chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Przeprowadzamy renowację nagrobków

Przeprowadzamy renowację nagrobków

29.10.2014
Odwiedziny grobów naszych bliskich poprzedzają często intensywne prace porządkowe i renowacyjne. Po kilku dniach zadumy przychodzi jednak czas ponownego sprzątania grobów z wypalonych zniczy, zaschniętych kwiatów i nagromadzonych liści. To odpowiednia chwila, aby trwale zabezpieczyć kamienne elementy i pozostałe ozdoby, dzięki czemu nadchodzący rok przetrwają w niemal nienaruszonym stanie.

Chemia budowlana -  Fot. Soudal
Fot. Soudal
Jeden produkt, wiele rozwiązań
Na rynku powstaje coraz więcej firm gotowych kompleksowo zaopiekować się grobami. Z pomocy chętnie korzystają osoby starsze, dla których czasochłonne porządki bywają niezwykle męczące. Wydawać by się mogło, że to rozwiązanie jest równie dobre dla osób zabieganych, którym trudno wygospodarować czas na całoroczne doglądanie nagrobków. Okazuje się jednak, że istnieje jeszcze lepsze i o wiele bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Zaopatrując się w zestaw uniwersalnych produktów typu „Do It Yourself”, szybko i dokładnie wypełnimy ubytki, szczeliny i skleimy pęknięcia kamiennych płyt, które powstały pod wpływem częstych zmian temperatury. Tak zabezpieczone nagrobki przetrwają ulewne deszcze i zimowe mrozy, a my zaoszczędzimy czas, pieniądze i zyskamy pewność, że groby naszych bliskich znalazły się pod profesjonalną opieką.


Chemia budowlana -  Fot. SOUDAL
Fot. SOUDAL
Kompleksowa konserwacja
Drobne szczeliny i widoczne pęknięcia kamiennych płyt czy ozdobnych pomników należą do najczęstszych problemów związanych z konserwacją grobów. Aby zlikwidować powstałe ubytki i zapobiec powstawaniu kolejnych, wystarczy zaopatrzyć się w jeden, za to uniwersalny i sprawdzony produkt, np. hybrydowy klej-uszczelniacz Fix All firmy Soudal. Kleje z serii Fix All charakteryzuje wysoka przyczepność do płyt wykonanych m.in. z marmuru, granitu i piaskowca. Pomogą nam szybko skleić uszkodzone części nagrobka, wykonać spoiny pomiędzy kamiennymi płytami, przymocować metalowe litery i zdobienia płyt nagrobnych.
REKLAMA:
W większości prac konserwacyjnych z powodzeniem wykorzystamy klej-uszczelniacz Fix All Classic. Równie dobrze sprawdzi się w mocowaniu wazonów i elementów dekoracyjnych wykonanych nie tylko z kamienia, ale też ze szkła czy ceramiki. Ciężkie i duże elementy wymagające ekstremalnie wysokiej siły spajania (np. fragmenty rzeźb i pomników) przymocujemy klejem Fix All High Tack. Produkty z serii Fix All wykazują wysoką odporność na działanie warunków atmosferycznych, promieniowanie UV i pozwalają kleić materiały również na wilgotnym podłożu. To spore ułatwienie, zwłaszcza gdy jesienna aura nie zawsze dopisuje. Nie zdążyliśmy z renowacją przed 1. listopada? Nic straconego. Zamiast płacić za usługi, które możemy wykonać sami, wykorzystajmy listopad na kompleksowy przegląd nagrobków i zapomnijmy o uciążliwych pracach konserwacyjnych na co najmniej rok.

Tekst: SOUDAL
Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.9)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Soudal
Nowości z firmy Soudal
Czytelnia firmy Soudal
Poradnik firmy Soudal
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt