chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Ekoloft – industrialnie i naturalnie

Ekoloft – industrialnie i naturalnie

07.01.2015
Wśród wielu trendów panujących we współczesnym wnętrzarstwie uwagę designerów niezmiennie przyciąga styl industrialny. Aranżacje spod znaku surowości, skrajnego praktycyzmu, ale i natury znajdują odzwierciedlenie m.in. w projektach ekoloftów. Dzięki nowym inspiracjom możemy całkowicie zmienić ich dotychczasowe oblicze.

Chemia budowlana -  Fot. Sto-ispo
Fot. Sto-ispo
Przeciw monotonii. Jak wyjść poza schemat?
Moda na lofty przywędrowała do nas z USA, gdzie w latach 60. ubiegłego wieku zaczęto przekształcać tereny opuszczonych fabryk na lokale mieszkaniowe. Ta niecodzienna adaptacja z czasem urosła do miana jednego z najpopularniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Dziś estetykę loftów chętnie wykorzystuje się zarówno w barach, biurach, jak i domach prywatnych, podkreślając w ten sposób odrębność stylu od konwencjonalnych rozwiązań designerskich. W loftach doceniamy głównie funkcjonalność, minimalizm, kuszącą przestrzeń stylu przemysłowego, ale też specyficzny klimat tych wnętrz. Jasno określone wyznaczniki nowoczesnej aranżacji nie czynią jej jednak sztywną. Z pomocą prostych trików można sprawić, że tradycyjna stylizacja nabierze zupełnie innego charakteru. Metamorfoza loftu z pewnością zależy od co najmniej kilku czynników technicznych, ale również od granic naszej wyobraźni. Pamiętajmy, że pomysłowo zaaranżowane wnętrze ma w sobie coś z prawdziwego dzieła sztuki. Inspiracją do odświeżenia dobrze znanej przestrzeni mogą być pewne elementy innych stylów, nowoczesne powłoki dekoracyjne, a nawet innowacyjne zestawienia kolorystyczne. Trafne połączenie stylów czy materiałów często okazuje się aranżacyjnym strzałem w dziesiątkę. Nic więc dziwnego, że wśród projektantów przeważają nietuzinkowe zestawienia. Jednym z nich jest stylistyka ekoloftu.

Chemia budowlana - Fot. Sto-ispo
Fot. Sto-ispo
Eko i metropolia, czyli urok nietypowych połączeń
Ze względu na ograniczoną do niezbędnego minimum ilość dodatków i zdobień we wnętrzach industrialnych, ich charakter najlepiej zaakcentujemy za pomocą farb bądź tynków dekoracyjnych. Nowoczesne produkty oferują nam nie tylko bogatą gamę barw, ale też możliwość stworzenia tekstur imitujących kluczowe dla loftów materiały, raczej trudno dostępne w surowcu naturalnym. I tak np. część kolekcji Design Collection 14|15 Wnętrza firmy Sto została stworzona specjalnie na potrzeby stylu industrialnego. Dzięki łatwym w aplikacji powłokom możemy samodzielnie odtworzyć strukturę metali (np. miedzi), betonu, rdzy, a nawet kamienia wulkanicznego. Uzyskane w ten sposób efekty ścienne otwierają nieskończone możliwości kreacji dla projektantów, gwarantując przy tym ujmujące oraz staranne wykończenie. Bycie „eko” to także świadomy wybór materiałów, które będą użyte w pracach wykończeniowych. Coraz więcej producentów na rynku zdaje sobie sprawę z wielu zalet materiałów ekologicznych, które są przyjazne środowisku. Bezpieczne i naturalne produkty Sto, pozwalają osiągnąć zamierzoną trwałość przy zachowaniu wysokich walorów estetycznych.
Przeczytaj również: Postaw na biało-czarne wnętrza
REKLAMA:


Dążeniu do praktycyzmu towarzyszy również pragnienie prostoty i harmonii znane z otaczającej nas natury. W obrębie stylu eko, który cieszy się powodzeniem w dużych miastach, wyraża się zarówno dbałość o środowisko naturalne, jak i umiejętne korzystanie z dostępnych surowców (w tym przetwarzanie starych). Jednostajność tradycyjnego loftu przełamie z pewnością drewno, ocieplając wnętrze. Dębowa bądź sosnowa podłoga czy meble w naturalnych tonacjach dobrze wkomponują się w tło ceglanej ściany, ale i szarego tynku. Całość podkreśli roślinność, stosowana jednak z umiarem.

Tekst: Sto-ispo

Autor: Sto - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Sto
Nowości z firmy Sto
Czytelnia firmy Sto
Poradnik firmy Sto
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt