klasy materiałów budowlanych renomowanych producentów, szczególnie w zakresie uszczelnienia. – Papa lub inne tradycyjne uszczelnienia nie są w stanie zapewnić całkowitej izolacji przeciwwilgociowej i przeciwwodnej powierzchni balkonu lub tarasu, a tym samym uchronić go przed wystąpieniem szkód. Doskonałym rozwiązaniem wspomagającym jest wykonanie uszczelnienia zespolonego, które jest szybkie, proste i bardzo skuteczne – rekomenduje Robert Lewczuk.

Przeciwwodna bariera tuż pod płytkami


Na balkonach i tarasach wykonywanych dawniej hydroizolacja umieszczana była jedynie na warstwie konstrukcyjnej lub na ociepleniu. Uszczelnienie zespolone, zwane podpłytkowym, ma swoje miejsce w warstwie tuż pod przyklejonymi płytkami, czyli najbliżej miejsca, gdzie może dojść do potencjalnych przecieków. – W ofercie naszej firmy można znaleźć między innymi jednoskładnikową elastyczną zaprawę uszczelniającą Sopro DSF® 523, dzięki której wykonamy właśnie taką izolację. Izolacja podpłytkowa zabezpiecza podłoże przed wodą i wilgocią.– tłumaczy ekspert Sopro.
REKLAMA:


Chemia budowlana -  Fot. Sopro
Fot. Sopro
Powłokę uszczelniającą można wykonać przy użyciu elastycznych mikrozapraw jedno- lub dwuskładnikowych produkowanych z cementów modyfikowanych polimerami, np. elastycznej zaprawy uszczelniającej Sopro DSF® 523 lub Sopro DSF® 423. – Zaprawy te zwane są też szlamami uszczelniającymi. Są łatwe w nanoszeniu, bowiem ich aplikację można wykonać poprzez nakładanie wałkiem, pędzlem lub pacą, a także metodą natryskową. Wymagana grubość hydroizolacji wykonanej przy ich użyciu to tylko 2 mm. Uszczelnienia Sopro tworzą elastyczną, wodoszczelną powłokę, na której można, po wyschnięciu przyklejać płytki ceramiczne. Co więcej, elastyczne zaprawy uszczelniające Sopro DSF® 423 i DSF® 523 mają również bardzo dobrą przyczepność do podłoża. Dodatkowo uszczelnienia Sopro mają zdolność zasklepiania, czyli mostkowania rys podłoża i znacząco przekraczają wymagania normowe! – wymienia Robert Lewczuk.

Chemia budowlana -  Fot. Sopro
Fot. Sopro
Kolejną zaletą stosowania uszczelnień zespolonych jest możliwość nanoszenia ich na powierzchniowo wilgotne podłoże. Powłoka uszczelniająca chroni szlichtę przed zamoknięciem, jednocześnie pozwalając wilgoci znajdującej się w jastrychu na odparowanie. – W polskim klimacie jest to bardzo istotna zaleta ze względu na częste opady deszczu i wynikające z tego trudności z uzyskaniem podłoży suchych.– podkreśla Robert Lewczuk.

Uszczelnienia zespolone od lat z powodzeniem stosowane są w budownictwie i najczęściej wykorzystywane do izolacji przeciwwodnej pomieszczeń i konstrukcji narażonych na znaczne obciążenie wodą i wilgocią. Dają możliwość skutecznego zabezpieczenia balkonów, tarasów, pomieszczeń sanitarnych, a nawet - najbardziej narażonych na przecieki – basenów i zbiorników na wodę.
Chemia budowlana -  Fot. Sopro
Fot. Sopro
Chemia budowlana -  Fot. Sopro
Fot. Sopro
Źródło: Sopro

Autor: Sopro - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.6)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Sopro
Nowości z firmy Sopro
Czytelnia firmy Sopro
Poradnik firmy Sopro
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt