chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » O klienta trzeba walczyć dobrymi produktami

O klienta trzeba walczyć dobrymi produktami

26.11.2014
Mariusz Gil mówi o nowej inwestycji w Rawie Mazowieckiej oraz o jakości produkcji, a także o filozofii sprzedaży i biznesu. Z prezesem zarządu quick-mix sp. z o.o. rozmawia Marek Żelkowski.

Chemia budowlana - Mariusz Gil, prezes zarządu quick-mix sp. z o.o. Fot. Quick-mix
Mariusz Gil, prezes zarządu quick-mix sp. z o.o. Fot. Quick-mix
Firma quick-mix pracowała na swój prestiż od wielu pokoleń. Dzisiaj w branży budowlanej nie ma osoby, która nie znałaby zapraw do klinkieru, tynków, systemów dociepleń i klejów sprzedawanych pod tą marką. Proszę opowiedzieć o historii firmy quick-mix.
Początek firmy sięga roku 1919, kiedy to dziadek profesora Hansa-Wolfa Sieverta, obecnego właściciela i przewodniczącego Rady Nadzorczej Grupy Sievert AG do której należy quick-mix, założył firmę handlową, która w kolejnych dziesięcioleciach rozwijała się dynamicznie tworząc nowe spółki związane z branżą budowlaną. W roku 1967 powstała na tej bazie firma quick-mix - producent suchych zapraw budowlanych. Było to innowacyjne i bardzo nowatorskie podejście, gdyż wtedy zaprawy budowlane wykonywano w betoniarce, bezpośrednio na budowie. Dynamiczny rozwój firmy w Niemczech zaowocował decyzją o ekspansji na inne rynki europejskie. Polska była pierwszym krajem, w którym zdecydowano się zainwestować w nową fabrykę. Grupa quick-mix posiada aktualnie 22 fabryki, z czego 15 w Niemczech i 7 w spółkach zagranicznych. Na polskim rynku quick-mix działa od 1997 roku, oferując produkty chemii budowlanej, takie jak zaprawy do klinkieru, zaprawy budowlane, kleje, tynki i systemy ociepleń. Jesteśmy również producentem ekologicznych produktów z oryginalnym reńskim trasem Tubag, m.in. systemów do kostki brukowej i kamienia naturalnego, systemów drogowych oraz produktów do konserwacji i renowacji zabytków. quick-mix do tej pory posiadał w Polsce dwa zakłady produkcyjne suchych zapraw budowlanych - w Strzelinie oraz Rawie Mazowieckiej, gdzie we wrześniu tego roku otworzyliśmy trzeci zakład produkujący wyroby mokre.

Jak pan wspomniał na początku września 2014 roku w Rawie Mazowieckiej otwarta została nowa linia produkcyjna. O co poszerza ona zakres produkcji quick-mix?
Uruchamiając nową linię produkcyjną w Rawie Mazowieckiej, konsekwentnie budujemy swoje kompetencje w obszarze produktów mokrych. W nowym zakładzie będziemy produkowali szeroką gamę wyrobów dyspersyjnych czyli tynki w paście, grunty i farby. Do tej pory były one dostępne w naszej ofercie, jako produkty importowane z Niemiec. Dzięki nowej linii produkcyjnej rozpoczęliśmy produkcję najważniejszych, strategicznych wyrobów mokrych tutaj w Polsce, a to oznacza, że będziemy bardziej konkurencyjni na rynku. Zwiększamy możliwości produkcyjne, ale nowy zakład to przede wszystkim inwestycja w dostępność i kompleksowość naszej oferty a co za tym idzie - w satysfakcję klientów.
Przeczytaj również: Budowanie dobrych relacji
REKLAMA:


Chemia budowlana - Zakład w Rawie Mazowieckiej Fot. Quick-mix
Zakład w Rawie Mazowieckiej Fot. Quick-mix
Czy to oznacza również, że będziecie sprzedawać swoje produkty taniej?
„Taniej” to nie jest dobre słowo. Będziemy bardziej konkurencyjni, co oznacza lepszy serwis, szerszy asortyment, szybszą reakcję na potrzeby klienta oraz lepsze dopasowanie oferty do wymogów rynku.

Jak pan trafił do firmy quick-mix?
Pracuję w branży budowlanej od prawie dwudziestu lat. Swoją przygodę z firmą quick-mix rozpocząłem sześć lat temu. To wówczas zostałem prezesem zarządu. Te ostatnie sześć lat stało w firmie pod znakiem rozwoju, optymalizacji niektórych obszarów oraz wprowadzenia wielu nowych asortymentów. W tym ostatnim przypadku postawiliśmy szczególnie na produkty innowacyjne, które stają się na rynku naszą wizytówką.

A dlaczego uznano, że to akurat pan będzie dobrym prezesem zarządu?
Wydaje mi się, że głównie dlatego, iż jestem osobą, która dobrze odnajduje się w „warunkach bojowych”. Tam, gdzie stawia się na dynamiczny rozwój. Postawiono przede mną zadanie, aby firmę przestawić na nowe tory, dać jej dodatkowy impuls rozwojowy w kolejnych latach. Potrzebna była osoba, która wniesie do organizacji więcej optymizmu i nastawienia na sukces.

Jak postrzegana jest firma quick-mix na rynku?
Przede wszystkim jako producent materiałów wysokiej jakości oraz dostawca kompleksowych rozwiązań. Za to odbiorcy cenią nas szczególnie. Natomiast najbardziej znani jesteśmy, jako producent zapraw do klinkieru. W tej dziedzinie uznaje się nas za zdecydowanego lidera. Stawiamy na produkty nowoczesne oraz innowacyjne. Wymagają one jednak wielu działań wspierających oraz edukacji wykonawców, zanim na dobre przyjmą się na rynku. Do takich wyrobów należą na przykład systemy GaLaBau do montażu kamienia naturalnego i nawierzchni z kostki brukowej oraz zaprawy drenażowe. Zależy nam, aby wyroby, które wprowadzamy na rynek były wykorzystane na prestiżowych obiektach. Przy użyciu naszych produktów drenażowych został wykonany chociażby dach widokowy na Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Ostatnio zakończona została również przebudowa ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, tam również wykorzystywane były nasze produkty GaLaBau. Odbiorcy doceniają wysoką jakość naszych wyrobów ale również to , że oferujemy produkty rozwiązujące problemy nietypowe. To jest także nasza mocna strona.

Chemia budowlana -  Fot. Quick-mix
Fot. Quick-mix
Wspomniał Pan, że jesteście bardzo znani jako producent zapraw do klinkieru, ale przecież jest jeszcze wielu innych producentów. Dlaczego klient powinien zdecydować się akurat na wyrób quick-mix?
Dlatego, że jest najlepszy! To wersja najkrótsza, ale wypada powiedzieć nieco więcej. Przez wiele lat uznawano na rynku, że zaprawy do klinkieru, to po prostu zwykłe zaprawy murarskie z dodatkiem pigmentu. Nic bardziej mylnego! Prawdziwa zaprawa do klinkieru jest produktem, który, tak naprawdę, służy do murowania bardzo różnych rodzajów cegieł. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że owe cegły mają rozmaitą nasiąkliwość od 1,5% do nawet 18%. Są to zatem zupełnie różne materiały budowlane. Firma quick-mix jest jedynym producentem na rynku, który oferuje cztery rodzaje zapraw, dobranych do różnych nasiąkliwości cegieł klinkierowych. To dlatego z naszymi zaprawami nie ma problemów. Trzeba podkreślić, że jest to rynek bardzo specjalistyczny i wymagający, rynek na którym jakość odgrywa zasadniczą rolę. To, co ważne, nasze zaprawy do klinkieru zawierają oryginalny reński tras Tubag. Jest to najbardziej renomowana marka trasu na rynku europejskim. Jesteśmy właścicielem Tubaga i pod tą marką sprzedajemy również systemy do renowacji zabytków.

A dlaczego ów tras jest taki ważny?
Tras jest surowcem ekologicznym, który doskonale zastępuje dodatki chemiczne. To skała wulkaniczna, która po bardzo drobnym zmieleniu jest dodawana do zaprawy w odpowiednich proporcjach. Mączkę trasową można dodawać również do innych produktów. Nasza firma jest także producentem cementu trasowego i wapna trasowego. Dodatek trasu nadaje zaprawom specyficzne właściwości. Tras zmniejsza nasiąkliwość i skurcz zapraw budowlanych, ale również wiąże wolne wapno i nie pozwala mu wypływać na zewnątrz, dzięki czemu ogranicza powstawanie wykwitów i przebarwień. Do naszych zapraw dodaje się minimalną ilość wody, tylko 2,5 – 3 litry na worek. Swoisty ewenement na rynku. Mniej wody oznacza mniejszą możliwość migracji wapna na zewnątrz oraz ograniczenie zabrudzeń spowodowanych mokrą zaprawą. W połączeniu z właściwościami trasu daje to efekt, z którego wykonawcy i inwestorzy są bardzo zadowoleni.

Firma quick-mix to również docieplenia.
Tak, ten asortyment rozwijamy dynamicznie od wielu lat. Jesteśmy obecni na rynku z kompleksową ofertą systemową. Zaczynając od standardowej oferty ociepleń na wełnie i styropianie a skończywszy na rozwiązaniach nietypowych jak system z wykończeniem fasady płytką elewacyjną (klinkierową bądź kamienną). Mamy również tak zwany system „garażowy”, czyli docieplenie stropów garaży od wewnątrz. Wykonuje się go bez warstwy szpachlowej, z tynkiem mineralnym natryskiwanym na wełnę lamelową, co w znaczący sposób przyspiesza prace i optymalizuje koszty. W naszej ofercie znajduje się również innowacyjny system ocieplania budynków od wewnątrz – szczególnie istotne rozwiązanie przy renowacji zabytków. Stosujemy w nim izolacyjną płytę mineralną i specjalną lekką zaprawę klejowo-szpachlową .

A jakie nowości zaproponuje w najbliższym czasie quick-mix?
Pracujemy intensywnie nad nowym asortymentem dla budownictwa inżynieryjnego, nasze portfolio uzupełnimy o system zapraw PCC oraz produkty reparacyjne na bazie żywic. Zamierzamy również poszerzyć asortyment produktów mokrych w związku z otwarciem nowej fabryki w Rawie Mazowieckiej. W styczniu przyszłego roku odbędą się w Monachium międzynarodowe targi Bau, dlatego nie chciałbym w tej chwili mówić dużo o nowościach. Wszyscy producenci starają się właśnie na tych targach pokazać innowacje i nowości produktowe - zapraszam na nasze stoisko, na pewno pokażemy coś ciekawego.

A jeżeli chodzi o „mniej nowe nowości”?
Warto przywołać choćby kilka najważniejszych. System klejów do płytek FX z unikalną technologia trasstec, których właściwości zostały szybko docenione przez wykonawców szczególnie w obszarze tarasów i balkonów. Kolejny to nowa linia betonów natryskowych BN, stosowanych w budownictwie inżynieryjnym. Jeżeli mówimy o systemach dociepleń, to taką nowością jest tynk Hydrocon. Barwiony w masie tynk mineralny, niezawierający biocydów, który doskonale zabezpiecza fasadę przed porastaniem grzybami i glonami. Jak to możliwe? Nasz tynk dzięki technologii HydroControl działa w ten sposób, że późnym wieczorem, wchłania wilgoć zbierającą się na fasadzie, przechowuje wewnątrz i oddaje przy pierwszych promieniach słonecznych. W ten sposób wyeliminowany zostaje ważny czynnik służący rozwojowi agresji biologicznej.

Chemia budowlana -  Fot. Quick-mix
Fot. Quick-mix
We wszystkich materiałach prasowych quick-mix podkreślana jest dbałość o wysoką jakość produktu. Tak wysoki standard wymaga jednak stałego nadzoru i badań prowadzonych na bieżąco.
Jakość jest naszym priorytetem, dlatego dbamy o nią na wszystkich etapach powstawania produktów. Począwszy od tworzenia receptury po kontrolę jakości podczas procesu produkcyjnego. We wszystkich zakładach quick-mix, wdrożony został system zarządzania jakościom ISO 9001. To jednak nie wszystko. W każdym naszym zakładzie funkcjonuje w pełni wyposażone laboratorium, które regularnie bada parametry produkowanych wyrobów. Dodatkowo nad poprawnością procesu produkcyjnego w fabrykach czuwa oprogramowanie LIMS, które jest składową systemu SAP. Dzięki temu każda szarża produktu, jest rejestrowana. Jednak równie ważne jak mechanizmy i procedury kontrolne, jest przekonanie pracowników naszej firmy że jakość jest szczególną wartością, oraz ich zaangażowanie w tworzenie dobrych produktów.
Jakość to także dbałość o udoskonalanie produktów, dlatego stale prowadzimy badania rozwojowe i przykładamy szczególną uwagę do opinii klientów na temat naszych produktów i ich zastosowania. Wszystkie te działania pozwalają nam oferować produkty, które spełniają wysokie wymagania naszych odbiorców.

Jakie plany na przyszłość ma firma quick-mix?
Chcemy się rozwijać, dlatego będziemy nadal konsekwentnie realizowali, strategię opartą na jakości i przemyślanym rozwoju portfolio produktów. Jak już mówiłem, na początku września tego roku w zakładzie w Rawie Mazowieckiej uruchomiliśmy nową linię produkcyjną wyrobów mokrych. Teraz musimy ten potencjał skutecznie zagospodarować. Rynek polski jest dla nas priorytetem, ale interesują nas także rynki wschodnie. quick-mix Polska dostarcza produkty na rynki bałtyckie oraz na rynek ukraiński. Ten ostatni niestety mocno teraz wyhamował, z wiadomych przyczyn. Mam jednak nadzieję, że sytuacja na Ukrainie z czasem się unormuje i wrócimy do stabilnego rozwoju sprzedaży w tym regionie.

A kierunek południowy?
quick-mix posiada spółki w Czechach i na Słowacji. To są firmy, które funkcjonują tam od wielu lat i mają swoją stabilną pozycję na rynku. Od przyszłego roku będziemy dostarczali tam tynki i farby produkowane w zakładzie w Rawie Mazowieckiej, czyli produkty do systemów ociepleń.

Co jest dla Pana ważne, jako dla menadżera. Jakimi kieruje się Pan zasadami?
Co jest ważne? Uważam, że w biznesie, a szczególnie w branży budowlanej ważne są uczciwość i rzetelność! Równie istotna jest konkretna wizja biznesu, tego co chce się osiągnąć oraz konsekwencja w realizacji założonych celów! Ale liczy się również... ujmę to następująco: „entuzjazm w podejściu do biznesu”. Staram się, aby w firmie wśród współpracowników dominowało takie właśnie podejście.

Produkty na rynek polski i niemiecki, czy jest pomiędzy nimi jakaś różnica?
Uśmiecham się dlatego, że to jest pytanie standardowe. Oczywiście to są takie same produkty! Dzięki temu, że jesteśmy częścią międzynarodowego koncernu mamy dostęp do produktów, które są sprzedawane w całej Europie. Korzystamy też z know-how, które przez lata budowała nasza firma, do tworzenie nowoczesnych i praktycznych produktów na potrzeby regionalne w ramach zasady „myśl globalnie, działaj lokalnie”. Są to najczęściej produkty, które rozwiązują konkretne, lokalne problemy i nie ma wówczas potrzeby unifikacji. Wtedy „szyjemy produkt na miarę”. Ale nie można mówić przy tej okazji o jakości lepszej lub gorszej. Ona ma być po prostu wysoka, zgodna z normami i przede wszystkim, taka która skutecznie zaspokaja konkretny potrzeby na budowie.

Działalność firmy quick-mix to nie tylko czysty biznes, ale również działalność prospołeczna.
Jesteśmy firmą międzynarodową, ale także firmą rodzinną. Właścicielem firmy jest profesor Hans-Wolf Sievert - obywatel świata, wykładowca kilku uniwersytetów(w Chinach, Polsce, Niemczech), osoba o dużej wrażliwości, której niezwykle zależy, aby nasz biznes był biznesem z ludzką twarzą. Dlatego bardzo chętnie bierzemy udział w różnych inicjatywach prospołecznych. Wspieramy rodzinne domy dziecka, warsztaty terapii zajęciowej, akcje charytatywne oraz wydarzenia lokalne w Rawie i w Strzelinie. Często przekazujemy również materiały budowlane, dla domów dziecka lub szkół. Wspieramy także sport - jesteśmy sponsorem klubu piłkarskiego quick-mix Strzelinianka. Wszystkie te działania sprawiają nam bardzo dużo satysfakcji.

Dziękuję za rozmowę.



Chemia budowlana - Mariusz Gil, prezes zarządu quick-mix sp. z o.o. Fot. Quick-mix
Mariusz Gil, prezes zarządu quick-mix sp. z o.o. Fot. Quick-mix
KILKA PYTAŃ NA "LUZIE"

Znak zodiaku: Bliźnięta
Ulubiony kolor: oczywiście pomarańczowy
Ulubione zwierzę: pies
Ulubiony kwiat: róża
Ulubiony napój: białe wino reńskie
Ulubione danie: stek, najlepiej średnio wysmażony
Ulubiony aktor: Marek Kondrat
Ulubiona aktorka: Julia Roberts
Ulubiony film: nie podam jednego, różne w zależności od nastroju
Ulubiona muzyka: muzyka filmowa - Hans Zimmer, John Williams, lubię też klasykę rocka np. Rolling Stones lub Queen
Samochód marzeń: Ja jeżdżę samochodem moich marzeń. To Volvo XC70. Najbardziej rodzinne i bezpieczne auto, które już kiedyś uratowało mi życie.
Nie lubię: chamstwa, ignorancji. Nie lubię również, gdy ktoś jest zupełnie wyprany z uczuć, bez empatii.
Lubię: Co lubię... ? Pan zadaje mi łamigłówki. Lubię otwartość i szczerość. Lubię też ludzi z inicjatywą. A tak w ogóle, to bardzo lubię uprawiać sport.
Gdybym nie był prezesem... Hmm, to ciężkie pytanie. Nie wiem, może uprawiałbym winnicę?



Źródło: www.chemiabudowlana.info

Autor: Quick-mix - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.1)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Quick-mix
Nowości z firmy Quick-mix
Czytelnia firmy Quick-mix
Poradnik firmy Quick-mix
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt