chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Jak przygotować się na sezon zimowy?

Jak przygotować się na sezon zimowy?

13.11.2014
Dzięki profesjonalnym pianom montażowym Soudal szybko i łatwo samodzielnie zabezpieczysz drewniane elementy na całą zimę. Cel? Tylko jeden – aby już wiosną bez przeszkód korzystać z uroków ogrodu i cieszyć się nienaruszonym wyglądem małej architektury!

Ciężki, mokry śnieg, minusowa temperatura i gwałtowne załamania pogody. Po prostu zima. Niby nic nowego, ale dla drewnianych konstrukcji to jeden z najcięższych okresów w roku. Nieodpowiednio zabezpieczone, narażone są na działanie niekorzystnych, z punktu widzenia ich żywotności i estetyki, czynników – wilgoci, mikroorganizmów odpowiedzialnych za pleśń czy nawet owadów. Znajdź w listopadzie chwilę wolnego czasu i przygotuj drewniane elementy ogrodowej architektury na nadejście zimy. Podpowiadamy, jak zabrać się do pracy trzech prostych krokach!

Rozpoznanie i przygptowanie
Krok 1.: Zanim rozpoczniesz renowację, spróbuj znaleźć potencjalne „punkty zapalne”. Obejrzyj dokładnie każdą konstrukcję. Zwróć uwagę na szpary i wolne przestrzenie w których mogłaby się gromadzić woda albo, co gorsza, schronienie znalazłby owady.
W altanach zamkniętych sprawdź dokładnie stan uszczelnienia drzwi, okien oraz stropów. Zapisz wszystkie miejsca które wymagają zabezpieczenia, aby później dopasować do nich optymalny produkt.
Krok 2.: Oczyść z wszelkich zanieczyszczeń miejsca, które będziesz zabezpieczać. Woda, drobne kamyki, piórka i zaschnięte liście mogą wypełniać wolne przestrzenie i zmniejszać skuteczność uszczelnienia.
Krok 3.: Udaj się do najbliższego sklepu oferującego asortyment profesjonalnych materiałów, które znacznie ułatwią ci pracę. Ich ilość może przyprawić o zawrót głowy, prawda? Sięgnij zatem po sprawdzone produkty marki Soudal, światowego lidera w produkcji wysokojakościowych pian montażowych nowej generacji.

REKLAMA:


Jak dobrać odpowiedni produkt?
Tu przyda się przygotowana wcześniej lista. Z szerokiego portfolio produktów Soudal bez problemu wybierzesz odpowiedni uszczelniacz. Sprawdź właściwości polecanych produktów i dopasuj je do swoich wymagań!

Chemia budowlana -  Fot. SOUDAL
Fot. SOUDAL
Piana montażowa Flexifoam – nowatorska formuła pistoletowej piany montażowo - uszczelniającej to gwarancja super elastyczności. Wysoka zdolność powrotu do pierwotnego kształtu – nawet po ściśnięciu o 75% i rozciągnięciu o 45% - sprawia, że materiał doskonale przylega do większości podłoży budowlanych takich jak cegła, beton, kamień, drewno, metal, powierzchnie szkliwione i tworzywa sztuczne. Flexifoam doskonale wypełnia ubytki, uszczelnia i zapewnia termiczną oraz akustyczną izolację.
Chemia budowlana -  Fot. SOUDAL
Fot. SOUDAL
Pistoletowa piana montażowa – sprawdzi się w trakcie prac, kiedy na dworze panują jeszcze dodatnie temperatury. Dzięki formule o obniżonej rozprężalności, pozwala na bezpieczne uszczelnianie nawet najbardziej delikatnych elementów. Piana charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do powierzchni drewnianych i drewnopodobnych. Wysoka wydajność i krótki czas utwardzania, ok. 60 minut, umożliwia szybką dalszą obróbkę. Co ważne, precyzyjna i oszczędna aplikacja pozwala także na przerwanie pracy w dowolnym momencie. Pianę z powodzeniem wykorzystasz jako uszczelniacz oraz izolator termiczny i akustyczny ścianek działowych, podłóg czy stropów. Nie zdążyłeś z konserwacją w listopadzie? Nic straconego! W przypadku prac w niskich temperaturach do - 10°C, wykorzystaj drugi wariant piany montażowej ze specjalną „zimową” formułą. To dobre rozwiązanie na szybkie zabezpieczenie małej architektury jeszcze na początku sezonu zimowego.

Tekst: SOUDAL

Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.8)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Soudal
Nowości z firmy Soudal
Czytelnia firmy Soudal
Poradnik firmy Soudal
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt